توصیه مهم به مسافران هوایی اربعین / اگر از پرواز جا بمانیم چه می‌شود؟

رییس سازمان هواپیمایی کشور با اعلام اینکه سال گذشته بیش از ۳۰۰ مورد مسافر جامانده از پروازهای اربعین داشتیم که با دیگر پروازها انتقال یافتند، گفت: امسال هم هر مسافری که از پرواز خود جا بماند با پروازهای دیگر منتقل خواهد شد.

توصیه مهم به مسافران هوایی اربعین / اگر از پرواز جا بمانیم چه می‌شود؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، «محمد محمدی بخش» با اشاره با اقدامات انجام شده در حوزه حمل‌ونقل هوایی برای پروازهای اربعین، گفت: اقداماتی نظیر فروش پلکانی بلیت‌های هواپیما برای ثبات قیمت‌ها و جلوگیری از ایجاد بازار سیاه و سوداگری و همچنین عدم تجمع در شرکت‌های خدمات مسافری اجرا می‌شود.

وی همچنین از افزایش ظرفیت و تعداد پروازها برای سفرهای اربعین خبر داد و افزود: حجم عمده پروازها از هفتم تا ۲۰ شهریور ماه خواهد بود.

رییس سازمان هواپیمایی کشور قیمت بلیت رفت و برگشت هواپیما برای پروازهای اربعین را ۸ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۳ هزار پرواز از ۲۷ مردادماه تا پایان شهریور مجوز دریافت کرده‌اند.

در نظر گرفتن پرواز پشتیبان برای پروازهای اربعین از دیگر اقداماتی بود که از سوی رئیس سازمان هواپیمایی کشور اعلام شد.

وی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با کشور عراق به ویژه فرودگاه‌های نجف و بغداد اظهار کرد: پروازهای باری برای انتقال امکانات مورد نیاز موکب‌ها، تجهیزات پزشکی و ... بدون محدودیت آغاز شده است.

محمدی بخش تاکید کرد: مسافران هوایی اربعین، به خرید بلیت هواپیما به صورت رفت و برگشت اقدام کنند.

وی افزود: فروش چارتری توسط آژانس‌های هواپیمایی ممنوع شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد پروازها به صورت فردی و ۲۰ تا ۳۰ درصد نیز برای پروازهای گروهی در نظر گرفته خواهد شد.

محمدی بخش تاکید کرد: کنسلی در پروازها نخواهیم داشت و هر مسافری که از پرواز خود جا بماند با پروازهای دیگر منتقل خواهد شد.

به گفته رییس سازمان هواپیمایی سال گذشته بیش از ۳۰۰ مورد مسافر جامانده داشتیم که با دیگر پروازها انتقال یافتند.

منبع: وزارت راه و شهرسازی
ارسال نظر
ارسال نظر