تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱
مرکز مدیریت راه ها؛

رانش زمین جاده چالوس را مسدود کرد

جاده چالوس ساعاتی پیش به دلیل رانش بی سابقه زمین تا اطلاع ثانوی بسته شده است و مشخص نیست چه زمانی این جاده بازگشایی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد ـآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعیه مرکز مدیریت راه‌های کشور، محور چالوس در محدوده سیاه بیشه ساعاتی پیش به علت ریزش سنگ تا اطلاع بعدی مسدود شد اما مجددا خبر رسید که در محدوده پل زنگوله، مسیر شمال به جنوب نیز محور چالوس با رانش بی‌سابقه‌ای مواجه شده است. به همین دلیل این محور تا اطلاع بعدی مسدود خواهد بود.

جاده چالوس2

فرهاد مهریاری -مدیر کل بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا این محور با مشکل مواجه شده و تا چه زمانی مسدود خواهد بود؟ گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده از ساعت حدود شش امروز شنبه (۲۱ اسفند) رانش جاده‌ای کم کم شروع شده و با شکاف واقع در بالای پل زنگوله مسیر شمال به جنوب همراه بوده است.

جاده چالوس3

وی افزود: این شکاف در ضلع غربی معبر به طول حدود ۱۰۰ متر و به صورت عمیق ایجاد شده و اختلاف سطح در محور به وجود آمده است و در حال حاضر به ارتفاع ۲۰ سانتیمتر بوده، به گونه‌ای که لاین شمال به جنوب کاملا مسدود شده است.

 به دلیل بروز این حادثه که تقریبا طی سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است، به نظر می رسد جاده چالوس در آستانه سفرهای نوروزی مسدود شده و مشخص نیست تا چه زمانی بازگشایی آن به طول خواهد انجامید.

جاده چالوس4

 

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    نه بارش سنگین داشتیم، نه سیل و زلزله. این رانش فقط یه دلیل میتونه داشته باشه: انجام فعالیتهای مثلا عمرانی، حفر تونل زیر کوه که باعث سستی قسمتهای فوقانی تونل شده باشه و احیانا انفجار در داخل کوه.
    تا دیر نشده بایددپیگیر این موصوع بود که آیا چنینکانال زنی یا تونل سازی با مجوزهای رسمی در حال انجامه، یا بازهم یه عده پول و تجهیزات گیرشون اومده و زمین مفت خدا و بی صاحب افتاده

دیگر رسانه‌ها