کد خبر 324306

روستایی که طبیعت آن را می‌بلعد +تصاویر

مجمع‌الجزایر شنگسی، در حدود ۷۰کیلومتری شانگ‌های قرار دارد و تنها مجمع‌الجزایری است که در چین رسماً به عنوان منطقۀ چشم‌انداز ملی اعلام شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرادید، شبیه به قصه‌های پریان است. روستایی متروک به نام هوتووان (Houtouwan) در جزیرۀ شنگشان، که بخشی از مجمع‌الجزایر شنگسی است که دور از ساحل شرقی چین واقع است. اینجا این روز‌ها بدل به مقصد توریست‌های مشتاق شده است.
بر اساس این گزارش، هوتووان زمانی که روستای ماهیگیری پررونق بود و در دهۀ ۸۰ میلادی بیش از ۳۰۰۰ تن جمعیت داشت. با این حال، به خاطر مکان دورافتاده و دسترسی مشکل، ساکنانش در دهۀ ۹۰ میلادی شروع به ترک آن کردند.
چین
در سال ۲۰۰۲، روستا رسماً خالی از جمعیت شد و با روستای مجاور خود ادغام گشت.
پس از چند دهه متروک بودن، خانه‌های خالی این روستای رو به اقیانوس که بر یک صخره واقع شده، با لحافی از گیاهان رونده و شاداب پوشیده شده‌اند. برخی از این خانه‌ها هنوز مبله هستند.
چین
هوتووان پس از آنکه یک سری از عکس‌های مسحورکننده از این روستا در میان کاربران اینترنتی چینی چرخید و دست به دست شد، شهرتی به هم زد.
مقامات مجمع‌الجزایر شنگسی، به جای استقبال از این محبوبیت دوباره، نگران تاثیری که جهش ناگهانی تعداد گردشگران بر آن می‌گذارند شدند.
چین
چن بو، از مقامات جزیرۀ شنگشان در آن زمان در بیانیه‌ای رسمی گفته بود: خطوط تلفن ما اشغال شده و توریست‌های بیشتری به هوتووان می‌آیند. هوتووان شنگشان شرایط پذیرایی از توریست‌ها را ندارد. ما از بازدیدکنندگان می‌خواهیم که در حال حاضر آرامش آن را حفظ کنند.
اما الان، می‌شود گفت که آمادۀ آمدن توریست‌هاست.
چین
کوهنوردی در هوتووان
پس از دو سال برنامه‌ریزی، با وجود کاستی‌هایی که هنوز وجود دارند، هوتووان چند حرکت جدید زده تا این رونق تازه را کنترل کند و از آن پول دربیاورد.
یک پلتفرم بازدید که سال گذشته افتتاح شد، از فاصلۀ دور چشم‌اندازی از روستا را فراهم می‌آورد (بلیت آن ۳ دلار است).
چین
بازدیدکنندگان می‌توانند با پرداخت ۸ دلار، در اطراف این روستای تپه‌ای کوهپیمایی کنند. بیرون از خانه‌های خالی تابلو‌هایی نصب شده که به توریست‌ها نسبت به خطرات احتمالی ورود به این سازه‌های فرسوده هشدار می‌دهد.
در این و آنجای جزیره نیز امکانات اقامتی تدارک دیده شده است. در سال ۲۰۱۷، این دهکده بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار ایجاد درآمد کرد.
چین
سفر آخرهفتۀ محبوب اهالی شانگهای
مجمع‌الجزایر شنگسی، در حدود ۷۰ کیلومتری شانگ‌های قرار دارد و تنها مجمع‌الجزایری است که در چین رسماً به عنوان منطقۀ چشم‌انداز ملی اعلام شده است.
این مجمع‌الجزایر که از بیش از ۴۰۰ جزیرۀ کوچک تشکیل شده است، یک تفرجگاه محبوب برای آخر هفته‌های اهالی شانگ‌های به حساب می‌آید.
چین
اینجا همچنین یکی از بزرگترین مزارع آّبزیان در چین به حساب می‌آید.
چطور به هوتووان برویم؟
مسیر رسیدن به هوتووان خیلی سرراست نیست. سرویس‌های محدود قایق‌های مسافری بین سرزمین اصلی چین با جزیرۀ گوکی (Gouqi) وجود دارد. این جزیره با یک پل کوتاه به شنگشان وصل شده است.
چین
معمولاً هر روز فقط یک قایق مسافری از بنادر شنجیاوان پیر شانگ‌های در ساعت ۹ و ربع صبح به این مقصد می‌رود.
این مسیر حدود سه ساعت طول می‌کشد و شما در جزیرۀ گوکی پیاده می‌شود و از آنجا می‌‎توانید با تاکسی به هوتووان برسید.
چین
 
چین

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری