کد خبر 316421

هشدار به دامادهای آینده

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با اشاره به عدم پذیرش مهریه‌های سنگین گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و عدم استطاعت مالی در پرداخت مهریه دامادهای آینده نباید این مهریه‌های سنگین را بپذیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یداله روحانی‌منش افزود: در حال حاضر ۱۰۲ تن به علت ناتوانی در پرداخت مهریه‌های سنگین در زندان به سرمی‌برند که در ۷ ماهه امسال ۱۶ زندانی مهریه آزاد شدند.

وی ادامه داد: جوانی به علت عدم پرداخت مهریه خود که 1367 عدد سکه تمام بهار آزادی بود، اکنون در زندان به سر می‌برد که با میانجیگری ریش‌سفیدان و بزرگان تعداد 700سکه توسط زوجه بخشیده شده و تعداد 14 سکه به عنوان پیش‌پرداخت پرداخت شده‌ است.

روحانی‌منش ادامه داد: تعداد 21 سکه به صورت اقساط پرداخت شده بود که مقرر شد مابقی سکه به صورت اقساطی هر 2 ماه پرداخت شود اما نوسانات و تورم سکه این جوان را به دردسر انداخت.

وی با بیان اینکه این جوان 30 ساله در سال 88 ازدواج کرده است، تصریح کرد: این جوان اکنون در زندان به سر ‌می‌برد و ستاد دیه برای حل مشکل و پرداخت بدهی این جوان تمام تلاش خود را می‌کند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در پایان تأکید کرد: خانواده و زوج نباید مهریه‌هایی که خارج از توان پرداخت آنها است، قبول کنند و تعیین مهریه باید بر اساس منطق و دارایی داماد باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    اگه خیلی دلتون میسوزهبه مراجع بگید یه فتوا بدن که من بعد مهریه بر اساس طلا نباشه، اصلا مهریه نباشه. چه معنی داره دختر به ضمانت پول یا طلای دامادو گروگان بگیره