تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

آغاز ثبت نام برای سفر نوروزی به کربلا و سوریه

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پیش‌ثبت‌نام سفرهای زیارتی نوروزی عراق و سوریه از اواخر بهمن ماه آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم؛ علیرضا رشیدیان درباره سفرهای زیارتی اظهار کرد: اعزام زائران ایرانی به سوریه را از حدود یک ماه قبل به‌صورت محدود آغاز کرده‌ایم که با اقبال متقاضیان مواجه شده است و در این مدت بیش از 500 نفر از هموطنانمان عازم این سفر معنوی شده‌اند.

وی با اشاره به حمایت وزیر راه و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه در سفر اخیر به سوریه از ورود سایر شرکت‌های هواپیمایی برای انتقال و بازگشت زائران کشورمان گفت: با توجه به این مساعدت و انعقاد قراردادهای جدید با طرف‌های سوری در خصوص حمل‌ونقل و اسکان، موضوع اصلاح و کاهش قیمت‌های این سفر مدنظر قرار گرفت.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در قراردادهای جدید، اقامت 3 شب به حدود 7 میلیون و 900 هزار تومان و اقامت 4 شب 8 میلیون و 300 هزار تومان رسیده است که به‌ترتیب برای بسته‌های 3 شب اقامت، 998 هزار تومان و برای 4 شب بیش از 1 میلیون تومان کاهش نرخ خواهیم داشت؛ این برنامه‌ریزی و اقدام با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شأن و منزلت زائران انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این اصلاح قیمت در دور آتی اعزام‌ها اجرایی می‌شود و زائران با حفظ کیفیت و ارائه خدمات مطلوب و در خور شأن و در کمال امنیت، عزت، کرامت و سلامت عازم این سفر می‌شوند.

رشیدیان همچنین با اشاره به پیش‌ثبت‌نام سفرهای سوریه اظهار کرد: تاکنون بیش از 5 هزار نفر در این مرحله برای اعزام تا تاریخ 25 اسفند ماه نام‌نویسی کرده‌اند که این افراد برای ثبت‌نام نهایی به نزدیکترین دفتر زیارتی محل سکونت خود معرفی می‌شوند.

وی تصریح کرد: مرحله بعدی، پیش‌ثبت‌نام و نام‌نویسی برای اعزام‌های نوروزی سفرهای زیارتی سوریه و عتبات است که مقرر شده است از 30 بهمن ماه آغاز شود و اطلاع‌رسانی لازم در رابطه با شرایط پیش‌ثبت‌نام و اعزام‌های نوروزی اعلام خواهد شد.

رشیدیان درباره میزان پذیرش زائر برای سفرهای نوروزی عتبات عالیات و سوریه هم گفت: از طریق پیش‌ثبت‌نام به‌نوعی تعداد متقاضیان و ظرفیت‌سنجی‌های لازم انجام می‌شود و بعد از مشخص شدن ظرفیت‌ها، نحوه اعزام و هزینه‌ها اعلام خواهد شد؛ تلاش بر آن است با تمهیدات اندیشیده‌شده، قیمت‌ها را در این بازه زمانی مدیریت کنیم و افزایش نرخی نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: با توجه به قراردادهایی که با دولت‌های عراق و سوریه و دست‌اندرکاران ذی‌ربط برای اعزام زائران منعقد شده است، کشور متبوع وظیفه تأمین امنیت و حفظ عزت و کرامت زائران را به‌عهده دارد و در بحث سلامت نیز با هماهنگی وزارت بهداشت و هلال احمر پروتکل‌های مربوط به زیارت و اعزام زائران تهیه شده است و در اختیار کشورهای مقصد قرار داده‌ایم.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: این پروتکل‌ها در همه زمینه‌ها اعم از اعزام، تشرف به اماکن زیارتی، حمل‌ونقل‌، تغذیه، تدارکات، اسکان، بازگشت و... است و امید است با رعایت این تمهیدات مسئله خاصی پیش نیاید.

وی در مورد کارت واکسیناسیون کرونا هم گفت: تمامی زائران موظفند کارت واکسیناسیون خود را از سامانه وزارت بهداشت دریافت و ارائه کنند ضمن آنکه داشتن تست منفی کرونا چه در زمان عزیمت و چه در زمان بازگشت الزامی است.

رئیس سازمان حج و زیارت بر رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی متقاضیان تأکید کرد و گفت: تمامی این افراد برای پیش‌ثبت‌نام و ثبت‌نام نهایی از سامانه‌های اعلام‌شده اقدام و از مراجعه حضوری به‌طور جدی پرهیز کنند.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها