کد خبر 576722

قیمت مسکن در استرالیا طی ماه اکتبر به بالاترین رقم خود رسید

قیمت مسکن در استرالیا طی ماه اکتبر به بالاترین رقم خود رسید و موجب شد فشارها بر بانک مرکزی این کشور برای بالا بردن نرخ بهره افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، قیمت مسکن در استرالیا طی ماه اکتبر به بالاترین رقم خود رسید و موجب شد فشارها بر بانک مرکزی این کشور برای بالا بردن نرخ بهره افزایش یابد.

به گزارش رویترز؛ بانک مرکزی استرالیا (RBA) جلسه سیاست گذاری ماهانه خود را در روز سه شنبه برگزار خواهد کرد و گمانه زنی هایی وجود دارد که این بانک از تعهد خود مبنی بر حفظ سود اوراق قرضه آوریل ۲۰۲۴ روی نرخ ۰.۱ درصد، عقب نشینی می کند.

ارقام مؤسسه خدمات مالی و اطلاعات املاک "کورلاجیک" CoreLogic که روز دوشنبه منتشر شد، حکایت از افزایش این فشارها بر بانک مرکزی استرالیا داشت و نشان داد که قیمت مسکن در ماه اکتبر ۱.۵ درصد افزایش یافت که نسبت به سال گذشته ۲۱.۶ درصد بیشتر شده است.

این سریع‌ترین رشد قیمت از سال ۱۹۸۹ محسوب می شود در حالی که سیدنی رشد قیمت ۲۵ درصدی را نسبت به سال گذشته ثبت کرد.

بیشتر این جهش ناشی از افزایش هزینه ساخت و ساز مسکن در این کشور بود که ناشی از تنگناهای عرضه جهانی و عجله برای ساخت و ساز در بازار داغ بود.

رونق املاک برای خانوارها سودی بادآورده بوده و موجب اعتماد مصرف‌کننده شده است، اما نگرانی‌ها را در مورد قدرت خرید و پرداخت بدهی‌ها نیز برانگیخته است چرا که قیمت‌ها بسیار جلوتر از دستمزدها هستند.

بانک مرکزی استرالیا همچنین پیش‌بینی‌های اقتصادی خود را در گزارشی که روز جمعه منتشر می‌شود، به‌روزرسانی می‌کند که باید شاهد تغییر صعودی در نرخ تورم و رشد اقتصادی در سال آینده باشد.

ارسال نظر