کد خبر 524987

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تا ۴۰روز آینده ثبت نام نکنید، از یارانه و حقوق شهروندی محروم خواهید شد! / همه آنچه باید در مورد سامانه املاک بدانید

۳روز است که مرحله دوم خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان کشور آغاز شده و سرپرستان خانوار موظف خواهند بود تا ۱۹خرداد ماه نسبت به ثبت اطلاعات محل سکونت خود در این سامانه اقدام نمایند.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ حدود یک ماه پیش بود که معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی، خبر از آغاز دریافت مالیات از خانه‌های خالی داد؛ بر این اساس مقرر شده بود تا افراد از 19فروردین ماه ظرف مدت دو ماه اطلاعات خود را در سامانه املاک و اسکان کشور درج کنند.

آغاز مرحله دوم ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

ثبت نام در سامانه املاک و اسکان کشور در دو مرحله انجام می‌گرفت؛ در مرحله اول این طرح که 20روز هم ادامه داشت، افراد قادر بودند تا براساس آخرین رقم کدملی خود در روزهای تعیین‌شده اقدام به ثبت نام در این سامانه نمایند. برای مثال سرپرست خانوارهایی که انتهای کدملی‌شان یک بود به عنوان اولین گروه ثبت‌نامی(ثبت‌نام با محدودیت کدملی)، در روزهای 19 و 20فروردین امکان ثبت‌نام اطلاعات محل مسکونی خود در سامانه املاک و اسکان داشتند و سرپرست خانوارهایی که انتهای کدملی‌شان صفر بود، در روزهای هشتم و نهم اردیبهشت ماه به عنوان آخرین گروه، براساس آخرین شماره کدملی ثبت‌نام کردند.

حال ثبت‌نام افراد براساس کدملی به پایان رسیده و کلیه سرپرست‌های خانوار این امکان را دارند تا بدون محدودیت کدملی، اطلاعات محل سکونت خود را در سامانه املاک و اسکان کشور به نشانی https://amlak.mrud.ir ثبت کنند. مهلت ثبت‌نام افراد در این سامانه 19خرداد ماه سال جاری به پایان خواهد رسید.

خطر قطع یارانه نقدی

براساس این طرح، همه سرپرستان خانوار، اعم از مالک و مستاجر ملزم به ثبت اطلاعات محل سکونت خود در سامانه املاک و اسکان کشور شدند و جرایمی نیز برای عدم ثبت‌نام در این طرح در نظر گرفته شد؛ از جمله این جرایم می‌توان به قطع یارانه نقدی و محرومیت از خدمات بانکی، عدم دریافت انشعابات آب، برق و گاز، ثبت نام فرزندان دانش آموزشان در مدارس، دریافت کد پستی و سایر حقوق شهروندی اشاره کرد؛ همچنین افرادی که اطلاعات را اشتباه در سامانه ثبت کنند، باید دو برابر مبلغ مالیات به عنوان جریمه پرداخت کنند.

مستاجران هم باید اطلاعات خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند

در ابتدای آغاز این طرح، بسیاری از مستاجران این سوال را داشتند که آیا مستاجران هم باید اطلاعات خود را در سامانه املاک و اسکان کشور ثبت کنند یا خیر. درپاسخ باید گفت همه افراد چه مالک و چه مستاجر ملزم به ثبت اطلاعات در این سامانه هستند؛ البته بسیاری از مستاجران به این موضوع واکنش نشان دادند و گفتند: این امر به ضرر مستاجران است؛ چرا که در صورت ثبت اطلاعات ممکن است مالکان اجاره‌بها را افزایش دهند و در صورت عدم ثبت اطلاعات نیز مشمول جرایمی نظیر قطع یارانه و خدمات بانکی خواهند شد.

میزان مالیات از خانه‌های خالی چه قدر است؟

براساس قانون جدید، خانه‌هایی که بیش از 120روز خالی بمانند، مشمول مالیات خواهند شد؛ این مالیات در هر سال و برای مالکان حقیقی و حقوقی متفاوت است که در ذیل به آن خواهیم پرداخت.

مالکان حقیقی در سال اول 6برابر ارزش اجاره‌بهای ملک مالیات می‌دهند.

مالکان حقیقی در سال دوم 12برابر ارزش اجاره‌بهای ماهیانه ملک مالیات خواهند داد.

مالکان حقیقی در سال سوم 18برابر ارزش اجاره‌بهای ماهیانه ملک مالیات می‌دهند و این رقم در سال‌های آتی نیز به همین منوال ادامه دارد و فرد طرف ده سال به میزان ارزش ملک خود مالیات پرداخت خواهد کرد.

در خصوص مالکان حقوقی نیز در سال اول 12برابر ارزش اجاره‌بهای ملک مالیات پرداخت خواهد شد و این رقم نیز مانند مالکان حقیقی، در سال‌های بعد دو برابر خواهد شد.

چه خانه‌هایی مشمول مالیات نمی‌شود؟

هرچند براساس این قانون تقریبا همه خانه‌های خالی مشمول مالیات خواهند شد اما افراد می‌توانند دو خانه در دو شهر متفاوت داشته باشند؛ یعنی اگر دو خانه در یک شهر داشته باشید، باید برای خانه خالی مالیات پرداخت کنید؛ اما اگر دو خانه در دو شهر متفاوت داشته باشید، نیازی به پرداخت مالیات نیست. همچنین اگر در شهری زندگی می‌کنید که جمعیت آن زیر 100هزار نفر است و خانه شما هم متراژی کمتر از 200متر دارد، مشمول قانون مالیات بر خانه‌های خالی نخواهید شد.

نحوه ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

1. وارد سایت https://amlak.mrud.ir شده وگزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید؛ همانطور که مشاهده می‌کنید، در قسمت راست صفحه پشتیبانی سایت برای پاسخگویی به سوالات شما فعال بوده و در پایین صفحه نیز شماره تلفن ارتباط مردمی برای پاسخگویی به سوالات درج شده است.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

2. پس از ورود به سامانه با صفحه‌ای که باید تلفن همراه خود را وارد کنید، مواجه خواهید شد؛ دقت داشته باشید تا شماره‌ای را وارد کنید که کدملی شما بر روی آن ثبت شده باشید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

3. در مرحله بعد، صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد و کدملی خود را در صفحه‌ بازشده درج کنید؛

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

4. با درج کدملی در صفحه یادشده و مطابقت شماره با کدملی، کدی با عنوان کد سماوا با شماره تلفن همراه شما( همان شماره‌ای که ثبت کردید) ارسال خواهد شد. کد ارسال‌شده را در صفحه درج کنید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

5. پس از درج کد ارسال‌شده، پنل اطلاعات کاربری شما نمایش داده خواهد شد؛ و پیش از آن صفحه‌ای مانند صفحه زیر را خواهید دید؛ رمز عبوری که در این صفحه می‌بینید را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید؛ البته در صورتی که رمز خود را یادداشت نکردید و آن را در اختیار ندارید، نگران نباشید؛ این رمز قابل بازیابی خواهد بود. همچنین با کلیک بر روی صفحه، قادر خواهید بود تا اطلاعات خود را وارد کنید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

6. پس از ثبت و ویرایش اطلاعات فردی، صفحه زیر را مشاهده می‌کنید؛ در صورتی که سرپرست خانوار هستید، گزینه سرپرست هستم و در صورتی که سرپرست خانوار نیستید، زیرمجموعه هستم را انتخاب و سپس اطلاعات را ذخیره نمایید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

7. در اینجا اگر گزینه سرپرست هستم را انتخاب کرده باشید، باید اطلاعات اعضای خانوار و در صورتی که گزینه زیر مجموعه هستم را انتخاب کرده باشید، باید اطلاعات سرپرست را وارد نمایید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

8. پس از ثبت اطلاعات اعضای خانوار با پنل زیر مواجه خواهید شد؛ در صورتی که مالک هستید، گزینه اول، در صورتی که مستاجر هستید، گزینه دوم و در صورتی که خارج از کشور زندگی می‌کنید اما ملکی در ایران دارید، گزینه سوم را انتخاب و سپس گزینه مرحله بعد را بزنید. (پیش‌فرض سایت، مالک هستم بوده و اگر مالک هستید تنها مرحله بعد را بزنید)

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

9. پس از آن نوبت به ثبت اطلاعات مالکیت فرا رسیده است؛ در این مرحله اطلاعات مالکیت خواسته‌شده را وارد نمایید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

10. با وارد کردن اطلاعات مالکیت براساس سند، حال باید شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

11. پس از ثبت شهر محل سکونت، پنلی جهت وارد کردن اطلاعات محل سکونت باز خواهد شد.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

12. پس از ثبت اطلاعات ملک، اطلاعات قبوض و تلفن را وارد نمایید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

13. در پایان با فشردن گزینه پیش نمایش، اطلاعات ثبت‌شده را مشاهده خواهید کرد؛ در صورتی که از اطلاعات ثبت‌شده مطمین هستید، ثبت نهایی را انتخاب کنید؛ دقت داشته باشید که در صورت ثبت نهایی اطلاعات، دیگر قادر به ویرایش آن نیستید.

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور

14. ثبت ملک اول در اینجا به پایان می‌رسد؛ در صورتی که ملک دیگری دارید، در پنل بازشده آن را ثبت نمایید.

چند نکته که باید در زمان ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان کشور بدانید

 • شماره‌ای که در ابتدا وارد می‌کنید، باید شماره‌ای باشد که مالکیت آن بر روی کد ملی شما ثبت شده باشد.
 • پس از وارد کردن اطلاعات و ثبت نهایی، دیگر امکان ویرایش اطلاعات را نخواهید داشت و باتوجه به جرایم سنگینی که وارد کردن اشتباه اطلاعات به دنبال دارد، در ثبت اطلاعات دقت لازم را به عمل آورید.
 • اقمتگاه اصلی شما، همان جایی است که در آن زندگی می‌کنید؛ اقامتگاه فرعی نیز خانه دوم شماست.
 • اگر شما مالک هستید و خانه‌تان را اجاره داده‌اید، باید در قسمت افزودن ملک و پس از ورود اطلاعات ملک، در قسمت اطلاعات، شخص دیگری ساکن است را انتخاب کرده و اطلاعات مستاجر کنونی را نیز وارد کنید.

در صورتی که با مشکل روبه‌رو شدید با این شماره تماس بگیرید

وزارت راه و شهرسازی این امکان را فراهم کرده تا به صورت 24ساعته به سوالات شهروندان در این خصوص پاسخ دهد. برای پرسش‌های خود می‌توانید به صورت 24ساعته با شماره 59198 تماس بگیرید؛ شهروندان غیر تهرانی باید پیش شماره تهران را وارد کنند. همچنین سامانه پیامکی برای ارتباط نیز 021293 است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • خلیل
  ۳۵ ۱۱۹

  کجا بریم ثبت کنیم املاک خود را

  • نوید
   ۱۷ ۲۸

   واقعا جای تعجب هست ملتی که مدعی داشتن تاریخ درخشان و فرهنگ غنی هست چرا اینجور بی منطق و
   ، کوته فکر ، لجباز شده ن .‌قول میدم دولت هرکاری کنه واقعا اگه حتی بهترین کار دنیا باشه

  • ناشناس
   ۲۳ ۲

   حالا که سازمان ثبت ،شهرداری،وزارت مسکن و...عرضه ندارند این کارهای ساده را که وظیفه آنهاست انجام دهند،چرا منحل نمی کنید و بودجه بیت المال را مفت و مجانی ،حیف و میل می کنید؟!!
   دولت و مجلس با این مصوبه نشون دادند که هیچ کارایی نداشته و حتی توان شمارش املاک کشور را هم ندارند و این درد بزرگی برای مردم مظلوم کشور هست که ارگانهای دولتی ناکارآمد بوده و کار و وظیفه خود را بر دوش مردم زجر کشیده و مظلوم ایران می گذارند.

 • ناشناس
  ۳۰۶ ۱۹

  سلام این چه مسخره بازی است دولت در اورده آیا آمار مستاجران و آنهایی خانه زمستانی دارند می خواهند خانه بدهند اگر می خواهند آمار بگیرند قشر ضعیف به زور شکم خودش را سیر می کند چه برسد ملک چند میلیونی یا چند میلیاردی لطف کنند آمار املاک داراییهای خود را آشکار کنند همان مالیاتها را از پولهای هنگفت بیت المال مردم خوردن بزن پرداخت کنند دست از سر مردم بر دارند این مملکت حق مردم است کن امر نهی کنند

  • ناشناس
   ۱۲۵ ۱۲

   آفرین به مسوولین کشور
   از پیامهای کاملا مشخص هست که چقدر طرفدار و پشتوانه مردمی دارند!
   اینطور که از نظرهای مردم مشخص هست،5 درصد هم طرفدار ندارند و این واقعا فاجعه است برای مسوولین کشور که چکار کرده اند تا مردم اینقدر از نظام ناراضی هستند.

  • اردلان
   ۹۲ ۵

   واقعا دارید کارو به کجا میکشونید مسئولین ؟

  • ناشناس
   ۵۲ ۴

   سلام مرحبا حرف دل همه مردم رو گفتی خدا خیرت بده
   اینا حق همه مارو دارن میخورن اونوقت گیر دادن به مردم آخه اونی که خونه چندتا داره حق مردم رو نخورده تلاش کرده خریده اینا چرا رو نمیکنن خونه هایی که از حق مردم خریدن چرا حق الناس میکنن جواب خدا رو چطور خواهند داد اینا بویی از انسانیت نبردن

  • ناشناس
   ۳۵ ۰

   معاون وزیر راه که همه رو تهدید میکنه بگه چرا بانکها وسازمانهای دولتی که ۹۷درصد خانه خالی برای انهاست رو چرا ازاین طرح معاف کردند

 • جواد افشاری
  ۳۸ ۹۰

  سلام
  آقا من ۱/۲۶ اقدام کردم یک کد برام ارسال شد هرچه تلاش کردم موفق به ثبت نام نشدم بناچار در تاریخ ۲/۱۱ اقدام کردم واز کد قبلی صرفنظر کردم.ولی در این مرحله وقتی شماره موبایل وکد ملی رو وارد میکنم روز برام ارسال نمیشه علت چیه؟

  • فرهاد
   ۱۷۱ ۷

   قرار بود مسولین اموال و املاکشون و برایه مردم مشخص کنند چی شد یهو برعکس شد مردم باید برایه ددلت مشخص کنه اموالشو. دیگه چه خوابی دیدید. یروز با کلک بورس. یروز با حقه تورم دلار پول مردم و میدزدید. اینبار نقشتون چیه

  • ناشناس
   ۲۴ ۰

   خیرنبینین اگه راس میگین املاک وخونه ودارایی خودتونوروکنید

 • محمد
  ۶۰ ۶۹

  منزل که مستاجر هستم کنتور برق نداره زمان ثبت نام به دلیل نداشتن کنتور ثبت نام انجام نشد باید جه کار کرد

 • ناشنا س
  ۲۹۷ ۱۴

  تهدیدمیکنیدخودتان هزارتاخانه دارید

  • ناشناس
   ۱۱۹ ۶

   و جالب اینکه خودشون لیست اموال رو اعلام نمیکنند.خوب هر مسوولی که لیست اموالش رو اعلام نکنه ازاین به اصطلاح حقوق شهروندی محرومش کنین !!!!

  • سید طاهر
   ۳۶ ۵

   سلام به همشهریا و هم استانی ها
   من اتباع خارجی و خانمم ایرانیه تمام ما داری هایمان بنام خانمم چون خارجی از همه چیز محروم هست یارانه خانمم قطع کردن خیلی وقته بیمه خودم ندارم و حتی زیر پوشش خانمم بیمم نکردن نه وام میتونم بگیرم و نه کار بنام خودم میتونم درست کنم حالا رفتم خانه بنام خانمم ثبت کنم توی سامانه نوشتم متاهله در قسمت زیر پوشش کارت ملی خواست که من ندارم خودمو ثبت نام نکردم
   حتی از بچه اوردن بیخیال شدم چون نخواستم بچه مون زندگی اهانت داخل کشور اسلامی زندگی کند حالا چیزی که دارم از این کشور فقط گواهینامه رانندگی که اینم ممکنه قطع بشه دیگه کدام انسان میتواند تو این کشور زندگی کند ایا نامه اسلام که به رعیت های مختلف بهای زندگی داده میشه زندگی کرد خودتون جای ما قضاوت کنید
   فکر کنم از حقوق حیوان بلا نسبت گذاشتیم
   دعا کنم برای مومنان این ملت عزت و احترام و قبول طاعات

 • ناشناس
  ۲۹۲ ۶

  کاش بویی ازانسانیت به مشامتان خورده بود..‌.‌‌‌‌.........‌.......‌.ً...........؟

  • ناشناس
   ۱۸۲ ۷

   فقط با این طرح می خوان پول از مردم بچاپند ثبت نامش رایگان نیست چراااآاااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۶۷ ۱۹

  خونه های قولنامه ای زیر ۲۰۰متر که پر هستند هم باید ثبت نام کنند ؟؟؟؟

  • ز،س
   ۱۸۰ ۷

   هر روز یه بهونه،تو رو خدا ای چندرغازو قطع کنید هم خیال ملت وهم خیال خودتون راحت کنید،والا

 • محمد
  ۳۳۸ ۲۶

  رای بی رای

 • ناشناس
  ۲۷۴ ۸

  جالبه که این قانونها شامل خودشون نمیشه

 • ناشناس
  ۱۰۱ ۱۴

  سلام من مستاجر هستم وهم سرپرست من صاحب خانه اجازه نمیده که وارده سامانه بشم ثبت نام کنم تکلیف من چی هست تورا خدا جواب بدین

  • بهروز
   ۲ ۰

   برو سازمان املاک شکایت کن

  • ناشناس
   ۰ ۰

   شما از طریق قولنامه و کد ملی مالک خانه رو ثبت کنید، نیازی به اجازه مالک نیست که از این مورد می ترسید.

 • ناشناس
  ۲۸۸ ۱۵

  برین غورتون را این مملکت گم کنید لعنت به همه شما که پدر این مملکت را در اوردین

 • امید
  ۲۶۵ ۱۶

  جای خجالت داره
  بی شر ف ها
  چه از جون ملت
  میخواین...‌‌
  ولمون کنید
  ک ا ف ر ها

 • حمیدرضا غلامرضایی
  ۹۳ ۱۲

  با سلام من مستاجر هستم خواستم این فرم را پرکنم نوشته شماره نوسازی منه مستاجر از کجا بدانم شماره نوسازی چیه و قولنامه دستی نوشته باید چکار کنیم

  • Hossaini
   ۱۰ ۶

   کد نوسازی اختیاری هست لازم نیست جواب بدین

 • معلولم
  ۱۲۶ ۱۱

  سلام من که باپسریتیمم هستم ودوتامون معلولیم زیرنظربهزیستی هستیم چرابرامون یارانه رمضان ندادن فقط یارانه بنزین که همیشه میدادن همین نه خونه دارم نه وسیله برقی هیچی چرااخه مسولین نگاه نمیکنن به کیادارن یارانه رمضان میدن

 • ناشناس
  ۶۶ ۱۵

  چرا اسم نمی دهید ملک ماسنددفترچه ای دارد وسند تک برگی نداریم ‌‌وثبت سیستم نمی شود.لاقل راهکاربدهید تامشکل برطرف شود.

  • ناشناس
   ۸۸ ۲۰

   من خونه بابام می‌شینم باید چیکار کنم

 • عبدالستار
  ۱۳۴ ۱۳

  السلام علیکم در بلوچستان بیشتر مردم توی خونه گلی و خشتی زندگی میکنند در سایت این گزینه نیست فقط دو گزینه آپارتمان و ویلا است حالا مردم چکار کنند چطوری ثبت نام کنند این شماره که دادند برای ارتباط اصلا وصل نمیشه یکی راهنمایی کنه

  • ناشناس
   ۱۳ ۳

   بایدویلایی بنویسی

 • ناشناس
  ۱۱۱ ۵

  سلام نه مسکن داریم ونه ساز وبرگی آیا پروا نمی کنید

 • ناشناس
  ۱۸۲ ۳

  کدوم حقوق شهروندیی

 • بهرام امیری
  ۵۶ ۱۷

  چرااین جرایم رابرای ماشینهائیکه ازاستان قرمزخارج میشونداجرانمیکنید،برای مثالدرمان کرونا پولی بشه واگه دوباررعایت نکنداون جرایمیکه برای اسکان ومسکن درنظرگرفته اید به اونها هم به اجرا گذارید

 • ناشناس
  ۱۱۵ ۷

  جهنم

 • ناصر
  ۱۳۸ ۴

  خسته شدیم از بس ثبت نام‌کردیم

 • مصطفی
  ۲۳۳ ۲

  همچین مگن حقوق شهروندیتان قعط میشه انگار ماهی ۵میلیون میریزن به حسابمان

 • شبنم
  ۵۴ ۵

  سلام ببخشيدمنى كه خونه به نام نيست واجاره نيستم اجاره نامه ندارم مال من هم حذف ميشه صندخانه وقول نامه ندارم قبول نميكنن اون موقعه من بايدچيكاربكونم اين چندرقازهم كه ميدن قط ميكن

 • فرهنگ
  ۱۰۶ ۳

  واقعا ثبت نام در این سامانه آنقدر سخت است که نگو و نپرس آنقدر سوال پیچ می کنند که آدم می خواد منصرف بشه .کدام دولت با اینکار می خواد پول بیشتری از مردم دریافت بکنه

 • ناشناس
  ۷۳ ۹

  منزلی که مادرم ساکن هست ارث پدری هست و به نام من و مادرم من که اجاره نمی‌گیرم چی باید ثبت بشه !!!

 • مصطفی
  ۱۳۱ ۶

  من که مجردم و پیش خواهرم زندگی میکنم چی... یارانم یعنی قطع میشه 🧐😑 با پول یارانه میخواستم خونه بخرم ولی نشد😓🤧😪

  • ناشناس
   ۶۱ ۳

   خدا وکیلی شرف ندارید ما با بدبختی داریم زندگی میکنیم الان پول نون نداریم بخریم بخوریم کلی الان باید پول کافی نت بدیم و مسخره بازی خسته امون کردید

  • ناشناس
   ۹۱ ۲

   10 ساله برا مسئولین نتونستن سامانه املاک و دارایی تنظیم کنند ولی برا مردم بدبخت 3 ماهه سامانه ردیف شد. الله اکبر این همه جفا

 • ناشناس
  ۱۲۴ ۱۵

  فقط می خواهیدمردم را در آستانه انتخابات ناراضی کنید

 • ناشناس
  ۷۶ ۳

  والا اونقدر سیستمش پیچیده اس که ادم پشیمون میشه سوالاها یی که درسیستم هست نامفهومه وبعضی از گزینه ها نیست مه بشه جواب بدیم مثل ملکی که بین چند وارث مونده وتقسیم ترکه نشده وهنوز بنام منوفی هست

 • ناشناس
  ۱۲۲ ۸

  فقط میخان امار مردم ضعیف رو در بیارن با خودی ها کار ندارن

  • ناشناس
   ۱۶ ۰

   واسه رای الکترال دارید ثبت نام میکنید،قرار این ثبت نامها به رای تبدیل بشه

 • آراز
  ۱۶۶ ۹

  همچین زده حقوق شهروندی هر که ندونه فکر میکنه تو کانادا و استرالیا و آلمان زندگی میکنیم ایران دیگه ایرااااااان

  • ناشناس
   ۱۳۶ ۴

   چرا مسولین حقوقشون شفاف نمیکنن چندتا خونه دارن چقدر وام گرفتن کجا زندگی میکنن

  • مهدی
   ۴۴ ۱

   خجالتم خوب چیزیه.حالا اونی ک کلا دو تا خونه تو یک شهر داره واسه اسایش بیشترش جرم کرده؟حتما هم یا باید بشینی اونجا یا مستاجر بدی.مثلا نمیشه مادرت تنهاست اونجا بشینه.مستاجر بزنی مادرتو ک مالیات بگیرین.....تو پدیده گذاشتم اون زمان پولمو رفت.تو بورس گذاشتم رفت.تو ارز مجازی هم الان گذاشتم ک فقط دنبال راه های مالیاتین.واسه خرید سکه مالیات یک تومنی میگیرین چون طرف سود میکنه.احمقا ارزش پولشو نگه میداره.سود نمیکنه....متاسفم واستون

 • ناشناس
  ۱۱۰ ۸

  خیلی مسخره هست والا اگر کسی قانونی ملکی داره تو سایت ثبت اسناد واملاک اطلاعاتش هست چون تا اطلاعات مکتوب نباشه سندی به کسی منتقل نمیشه مثلا ما بعد ۶۵ سالگی یه خونه خریدیم با وام بانک مسکن ۹۸ ملیونی که باید تا سال ۱۴۰۸ قسطش را ۱۹۸ هزار تومن پرداخت کنیم آیا زنده هستیم سندمان را از رهن بانک در بیاوریم یانع اگر گذارش ندهیم یارانه ومزایای ماراقطع میکنند خیلی زشت نیست برای کشور ایران که به ملت اینهمه ظلم بشه

 • فاطمه
  ۱۲۸ ۷

  قانون شد که مسئولین نظام اموال و داراییشونو شفاف اعلام کنن رسید به مردم باز اونا در رفتن

  • ناشناس
   ۱۰۳ ۵

   مردن هیچ کس ثبت نام نکنه ،
   ...... اول ، آخرشون .
   جای خالی رو به سلیقه خود پر کنید !
   همچین میگن شهروندی انگار دانمارکه

 • م
  ۱۱۸ ۳

  خدا بخیر کنه می خوان چه بلایی سر مردم نازل کنن

 • رحمان
  ۱۲۱ ۵

  فقط مانده بگه زندان وشلاق و اخراج از کشور هر روز به یک بهانه جیب ملت را خالی کردن یارانه قطع آب وبرق و گاز قطع یا باید جریمه بدین یا دمار از روزگارتون در میاریم قانون خانه خالی ناقص ومبهمه وفقط وضع شده تا کسری بودجه را تامین کنه

 • مهدی
  ۳۷ ۵

  سلام مادر من تو خونه ای زندگی میکنه که قلنامه ایی چه جوری باید ثبت کنه

 • .....
  ۶۸ ۲

  والاچی بگیم دیگه تو این گرونی تویه خونه ی نیمه کاره من و همسرم ودوتا بچه هام نشستیم ۷۰ متری بدون سندبعدمیخاهیدیارانه رو قطع کنیدازما پس ایمانتون کجاست

 • ناشناس
  ۸۰ ۳

  این مسئله بیشتر امنیتی هست تا بخوان مالیات بگیرن میخوان برای دستگیری مردم راحت بالا سرش برن

 • کیوان
  ۸۹ ۴

  یارانه رو که دولت بی تدبیر هشت سال پیش قطع کرد.شاید بهتره مثلا هوا رو قطع کنید.اینطوری جواب میده

  • ناشناس
   ۳۴ ۲

   بابا تورو بخدا ول کنید . ما بابت اینکه پول بنگاهی را نداریم بدیم با صاحبخونه همون اجاره نامه سال اولو پشتشو امضا کردیم و تمدیدش کردیم دوباره.
   الان باید برم دویست سیصد تومن بدم تا برام اجاره نامه ثبت کنه. والا ندارم . دست از سر مستاجرها بردارید .

 • ناشناس
  ۱۰۷ ۴

  به درک حذف کنین ۴۵ تومن رو تا راحت بشیم انگار دارن میلیارد میدن که تهدیدم میکنن

 • ناشناس
  ۱۰۷ ۷

  اینقدرمردم ستمدیده راتهدیدنکنیدفکرمی کنیدچندسال دیگه می توانید دوام بیارید!!!!!!به یک جرقه کوچیک بندید

 • ج
  ۱۷ ۳

  الله و اکبر....

 • ناشناس
  ۷۸ ۶

  آخه خجالت نمی کشیددم به دقیقه ازیارانتون حرف میزنیداون پول یه پفکم نیست میخوام ندیدبه درک که قط میشه

  • H:B
   ۳۱ ۰

   سلام ارسالی که یارانه شروع شد به شکلهای مختلف تعداد یارانه بگیران کم شد. اصلان حذف کنید یارانه را که خیال همه راحت بشه. با این وضعیت کرونا.؟؟؟؟ و دستوردرخانه بمانید.؟؟ وشرایت سخت کمالی و نیستی که برای همه بوجود آمده آیا الان موقع ثبت نام حساس و دقیق آمارمسکن منطقی است.؟؟؟ این طرح نیاز به ضمیمه های پیگیری می‌باشد. مثالان قبض های آب و برق گاز بنام نشد.سند تک برگی نگرفته. سند در رهن بانک است اقساط کامل پرداخت نشده. سند مشترک است بنام دو یا چند نفر. یا واحد مسکونی بیش از 30 سال عمردار. پروانه ساخت موجود نیست.وغیره... این مشکلات عامل جدی برای عدم ثبت آمار مسکن می‌باشد. پس از رفع موارد فوق و بقیه مشکلات این برنامه میشود ثبت آمار دقیق نمود. متعاسفامه بجای حل اشکالات فوق اقدام به تهدید مردم بخاطر عدم ثبت نام مینمایند جای تعجب است. !!!!

 • ناشناس
  ۶۵ ۲

  پس اینکه تو قانون اسلام مالکیت محترم است چی شد؟

 • ناشناس
  ۸۷ ۴

  مگه ما حقوق شهروندی هم داریم....!

 • داود
  ۶۴ ۱

  شما را به خدا بیاید جان مارا بگیرد هم شما راحت شوید هم ما من شصت و دو ساله هستم بازنشسته حتی برای گرفتن واکسن پیام آمد جواب دادم بدهید به آنها که می خواهند زنده بماند زیرا هیچ چیز ندارم خانه هم سر بار همسرم هستم

 • جلیل
  ۶۰ ۲

  من تویی چادر زندگی میکنم چوپانم چه کار کنم

  • شرف
   ۱۵ ۴

   خون شهدا پایمال شد.حقوق وعزت مردم گرفته شد .دیگه چی میخواهید .جان .بگیرید .شما مسلمان نیستید .تورا بخدا اسلام را تخریب نکنید ..واگذارتان به خون حسین

 • ناشناس
  ۲۸ ۳

  خوب اونی که تو یه خرابه زندگی می کنه که مال خودش نیست چطور اونم باید ثبت نام کنه

 • ناشناس
  ۷۴ ۳

  بی لیاقتهای بی مصرف ننگ به وجودتون ببینید چه جوری مردمو تهدید میکنید واقعا با چه روئی این خبرو درج میکنید به درک که قط میکنید ۴۵ تومان چه دردیو دوا میکنه که بخواین قطعش کنید میخواد چی بشه هدفتونم فقط همینه که چندر غاز یارانه را قطع کنن

 • ناشناس
  ۶۵ ۱

  یارانه قطع کنین خودتون بخورینش ولمون کنین دیگه افسردایم

 • امیرمحمدپورسلطان
  ۳۰ ۶

  سلام مسئول محترم من فیش برق پیامک ندارم پیامک به صاحب ارسال میشه صاحب خونه هم مایل نیست من ثبت نام کنم حالا من چیکار کنم؟

 • ناشناس
  ۳۴ ۳

  یه خونه ی مسکن مهر دارم که هنوز سند صادرنشده و برام ۶۵میلیون اقساطش هست . اگر ندم که بانک خونه رو صاحب می شه ‌ . یه مستاجردارم ماهی ۳۰۰ بعد خودم ماهی ۶۵۰هزار قسط خونه رو دارم تا ۱۱سال دیگه . اصلا خونه مسکن مهر بااین شرایط خونه حساب می شه .

 • ناشناس
  ۷۳ ۲

  شما به مردم چی دادی که مادام تهدید میکنید آب برق گاز قطع میکنیم . قطع کن . مردم بشما رای میدهند که مشکلشان حل کنید . نه اینکه بلای جانشان شوید. چرا جلوی فساد رانت دزدی کلان. را نمی گیرید چرا جلوی تورم و گرانی نمیگیری چراا انهارا تهدید نمی کنید. فقط مردم را تهدید میکنی .

 • علی
  ۶۵ ۴

  از حقوق شهروندی محروم بشیم رای هم نمیتونیم بدیم ؟؟ای بابا من میخواستم رای بدم

 • ناشناس
  ۶۱ ۴

  چرا بعداز چندسال نه تونستند اموال مسولین را ثبت کنند حالا گیر دادند به مردم بدبخت روحانی زده

 • jAVAD
  ۶۲ ۱

  من که یک وجب زمین ندارم ۵۰ سالمه ۳۰ ساله عین خر کار میکنم ،،،با پول کارگری مگه میشه خانه خرید ،،،،بر پدر مسئول خائن لعنت که ما را بیچاره کردند ...آخه‍ با چه رویی میگید حکومت مستضعفین ...برای این قشر بدبخت چکار کردید تورا به قرآن بس کنید

 • ناشناس
  ۶۰ ۵

  مالیات که می گیرید نفت و گاز مواد پتروشیی معدن فولاد در آمد دارید برای آسایش مردم هم کاری انجام نمیدهید( گرانی تورم بیکاری و....) حداقل مردم را اذیت نکنید . شما که دنبال رضایت مردم نیستید . ناراضی درست نکنید

 • آااااااا
  ۵۰ ۱

  اول خودتون ثبت نام کنید چون نفس بیشتر تملاک و زمین های شهر مال خودتون هستشعوضی های نمرد درغگو بی وجدان

 • ناشناس
  ۶۴ ۳

  اونایی که باز صف میکشن واسه ثبت نام همونایی هستن که مردمو هر روز بدبخت میکنن. متاسفم برای خودم که ایران دنیا اومدم.

 • ناشناس
  ۶۰ ۳

  هر روز نقشه جدیدی برای جیب مردم میکشید .

 • سیدامیرموسوی
  ۶۰ ۴

  حق شهروندی
  خدایی خجالت بکشین با این تعاریف

  • ناشناس
   ۱۲ ۰

   ما خونمون سند نداره. همینطوریه آب دوغ خیاری! اول سندشو بدید تا ثبت نام کنیم.

 • ناشناس
  ۶۱ ۳

  کی قرار دستشون رو از جیب خالی مردم بینوا در بیارن ' یه وقت بورس یه وقت مالیات به هوا یه وقت به زمین ' یه وقت دستشون تو حسابای مردمه یه وقته دیگه تو جیب مردم ' بابا جیب گشاد فقط ماله خودتونه واسه ما تنبان گشاد مونده اونم اگه پاره نکنین. مال و ملک خود اقایونا و انگلاشون کجا ثبت میشه ؟ املاک بانکها و بنیادها و مدیران و سرداران کجا ثبت میشه ؟

 • بدبخت
  ۵۷ ۲

  زهر مار مون بشه این ۴۵تومان ک انقدر ترس قطع شدنش داریم ک از اضطراب تپش قلب وارد بدن مردم میکنید خداوند پس قدرتش کجاست ک ب شما نشون بده

 • ناشناس
  ۶۱ ۳

  چه مسخره بازیه راه انداختید،البته تقصیر خود خرمونه که اینقدر میدون دادیم که هر دلقک بازی میخاید در میارید،جمع کنید بابا بساط سیاه بازیتونو،میریم سایت ثبت کنیم میزنم در حال بروز رسانیه دو روزه ،از اونور هر روز دارید تهدید میکنید ال میکنیم با میکنیم دیگه بلایی هم مونده که سرمون نیاورده باشید ،فکر کردید بیکارم بشینم پای سایت شما به محض باز شدن املاک نداشته ام رو ثبت کنم همون یه خونه ای هم که داشتم تا چند سال پیش همین سیاستهای کلن اقتصادی شما به باد داد،الان بیکار و بی ماشین و مستاجر موندم یارانه معیشتی هم خبری نیست

