تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

برف ۲ متری در جاده خلخال

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال با اشاره به ارتفاع ۲متری برف در گردنه الماس گفت: راهداران با کار شبانه‌روزی راه ارتباطی این گردنه و مسیر ارتباطی خلخال - اسالم را باز کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، معروف خسروی اظهار کرد: بدلیل بارش برف سنگین همراه با کولاک، یخبندان و لغزندگی سطح جاده در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم همراه داشتن زنجیرچرخ برای همه رانندگان عبوری الزامی است.

وی به زمین‌گیر شدن ده‌ها دستگاه خوروها در شب گذشته در گردنه الماس اشاره کر د و گفت:دلیل اصلی این وضعیت نبستن بموقع زنجیر چرخ برروی خودروها توسط رانندگان بوده است. 

خسروی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو فاقد زنجیر چرخ شب گذشته و پیش از ظهر امروز به کمک راهداران از برف جاده رهاسازی و به مسیرهای خود هدایت شدند.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال افزود: سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر در ساعت باد در مسیر گردنه الماس و کولاک در این محور عملا بستن زنجیر برای رانندگان را غیرممکن کرده و سبب راه‌بندان جاده می‌شود. 

خسروی با اشاره به بار ترافیکی سنگین در  جاده خلخال - اسالم اظهار کرد: راهداران با استفاده از ۲ دستگاه بولدوزر، یک دستگاه گریدر ، یک دستگاه کامیون ده چرخ مجهز به تیغه برفروب و نمک‌پاش ، یک دستگاه برف‌خور و یک دستگاه اونیماک برف‌روب مشغول برف‌روبی ، تیغه‌زنی و نمک‌پاشی گردنه الماس هستند.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون این جاده مسدود نبوده و تردد خودروها در جریان است.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها