{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 280183

در اتفاقی نادر در دنیای سیاست عالی‌ترین مقام سیاسی کشور نیوزیلند بامداد روز پنج شنبه (امروز) برای به دنیا آوردن نخستین فرزند خود در بیمارستان بستری شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، " جسیندا  آردرن" نخست وزیر 38 ساله نیوزیلند امروز برای به دنیا آوردن فرزندش به بیمارستان رفت و به مدت 6 هفته نیز پس از زایمان به مرخصی خواهد رفت و زمام امور کشور را به معاونش خواهد سپرد.

این مرخصی و زایمان، در میانه یک مسئولیت مهم سیاسی از همان زمان اعلام از سوی نخست وزیر نیوزیلند در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود چون دستکم در 30 سال گذشته سابقه‌ای مشابه در عالم سیاست جهان نداشته است. پس از انتشار خبر بارداری جسیندا در 4 ماه پیش موجی از تبریکات و شادباش های رهبران جهان به نخست وزیر جوان نیوزیلند روانه شد.

نخست وزیر نیوزیلند ساعت 5:50 دقیقه بامداد امروز – به وقت محلی- به همراه همسرش به بیمارستان "اوکلند" رفت تا فرزند خود را به دنیا آورد.

اصحاب رسانه‌ها و بسیاری از خبرنگاران نیز که از چند روز پیش – از روز یکشنبه این هفته شایع بود که نخست وزیر برای زایمان به بیمارستان خواهد رفت- گوش به زنگ بودند در بیمارستان تجمع کرده و منتظر به دنیا آمدن نخستین فرزند نخست وزیر هستند.

" جسی چیانگ" یک خبرنگار زن نیوزیلندی در صفحه توییتر خود با انتشار عکسی از پذیرایی صبحانه از اصحاب رسانه  در بیمارستان نوشت: هنوز از بچه خبری نیست و کارکنان در حال پذیرایی از خبرنگاران هستند.

 در روزهای گذشته بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی در نیوزیلند با درست کردن هشتگ " firstbaby" به انتشار مطالب درباره نخست وزیر و نخستین فرزند در راه او پرداخته اند.

"جسیندا آردرن" چهلمین نخست وزیر تاریخ نیوزیلند محسوب می‌شود. او سال گذشته میلادی و پس از انتخابات سراسری به کرسی نخست وزیری نیوزیلند رسید. او جوان‌ترین نخست وزیر تاریخ نیوزیلند و سومین نخست وزیر زن این کشور محسوب می‌شود. آردرن حامی "برجام" و از منتقدان سیاست های دولت دونالد ترامپ است.

 آردرن هم‌اینک در کنار رهبرانی چون " ماکرون "فرانسوی، "ترودو" کانادایی و "کورتس" اتریشی از جمله گروهی از رهبران نسل جدید و جوان دنیا را شامل می‌شوند که در سنین زیر 40 سال به عالی‌ترین مقام سیاسی کشورشان نایل آمده‌اند.

جسیندا آردرن

جسیندا آردرن در کنار همسرش

جسیندا آردرن

بیمارستان محل بستری خانم نخست وزیر. جسیندا سومین نخست وزیر زن تاریخ نیوزیلند و جوان ترین نخست وزیر تاریخ این کشور است.

جسیندا آردرن

جسیندا آردرن و همسرش در آوریل سال جاری میلادی در کاخ باکینگهام در لندن

جسیندا آردرن

پذیرایی از خبرنگاران منتظر تولد فرزند نخست وزیر در بیمارستان اوکلند
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری