گردشگران خارجی ایران بیشتر از چه کشورهایی بودند؟

بررسی آمار گردشگران خارجی نشان می دهد در مدت زمان اول آبان تا ۱۱ دی ماه ۱۴۰۰ عراقی ها و افغانستانی ها بیشترین مسافران ورودی به ایران بوده اند.

گردشگران خارجی ایران بیشتر از چه کشورهایی بودند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، عراق به عنوان یکی از کشورهای همسایه همیشه جزو بازار مهم ایران برای حوزه گردشگری بوده و هست. گردشگران عراقی برای زیارت، کار و سفر به شهرهای مختلف ایران سفر می کرده اند و حجم زیادی از گردشگران ورودی را به خود اختصاص می داده اند این بار نیز طبق آماری که در سه ماهه اخیر از میزان گردشگران ورودی به کشور منتشر شده است، نشان می‌دهد که گردشگران عراقی همچنان در صدر آمار ورودی به ایران هستند.

پس از آن افغانستانی‌ها ترکیه‌ای ها و آذربایجانی‌ها بیشترین مسافران ورودی به ایران در ۷۰ روز اخیر بوده اند. بر این اساس از ابتدای آبان تا ۳۰ آذر ماه حدود ۲۲۶ هزار گردشگر عراقی، ۱۰۳ هزار گردشگر افغانستان، ۹۰ هزار گردشگر از ترکیه، ۲۲ هزار گردشگر از آذربایجان، ۱۸ هزار گردشگر از بحرین، ۱۲ هزار گردشگر عمانی، ۱۱ هزار نفر از پاکستان، ۶ هزار روس، دو هزار آلمانی و ۸۸ هزار نفر از کشورهای دیگر به ایران آمدند.

همچنین از ابتدای دی ماه تا ۱۱ دی ماه ۱۴۰۰ نزدیک به ۲۳ هزار گردشگر عراقی، ۱۰ هزار افغانستانی، ۶ هزار ترکیه‌ای، دو هزار آذربایجانی، ۳۴۱ نفر بحرینی، دو هزار عمانی، سه هزار پاکستان، ۷۰۳ گردشگر روس، ۴۷۲ گردشگر آلمانی و ۶ هزار گردشگر از کشورهای دیگر به ایران سفر کردند.

منبع: مهر
ارسال نظر

آخرین خبر ها