کد خبر 559523

رییس کمیسیون عمران مجلس خبر داد؛

امکان استفاده مستاجران از تسهیلات خرید مسکن

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: افراد و سرپرست خانواده‌ها که مستاجر هستند و از تسهیلات وام ودیعه مسکن استفاده کرده اند، می‌توانند از تسهیلات خرید مسکن نیز استفاده کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، محمدرضا رضایی کوچی بر اجرای قانون جهش رونق تولید مسکن تاکید کرد و افزود: افراد و سرپرست خانواده‌ها که مستاجر هستند و به دلیل شرایط کرونایی از تسهیلات دولت (وام ودیعه مسکن) استفاده کرده اند، فرم (ج) آن‌ها قرمز نخواهد شد و می‌توانند از تسهیلات خرید مسکن که همان ساخت یک میلیون واحد مسکونی برای افراد فاقد مسکن است، استفاده کنند.
رضایی کوچی با بیان اینکه فرم (ج) به معنی استفاده افراد از مزایا و تسهیلات دولتی است گفت: در طرح جهش رونق تولید نکات خوبی در راستای ساخت و ساز مسکن فراهم شده است.
وی افزود: در سامانه قبلی که افراد ثبت نام کرده اند و موفق به دریافت مسکن نشده اند، بر اساس قانون جدید جهش رونق تولید ثبت نام‌های قبلی باطل است.
رضایی کوچی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی روز سه شنبه مهمان کمیسیون عمران مجلس است، این کمیسیون کاملا بر اجرای طرح نظارت می‌کند و راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت موظف است برنامه‌های این طرح را هر چه سریعتر به کمیسیون عمران ارایه کند.
وی با مهیا خواندن زمینه اجرایی شدن این طرح افزود: با وجود مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی کار موجود در کشور، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال شدنی است.

حجم ویدیو: 2.08M | مدت زمان ویدیو: 00:01:06
بیشتر بخوانید
ارسال نظر