کد خبر 366552

در را به روی عصبانیت ببندید

مطمئنا علاقه ندارید عکس خود را زمانی که خشمگین هستید ببینید، پس سعی کنید این لحظات را کمتر به‌وجود آورید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، متاسفانه افراد وقتی خشمگین هستند به تنها چیزی که فکر نمی‌کنند، کنترل آن است. این حس تنها زمانی تحت اختیار شما قرار می‌گیرد که آگاهانه در مورد علت خشم خود فکر کنید. دلیل عصبانیت شما ممکن است در یک لحظه یا در طی یک دوره زمانی به‌وجود آمده باشد و در یک مرحله به اوج خود رسیده باشد و شما فکر کنید هم‌اکنون زمان انفجار این بمب است اما قبل از منفجرکردن آن نکات زیر را در نظر داشته باشید چراکه شما یک فرد منطقی هستید.

منبع خشم خود را شناسایی کنید

از خودتان بپرسید چه چیزی شما را خشمگین کرده است؟ آیا اعمال و رفتار شخصی، شما را آزرده کرده است؟ آیا به دلیل کمبودهایتان عصبی شده‌اید؟ اگر شما خاستگاه خشم خود را بدانید خیلی بهتر می‌توانید آن را رفع کنید. به نوعی می‌توان گفت شما بهترین کسی هستید که می‌توانید علت عصبانیت‌تان را پیدا کنید، حتی کلید حل این مشکل اراده و توانایی شماست.

نفس عمیق بکشید

شاید بهترین کار برای زمانی که خشمگین شدید در وهله اول این است که به عواقب آن بیندیشید. کمی فکر کنید، ممکن است چند لحظه بعد از کار خود پشیمان شده باشید اما این ناراحتی سودی نداشته باشد. با یک نفس عمیق به خودتان فرصت دهید تا در مورد تصمیمی که گرفته‌اید عاقلانه بیندیشید. ساعاتی پیاده راه بروید و سعی کنید انرژی ناشی از عصبانیت‌تان را تخلیه کنید. سعی کنید بدون در نظر گرفتن احساسات، منطقی فکر کنید.

محترمانه رفتار کنید

در یک بحث، اظهارات شما در اینکه دیگران حق را به شما بدهند، تاثیرگذار است. طریقه برخورد شما نظر دیگران را تعیین می‌کند. سعی کنید هنگامی که عصبانی هستید با اطرافیانتان با احترام سخن بگویید. این امر کمک می‌کند تا تنش‌ها کاهش پیدا کند و اطرافیان مشکل شما را بهتر درک کنند.

شرایط را ناامیدکننده نبینید

به خودتان یادآوری کنید، شما قرار است مشکلات‌تان را حل کنید، پس عصبانیت و خودخوری نمی‌تواند شما را در موقعیت بهتری قرار دهد، فقط مشکل را حادتر می‌کند. شرایط را ناامیدکننده نبینید، چراکه شما با جمع‌کردن افکارتان بهترین تصمیم را خواهید گرفت.

یادتان باشد عصبانی هستید

وقتی از فراز و نشیب‌های زندگی خسته شده‌اید و به زمین و زمان بد و بیراه می‌گویید لازم است حواس‌تان جمع باشد تا به دیگران القاب نامناسبی ندهید. یادتان باشد عصبانیت شما به مرور از بین می‌رود اما حرف‌ها و اعمالی که انجام داده‌اید در ذهن اطرافیان جاخوش می‌کند و ممکن است بعد از مدتی این خاطرات بد را به شما یادآور شوند، خاطراتی که مطمئنا طعم خوبی نخواهد داشت. پس بهترین کار این است ترمز رفتار ناشایست‌تان را بکشید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری