{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 363967

مظهر خالقی (خواننده با سابقه کُرد) عصر روز دوشنبه دهم تیرماه از راه مرز باشماق مریوان وارد ایران شد و مورد استقبال استاندار کردستان قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، مظهر خالقی (خواننده با سابقه سنندجی) پس از ۳۸ سال دوری از ایران، برای حضور در کنگره بین‌المللی مشاهیر کُرد عصر روز گذشته (دوشنبه دهم تیر) از مرز باشماق مریوان وارد ایران شد و مورد استقبال بهمن مرادنیا استاندار کردستان قرار گرفت.

هه‌وال ابوبکر (استاندار سلیمانیه) نیز به همراه مظهر خالقی وارد کردستان شد و استاندار کردستان در این سفر از او استقبال کرد.

شماری از هنرمندان و استادان شاخص کُرد در حوزه‌های مختلف که در نقاط مختلف دنیا سکونت دارند و در زمینه فعالیتشان درخشیده‌اند، به این کنگره دعوت شدند تا علاوه بر اینکه بیشتر به مردم شناسانده شوند از آنان هم تجلیل به عمل آید.

مظهر خالقی که سال ۱۳۱۷ خورشیدی در سنندج چشم به جهان گشود، باجناق مرحوم جلال طالبانی (رئیس جمهور پیشین عراق) است و پس از ۳۸ سال به زادگاهش سنندج باز گشته است.

sPLe6sqDCu5A

مظهر خالقی از همان نوجوانی به یادگیری موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی کردی پرداخته و نخستین اجرای ضبط شده او متعلق به دهه ۳۰ است که در رادیو سنندج و به زبان فارسی اجرا شده است.

خالقی دانش‌آموخته فیزیک دانشگاه تهران است و پیش از ورود به سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران دبیر دبیرستان‌های تهران بوده است.

او به مدت هفت سال در دهه ۵۰ خورشیدی رئیس رادیو و تلویزیون کرمانشاه بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری