کد خبر 575390

افزایش عرضه آپارتمان های نقلی در منطقه۱۳

بررسی فایل‌های فروش آپارتمان منطقه۱۳ تهران واقع در محدوده شرقی پایتخت که یکی از مناطق مصرفی بازار مسکن به شمار می‌آید، نشان می‌دهد عرضه آپارتمان‌های کوچک متراژ با سن متوسط در هفته‌های اخیر از تراکم بیشتری برخوردار بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، رصد بیش از 200 فایل فروش در این منطقه شهری تهران که در یک هفته اخیر آگهی شده‌اند، حاوی چند نکته از نبض بازار مسکن این روزها است.

تراکم فایل‌های فروشی که زیر میانگین قیمت آپارتمان در تهران عرضه‌ می‌شوند، نکته مهمی است که حداقل در میان فایل‌های بررسی‌شده به وضوح قابل مشاهده است و البته همچون دیگر مناطق، تعداد آگهی‌های فروشی که با قیمت‌هایی کمتر از قیمت میانگین همان محله ثبت‌شده‌اند، نسبت به آنها که در حدود متوسط قیمت یا بالاتر از آن هستند، به مراتب بیشتر است و بیش از نیمی از فایل‌های فروش رصدشده را به خود اختصاص می‌دهد.

نکته دیگری که در این جست‌وجو هم به چشم می‌خورد، کمتر شدن تعداد فایل‌های نوساز نسبت به ماه‌های تابستان است و تنها حدود 10درصد از آگهی‌های ثبت‌شده در هفته اخیر را شامل می‌شود.

گفت‌وگو با چند نفر از فعالان بازار مسکن در این منطقه هم نشان می‌دهد که سیاست «صبر و انتظار» در پاییز یکی از الگوی های ذهنی اصلی پرطرفدار است؛ هرچند برخی واسطه‌های ملکی به‌دلیل ماهیت شغل خود مایلند تا سنگینی کفه ترازو را به سمت بازگشت رونق به معاملات در آینده‌ای نزدیک نشان دهند؛ ولی به نظر می‌رسد علامت روشنی از احتمال بازگشت رونق به معاملات را مشاهده نکرده‌اند.

فروش آپارتمان

ارسال نظر