تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
محدودیت‌های سابق در رنگ‌بندی‌ها دیگر اعمال نمی‌شود؛

محدودیت های تردد در نوروز شامل چه افرادی خواهد شد؟

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به اینکه مردم در برابر ویروس کرونا واکسن زده و کشور شرایط نسبتا مناسبی دارد، محدودیت‌های سابق در رنگ‌بندی‌ها دیگر اعمال نمی‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، بهرام عین‌الهی شامگاه سه‌شنبه در گفت و گویی اظهارداشت: به همین منظور این محدودیت‌ها فقط برای کسانی اعمال می‌شود که هنوز واکسن نزده‌اند و در برابر ویروس کرونا ایمنی لازم را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا افرادی که می‌خواهند در ایام تعطیلات نوروزی از شهری به شهر دیگر مسافرت کنند، دوربین‌های راهور، پلاک ماشین آنها را شناسایی می‌کند و اگر پلاک متعلق به کسی باشد که واکسن نزده باشد، جریمه می‌شود.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز در این باره گفته است که مردم نیازی به ثبت پلاک خودرو برای سفرهای نوروزی ندارند، ابهام ایجاد شده این بود که آیا مردم باید برای سفرهای نوروزی پلاک خودرو خود را در سامانه ثبت کنند یا نه در حالی که مردم نیازی به ثبت پلاک برای سفر ندارند؛ چون براساس کد ملی مشخص است که پلاک ها متعلق به چه کسی است و همه این موارد در سامانه موجود است.

وی درباره افرادی که واکسن نزده‌اند، اظهارداشت: افرادی که واکسن دریافت نکردند هم مشخص هستند و خودروهایشان هم معلوم است. اگر این افراد در ترددها مشاهده شوند، جریمه می‌شوند. براساس سامانه دو دز واکسن ملاک است اما تاکید جدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این است که همه دز سوم را دریافت کنند چون در برخی از افرادی که دز دوم را زده اند ایمنی زایی از بین رفته و تاکید بر دریافت دز سوم است هر چند فعلا ملاک ارزیابی‌ها دو دز است.

براساس اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۶۳ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۴۶۰ نفر دُز اول، ۵۶ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۴۸۷ نفر دُز دوم و ۲۵ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۷۷۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۴۵ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۷۱۸ دُز رسید.

مجموع جان باختگان ویروس کرونا به ۱۳۹ هزار و ۱۸۰ نفر رسید و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۲۹ نفر رسید.

در حال حاضر ۹۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • جوان
    ۱ ۱

    دلیل اصرار و اجبار وزارت بهداشت به واکسن زدن واکسن آزمایشی کرونا به 100 درصد مردم چیه؟ در حالی که هر روز میگذره مشخص میشه واکسن کارایی ناجیزی داره نه جلو ابتلا رو میگیره نه انتقال نه جهش نه مرگ پس به چه کاری میاد؟چه کسی ویروس کرونای امیکرون رو به ایران آورد؟ جواب کسی که دوز های واکسن آزمایشی کرونارو کامل زده بود...چرا وزارت بهداشت میترسه آمار مرگ کرونایی به تفکیکی واکسن زده وچند دوز زده و سن و واکسن نزده رو منتشر کنه؟

دیگر رسانه‌ها