کد خبر 289703

ادعای روزنامه هندی:

هر خانوار ایرانی ۴.۵درصد درآمد خود را صرف آرایش می‌کند

یک روزنامه هندی ادعا کرد که هر خانوار ایرانی سالانه حدود ۴.۵ درصد از درآمد خود را به خرید محصولات آرایشی بهداشتی اختصاص می دهد بطوریکه بازار این صنایع در ایران به ارزش بیش از دو میلیارد دلار دومین بازار بزرگ در منطقه غرب آسیا است.

به گزارش بیزنس استاندارد روز چهارشنبه در مطلبی نوشت: این در حالیست که تولید کنندگان ایرانی تنها پاسخگوی 20 درصد از نیاز بازار هستند از اینرو شرکت 'امامی' هند در نظر دارد محصولات خود را در بازار بزرگ ایران بومی سازی و عرضه نماید.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این شرکت هندی تصمیم خود برای ورود به بازار ایران را بر اساس داده های یک شرکت مشاوره ای ایرانی به نام 'اریان اکسپرتز' برآورده کرده است که هر زن شاغل ایرانی بالای 15 سال ،30 درصد از درآمد خود را برای خرید محصولاتی آرایشی و بهداشتی صرف میکند ، بنا کرده است.
شرکت 'امامی' در کشورهای استرالیا، انگلستان، بنگلادش، امارات ، مصر و سریلانکا نیز در حال فعالیت است و برای بازار روسیه و آفریقا در حال برنامهریزی است.
این شرکت بزرگ هندی تولید کننده مواد بهداشتی و آرایشی برغم آگاهی از شروع تحریم های آمریکا علیه ایران از اواخر سال جاری فعالیت خود را در ایران آغاز می کند.
شرکت بزرگ 'امامی' که در عرصه تولیدات محصولات و مواد بهداشتی و آرایشی نام شناخته ای است قرار است از اواخر سال جاری میلادی وارد ایران شده و از ابتدای سال مالی آینده شروع محصولات تولیدی را آغاز کند.
این شرکت در حال حاضربه دنبال جذب شریک بوده و در همین راستا با پنج شرکت بزرگ ایرانی وارد مذاکره شده است. 'امامی' در نظر دارد محصولات خود را برای عرضه در بازار ایران بومی سازی نماید تا با نیازهای مردم در زمینه مراقبت از پوست و مو هماهنگ باشد.
پراشانت گونکا مدیر این کارخانه به روزنامه 'بیزنس استاندارد' گفت که در حال برنامه ریزی برای ورود به بازار ایران در سال جاری است و پیش بینی کرد از اوایل سال آینده محصولات تولیدی نیز به بازار راه یابند. 
وی گفت از آنجا که ایران اجازه ورود مستقیم به بازار را برای خارجیان صادر نمی کند وی در صدد شراکت با تجار ایرانی است. بنابراین شرکت امامی در حاضر در حال بررسی انتخاب های موجود بین شراکت مستقیم با یک شرکت ایرانی، ایجاد یک کارخانه در ایران و یا سپردن فعالیت های شرکت به یک کارخانه ایرانی به عنوان نفر سوم است.
به نوشته این روزنامه، تصمیم این کارخانه هندی برای ورود به بازار ایران بخشی از راهبرد بازاریابی بلند مدت آن برای توسعه فعالیت ها بر اساس نیازهای منطقه ای مشتریان است.
این شرکت قبلا در آفریقا و روسیه نیز شعبات خود را تاسیس کرده است اما محصولات آن تنها برای مصرف مشتریان هندی ساکن در این کشورها تولید می شده است در حالیکه اکنون برای ورود به بازار ایران قرار است محصولات تولیدی بومی سازی شده و بر اساس سلایق و نیازهای ایرانیان به بازار عرضه شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر