کد خبر 534178

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

قیمت خانه‌ های «شهرک غرب» و «سعادت‌ آباد»

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت برخی از واحدهایی که در طول یک ماه اخیر در محله‌های سعادت‌آباد و شهرک غرب تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ شهرک غرب و سعادت‌ آباد دو محله در شمال غرب تهران محسوب می‌شود؛ این دو محله در منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است؛ منطقه‌ای که متوسط قیمت مسکن در آن از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است و از این رو متوسط قیمت مسکن در این دو محله نیز از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر خواهد بود؛ البته لازم به ذکر است که این دو محله از گران‌ترین محله‌های تهران به حساب می‌آید و واحدهای آن تقریبا قیمتی برابر با منطقه یک شهرداری تهران دارد.

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از واحدهایی که طی یک ماه اخیر در این دو محله از شهرداری تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت. گفتنی است؛ قیمت‌ها براساس معاملاتی است که طی یک ماه اخیر انجام و در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ثبت شده است؛ لذا به طور مطلق قیمت مسکن در این دو محله را عنوان نمی‌کند و تنها نمونه‌ای از واحدهاست که در این دو محله به فروش رسیده است؛ قیمت مسکن در هر محله باتوجه به شرایط ملک متفاوت خواهد بود و اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در ارقامی که در ادامه می‌آید، ندارد.

قیمت مسکن

خانه‌ های سعادت‌ آباد چند؟

یکی از گران‌ترین خانه‌هایی که طی یک ماه اخیر در تهران به فروش رسیده است، واحدی 320متری و یک ساله در سعادت‌آباد بود؛ این خانه با قیمت 123میلیون و 437هزار تومان برای هر متر مربع فروخته شد؛ همچنین واحدی 142متری و 15سال ساخت در بلوار شهید جوریکی متری 59میلیون و 783هزار تومان به فروش رسید.

از دیگر خانه‌هایی که در این یک ماه در سعادت‌آباد معامله شد، می‌توان به یک دستگاه آپارتمان 268متری و یک ساله در خیابان بهزاد اشاره کرد. قیمت این خانه 85میلیون و 654هزار تومان به ازای هر متر مربع بوده است. همچنین واحدی 91متری و 18سال ساخت در خیابان بامداد متری 63میلیون و 794هزار تومان فروخته شد.

یک خانه در شهرک غرب چند؟

واحدی 133متری و 20ساله در خیابان مهستان این محله متری 97میلیون و 575هزار تومان فروخته شد. قیمت مسکن برای معامله واحدی 105متری و 25ساله در خیابان ایران زمین نیز 63میلیون و 96هزار تومان به ازای هر متر مربع بوده است.

یک دستگاه آپارتمان 119متری و 40ساله در خیابان چهاردهم شهرک غرب متری 85میلیون و 462هزار تومان و واحدی 164متری و 35ساله در خیابان مهستان متری 109میلیون و 223هزار تومان فروخته شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • mohammad
  ۴ ۰

  با قيمت يک متر مربع ( ۱۲۳ ميليون تومان ) مى شد 370 آپارتمان سوئيت در شهرک اکباتان و در سال ۱۳۵۷ خريدارى کرد٬ اين مملکت دارد به کجا مى رود

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اخ خدا راخوش نمیاد یکی آنقدر پول داشته باشد که در سعادت‌آباد در همین سال جدید بخرد وخیلی ها در حسرت یک خانه ی کوچک که دران زندگی کند هی میگود خدا یک چهار دیواری به من هم بده واین دولت فقط فکر چیب خود است که پرکند امیدوارم خداوند خود س نگاهی به مردم بیچاره کند که از این همه گرانی نجات پیدا کنند الان شما نگاه کنید شمال کشور مان و ازبرنج است چرا باید همین برنجی که درکشورمان فرابانی است خودمان نمی توانم استفاده کنیم چون گران است وبوجه خرید نداریم ازشما خواهش میکنم صدای مارا به گوش این ادم های کثف برسانید ممنونم

 • ناشناس
  ۳ ۱

  مطمئن‌ با برخورداری .رکود‌ سنگین‌ بازار‌ هیچ‌ معامله‌ای‌ نمیشود‌ مردم شریف‌ ونجیب‌ گول‌ این‌ تبلیغات‌ کاذب‌ را نخورید‌ اینها‌ کارشناس‌ نیستن‌‌ فقط‌ میخواهند‌ قیمت‌ ملک را‌ با چنگ‌ و دندان‌ بالا‌ نگه‌ دارن

 • زنوزی
  ۳ ۱

  متاسفانه با اعلام قیمتهای غیر واقعی واکثرا گرانقیمت از سوی منابعی مانند شما، به گرانی بی رویه مسکن دامن میزنید