بیشترین افزایش قیمت در یک دهه؛

قیمت خانه کلنگی در تهران طی ۱۰سال، ۲۵ برابر شد

آمارهای مرکز آمار حاکی از آن است که قیمت خانه کلنگی در تهران طی دهه اخیر، ۲۵برابر افزایش داشته است؛ پس از آن کرج با افزایش ۱۷برابری در رتبه دوم افزایش قیمت خانه کلنگی قرار دارد.

قیمت خانه کلنگی در تهران طی ۱۰سال، ۲۵ برابر شد

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ این روزها افزایش قیمت در همه حوزه‌ها دیده می‌شود؛ یکی از بخش‌هایی که در ۱۰سال اخیر، شاهد افزایش قیمت زیادی بود، قیمت خانه‌های کلنگی است؛ مطابق اطلاعات مرکز آمار، قیمت خانه‌های کلنگی از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰، در تهران ۲۵برابر افزایش داشته است.

پس از تهران، کرج در این ۱۰سال بیشترین افزایش قیمت خانه کلنگی را شاهد بود و قیمت خانه کلنگی در کرج، طی زمان مذکور، ۱۷برابر شده است.

رتبه سوم افزایش قیمت خانه کلنگی در این ۱۰سال به مشهد و بندرعباس رسید؛ قیمت خانه کلنگی در مشهد و بندرعباس، از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰، افزایشی ۱۶برابری داشت.

پس از آن بوشهر، اهواز و شیراز در رتبه‌های بعدی افزایش قیمت خانه کلنگی قرار دارند؛ قیمت خانه کلنگی در این سه شهر، ۱۵برابر افزایش داشته است.

اصفهان با افزایش ۱۴برابری، در رتبه بعدی قرار دارد؛ پس از آن نیز بیشترین افزایش قیمت خانه کلنگی به تبریز رسید؛ قیمت خانه کلنگی در تبریز ۱۳برابر افزایش داشته است.

خانه لنگی

ارسال نظر

آخرین خبر ها