مردم کدام کشورها بیشترین ملک را در دبی می خرند؟

برترین خریداران ملک در دبی به ترتیب از هند، بریتانیا، ایتالیا، روسیه و فرانسه بودند و پس از آن کانادا، امارات متحده عربی، پاکستان، مصر، لبنان و چین قرار گرفتند.

مردم کدام کشورها بیشترین ملک را در دبی می خرند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا؛بازار املاک دبی در نیمه اول سال جاری با انباشته شدن سرمایه سرمایه‌گذاران داغ شد و روس‌ها جزو پنج خریدار اصلی بودند زیرا امارت از هجوم ثروت در پی تحریم‌های غرب سود می‌برد.مشاور املاک Betterhomes اعلام کرد که حجم معاملات املاک مسکونی در نیمه اول سال ۶۰ درصد و ارزش املاک فروخته شده ۸۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بیزنس، برترین خریداران به ترتیب از هند، بریتانیا، ایتالیا، روسیه و فرانسه بودند و پس از آن کانادا، امارات متحده عربی، پاکستان، مصر، لبنان و چین قرار گرفتند.اوایل سال جاری گزارش شد که روس‌ها در پی تحریم‌های غرب علیه مسکو به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین، به دنبال پناهگاه مالی به املاک دبی روی آوردند.مشاور املاک گفت: «بازار با موارد مخالف رو به رشدی به شکل افزایش نرخ بهره و تقویت دلار روبرو شده است اما تاکنون قدرتمند بوده و نشانه‌ای از کند شدن آن وجود ندارد».

این موسسه با استناد به داده‌های دپارتمان اراضی دبی بیان کرد که در نیمه اول سال رکورد ۳۷هزار ۷۶۲ واحد فروخته شده ثبت شد و معاملات بازار ملک مسکونی در مجموع نزدیک به ۸۹ میلیارد درهم (۲۴.۲۳ میلیارد دلار) بوده است.

کدام کشورها بیشترین ملک را در دبی خریدند؟

بازار املاک دبی پس از رکود شدید سال ۲۰۲۰ در اوایل سال گذشته با خرید واحدهای لوکس پس از کاهش محدودیت‌های همه‌گیر توسط امارت سریعتر از بسیاری از شهرهای جهان رشد خود را آغاز کرده است.با این حال، موسسه رتبه‌بندی اس اند پی در ماه اکتبر اعلام کرد که بهبود املاک و مستغلات دبی شکننده و ناهموار است و عرضه بیش از حد املاک مسکونی در بلندمدت بر قیمت‌ها فشار می‌آورد.

مشاور املاک Betterhomes دبی می‌گوید: معاملات املاک لوکس در مقایسه با نیمه اول سال گذشته ۸۷ درصد افزایش یافته است و آپارتمان‌ها ۶۲ درصد از کل معاملات را تشکیل می‌دهند.

سرمایه‌گذاران بر فروش مسلط بودند و ۶۸ درصد از کل خریداران را تشکیل می‌دهند که در مقایسه با سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
ارسال نظر