تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۱

قیمت های تخیلی در بازار آپارتمان های نوساز

بازار آپارتمان‌‌‌های مسکونی نوساز در شهر تهران به کانون اعلام قیمت‌های پیشنهادی پرت و به دور از واقعیت در بازار مسکن تبدیل شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد،تقریبا در اغلب مناطق شهر تهران اعلام قیمت‌های پیشنهادی خانه‌‌‌های نوساز با فاصله زیاد از سطح قیمت مسکن در آخرین معاملات انجام شده هر محله به روال چند هفته اخیر در بازار مسکن تبدیل شده است. سازنده‌‌‌ها و فروشنده‌‌‌های واحدهای نوساز و اغلب کلید نخورده بازار مسکن همواره تندترین قیمت‌های پیشنهادی خود را اعلام می‌کنند و در نهایت این قیمت پای میز مذاکره قدری تعدیل می‌شود تا معامله سر بگیرد؛ اما آنچه اکنون در بازار رخ داده با روال همیشگی متفاوت است.

در حال حاضر قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای نوساز با قیمت مورد انتظار بر اساس معاملات قطعی به حدی فاصله دارد که با یکی دو مرحله تخفیف پای معامله، باز هم قیمت به اصطلاح «پرت» تلقی می‌شود. قیمت‌های پرت در هر دو محدوده شرق و غرب بازار مسکن رواج دارد و به نظر می‌رسد مالکان در این مناطق تلاش می‌کنند فاصله قیمت املاک خود با خانه‌‌‌های شمال شهر را با اعلام قیمت‌های حبابی کاهش دهند.

به عنوان مثال قیمت یک واحد ۹۵ مترمربعی در محدوده پونک، همیلا مترمربعی ۶۸‌میلیون تومان اعلام شده است. این در حالی است که میانگین قیمت معاملات در این محله حول و حوش ۵۱‌میلیون تومان است. همچنین قیمت پیشنهادی آپارتمان نوساز ۱۳۲ مترمربعی در تهرانپارس مترمربعی ۷۰‌میلیون تومان فایل شده و این در حالی است که میانگین قیمت معاملات در کل منطقه تهرانپارس حدود ۳۴‌میلیون تومان و در تهرانپارس غربی که با تقاضای بیشتری همراه است، حدود ۴۰‌میلیون تومان است.

فعالان بازار مسکن معتقدند بعید به نظر می‌رسد معاملاتی با قیمت‌های پیشنهادی تا این اندازه پرت صورت بگیرد، مگر در مورد املاک استثنایی با امکانات ویژه نظیر ۲ و ۳ پارکینگ و تجهیزات داخلی فراتر از عرف مصالح داخلی مورد استفاده سازنده‌‌‌ها؛ اما روشن است که حساب خانه‌‌‌های لوکس و خاص با عموم آپارتمان‌‌‌های بازار مسکن جداست.

6DF0Pqsh1jTd

منبع: دنیای اقتصاد
این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۲ ۰

    حبابی، تخیلی، غیر واقعی هر اسمی که دوست دارید روش بزارید ولی واقعیت همینه و به زودی با همین نرخ ها هم تثبیت میشه. مملکتی که بالای 50% تورم داره چطور امکان داره چیزی توش ارزون بشه؟

دیگر رسانه‌ها