دو طبقه شدن این اتوبان در تهران

مدیرکل راه و شهرسازی البرز به بحث دو طبقه شدن اتوبان کرج- تهران اشاره کرد و گفت: مطالعات آن در حال انجام است و اگر به تصویب برسد، اجرای پروژه کنارگذر شمالی منتفی می‌شود.

دو طبقه شدن این اتوبان در تهران

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا؛ رضا خالقی با اشاره به اینکه تکمیل پروژه کنارگذر شمالی تا سال ۹۹ به عهده شهرداری بود، اظهار کرد: با توجه به هزینه بالای تکمیل این پروژه، از این سال راه و شهرسازی هم به صورت مشارکتی برای تکمیل آن ورود کرد.

وی ادامه داد: با تاسیس شرکت احداث در سال ۹۹، حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه تزریق شد و در حال حاضر پیشرفت به حدود ۶۲ درصد رسیده است.

این مسئول تاکید کرد: برای اینکه بزرگراه شمالی به مرحله بهره برداری برسد حدود شش هزار میلیارد تومان نیاز است که چهار هزار میلیارد آن مربوط به ساخت و دو هزار میلیارد تومان هم تملک است.

خالقی ابراز کرد: برای تکمیل این پروژه وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد تا سقف ۱۵۰۰ میلیارد تومان تزریق کند و مابقی هم باید توسط شهرداری و سایر منابع دولتی تامین شود.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز در ادامه به بحث دو طبقه شدن اتوبان کرج- تهران اشاره کرد و گفت: مطالعات آن در حال انجام است و اگر به تصویب برسد، اجرای پروژه کنارگذر شمالی منتفی می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در البرز اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای این طرح سالانه حدود هزار تن قیر رایگان در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد که سال گذشته محمد شهر، نظرآباد، چهارباغ و هشتگرد جزء شهرداری‌هایی بودند که سهمیه خود را دریافت کردند.

خالقی گفت: صدور پروانه ساختمانی برای ساکنان بافت‌های فرسوده شهری رایگان است و از طرفی به آنها حدود ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی کم بهره هم به آنها تعلق می‌گیرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
ارسال نظر
  • مازیار
    ۰

    قرار بود از فرودگاه مهرآباد یه اتبان به فرودگاه پیام احداث بشه این کار انجام میشد نیازی به طبقه دم نبود

  • ناشناس
    ۰

    پروژه های احمقانه