راه آهن تهران کربلا راه اندازی می شود

مدیرعامل راه آهن گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با عراق راه آهن تهران -کربلا با کم ترین هزینه راه اندازی می شود و در یک بازه زمانی سه ماهه هر هفته یک قطار از تهران به سمت کربلا حرکت می کند.

راه آهن تهران کربلا راه اندازی می شود

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، میعاد صالحی، مدیرعامل راه آهن گفت: طبق تفاهمی که با عراق انجام شده، قطار از تهران  به شلمچه می رود و مسافران ۳۲ کیلومتر با اتوبوس جابه‌جا می شوند به سمت بصره که طی ۹ ساعت به ایستگاه کربلا می رسند.

به گفته‌  مدیرعامل راه آهن، از مسیر تهران تا کربلا ۳۲ کیلومتر است که به ریل متصل نیست و امیدواریم بخش ریلی این مسیر راه هم احداث کنیم اما تا قبل از  احداث  کامل راه آهن و نصب ریل بر روی رودخانه،  راه آهن ترکیبی ایجاد کرده ایم اما سعی کرده ایم  حداکثر تخفیفات را از کشور عراق بگیریم  و درباره  ایجاد خط راه آهن ایمن و هزینه ها توافق کردیم .

در بازه زمانی سه ماهه هر هفته یک قطار از تهران به سمت کربلا تردد می کند و در این پایلوت سه ماه باید ببینیم  امکان افزایش تردد  وجود دارد یا خیر ، چراکه بخشی از مسیر نیاز به بررسی و چک پاسپورت و خروجی در مرز شلمچه دارد اما در این بازه زمانی  سه ماه هر هفته یک قطار این مسیر را طی می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

آخرین خبر ها