بر اساس داده‌های مرکز آمار؛

گران ترین شهرهای ایران کدامند؟

براساس گزارش مرکز آمار، تهران، اصفهان و تبریز به ترتیب گران‌ترین شهرهای ایران در حوزه قیمت مسکن بوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، چند سالی است که قیمت مسکن در کشور و به خصوص تهران افزایش شدیدی داشته است و داده‌های رسمی نشن می‌دهد که در شدیدترین دوره تورمی مسکن در چند دهه گذشته قرار داریم؛ اما گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای ایران کدام است؟ 

براساس اطلاعات مرکز آمار، تهران گران‌ترین شهر ایران است؛ قیمت مسکن در این شهر، طی بهار ۱۴۰۰، حدود ۳۲میلیون و ۵۶۰هزار تومان بوده است؛ جالب است بدانید قیمت مسکن در تهران بیش از دو برابر شهری است که از لحاظ قیمت مسکن در رتبه دوم قرار دارد؛ پس از تهران، اصفهان گران‌ترین شهر ایران است؛ قیمت مسکن در اصفهان، به طور میانگین، متری ۱۳میلیون و ۲۸۱هزار تومان است. پس از اصفهان نیز تبریز، با قیمت ۱۱میلیون و ۹۹هزار تومان در هر متر مربع، سومین شهر گران تهران در حوزه قیمت مسکن است.

جالب است که بدانید بعد از تبریز نیز ۵شهر دیگر در ایران وجود دارد که قیمت مسکن در آنها بالای ۱۰میلیون تومان در هر متر مربع است؛ این شهرها عبارتند از: شیراز، مشهد، کرج، اراک و قم. 

گران‌ترین شهرهای ایران کدامند؟

ارزان‌ترین شهرها تهران کدام است؟

در بهار ۱۴۰۰، تنها یک استان در ایران وجود داشت که قیمت مسکن در آن زیر متری ۲میلیون تومان بود؛ یاسوج با متری یک میلیون و ۸۷۸هزار تومان ارزان‌ترین شهر تهران در حوزه قیمت مسکن بود. پس از آن بیرجند در رتبه دوم ارزان‌ترین شهرهای ایران قرار داشت؛ قیمت مسکن در بیرجند تقریبا با متری ۳میلیون و ۹۱۱هزار تومان در مقام دوم و ایلام با ۳میلیون و ۹۵۱هزار تومان در مقام سوم قرار دارد. 

پس از ایلام نیز قیمت مسکن در ۷شهر دیگر کمتر از ۶میلیون تومان و در محدوده ۵میلیون تومان قرار دارد؛ این شهرها عبارت است از: خرم آباد، یزد، زاهدان، کرمان، بجنورد، سنندج و اردبیل.

ارسال نظر

 • مجید
  ۱ ۰

  کجای خرم اباد ابن قیمت ها خرید فروش میشن که ما خبر نداریم و بدترین محلش زیر ۱۰ تومن معامله نمیشه🤔🤔

 • علیرضا
  ۰ ۰

  سلام آقا این آمارهای مزخرفو از کجا میاره این مرکز آمار ؟!!!!!!!
  من الان ساکن ایلامم حاشیه شهر هم کمتر از ۷میلیون نیست!!!! میشه بگن دقیقا کجای ایلام متری سه تومن میفروشن؟

 • Amin
  ۰ ۰

  کجای سنندج مسکن متری شش میلیونها مابریم بخریم

 • دانشجوی صنعت شریف
  ۰ ۰

  این قیمت‌ها از کجا اومده چرا اطلاعات غلط به مردم میدین لطفاخبرهای موثق را نکرده‌اید.

 • میرمهدی قوامی
  ۰ ۰

  این آمار مزخرفه، لااقل توی اردبیل صحت نداره
  کمترین قیمت آپارتمان در اردبیل ۹میلیونه و بیشترین سی وپنج تومن، میانگین میشه ۶تومن؟!

آخرین خبر ها