  • ناشناس
   ۱۸ ۰

   دقیقا خسته شدم بس که پس رفتم

 • شریف
  ۵۳ ۱

  ماهایی نه خونه داریم ونه مستجریم آقا عشایر وچادر نشینیم املاک نداریم چیو ثبت کنیم
  لطفا منتشر کن

  • ناشناس
   ۱۵ ۰

   داخل کانکس زندگی می کنیم چه جوری ثبت نام کنیم

  • ناشناس
   ۱۵ ۰

   حقوق شهروندی چی بید قطع کن

 • ادیب
  ۱۱۶ ۱۰

  به جای این کارها بیایید یه رفراندم برگزار کنید که مردم این نظام را می خوان یا نه بعد دم از حقوق شهروندی بزنید

 • مبهوت
  ۲۸ ۰

  لطفا اول مسئولین و خانواده‌شان در سامانه ثبت نام کنند و قهدست امللک خود را اظهار نماطند بعد از ملت انتظار خودلظهاری داشته باشند..

 • ن
  ۲۷ ۰

  نه یارانه میخواهیم نه مالیات میدیم

 • علی
  ۲۲ ۰

  چه بهانه ای شامل سران کشور یا اقازاده هام میشه والله ما مستاجریم این ۴۵ تومنم که پول یه بسته مای بیبی نمیشه نخواستیم

 • ناشناس
  ۲۵ ۰

  ای چن ساله دولتمردان ما خاستن املاکشونو ثبت کنن گفتن نمیشه نمیتونن حالا طی دو ماه میخان املاک ۸۰میلیون نفر رو ثبت کنن واقعا مسخر بازیه

 • ناشناس
  ۱۴ ۲

  خیلی خیلی عذر ایخوام ولی ما خونمون سند نداره از تو خلا اطلاعات سندیش و بیاریم

 • اردلان
  ۲۰ ۱

  من چند سال قبل اطلاعات یارانه را دقیق ثبت کردم، بلافاصله یارانه ام قطع شد، ولی دوستان و فامیل که اطلاعات غلط وارد کردند، هنوز دارند یارانه میگیرند، با اینکه ۵ طبقه ساختمان اجاره میگیرند و ماشین ۲ میلیاردی دارند.
  در مورد مسکن نیز همین خواهد بود، طبقات پایین مالیات خواهند داد و دوستان و رفقا و طبقات بالا و دلالان و سرمایه داران مالیات نخواهند داد. تو این مملکت هیچ طرحی درست انجام نمیشه

 • ممد
  ۳۲ ۰

  اگه‌ هیچ کسی ثبت نام نکنه باشکست روبرو میشن اینا اول میان میکن که هدف ما اینه که املاک خالی را به بازار عرضه کنیم مردم بیاد ثبت نام کنید در حالی که هدفشان فقط گرفتن مالیات بیشتره اونم از مردم عادی نه اونی که صدتا خونه داره چون اون با پارتی رانت ار زیرش در میره ساده نباشید هدف پشت پرده اینه

 • ناشناس
  ۲۲ ۰

  اینها فقط به این بهانه میخوان ببینند مردم بخاطر حذف یارانه‌ها چه عکس العملی نشان میدهند
  ...... این یارانه دادنتون جمع کنید بخدا مردم و گدا حساب کردند

 • بهزاد دهنائی
  ۱۰ ۱۰

  سلام و عرض ادب
  تنها راه برای شناسایی خانه های خالی استفاده از پتانسیل بالقوه بسیج و اطلاعات نیروهای مردمی است

 • فریبرز ستوده
  ۱۱ ۰

  اینجانب مالک یک واحد با سند دفترچه ای هستم و در سامانه شماره الکترونیکی ملک را میخواهد که در سند دفترچه ای موجود نیست . من این شماره را از کجا بیاورم و در این شرایط کرونا باید چکار کنم

 • پارسا
  ۱۳ ۰

  من پیش پدرم زندگی میکنم قولنامه ندارم تکلیف چیه

  • میلاد
   ۶ ۰

   منم همین مشکل دارم

 • ناشناس
  ۲۱ ۰

  تهدید فقط مال فقراست؟چرا کله گنده ها رو تهدید نمیکنید؟چرا تو بقیه کارا اینقد سماجت ندارید؟راستی بخاطر این از کشورهای دیگه باهاتون تماس نگرفتن که بگن تو رو خدا یاد ما هم بدین؟ درضمن این تهدیدا نقض قانون اساسی نیست؟بچه رو از تحصیل محروم میکنید؟؟؟هر چند الان دیگه تحصیل رایگان نیست هر مدرسه ای بری گوشتو میبرن.والا منکه این خبر رو خوندم فقط شاید کلمه شهروند نقض قانون اساسی نباشه وگرنه کلا نقضه بنظرم حتی خوندش هم نقض قانون باشه...

 • مردم عادی
  ۱۲ ۱

  انهاییکه درخارج ازکشورایران مثل ( ترکیه ، امارات ، کانادا ، آمریکا ، فرانسه ، انگلستان ) منازل ویلائی یا آپارتمان دارند نحوه ثبت نام آنها چگونه است و درچه صورت مالیات به آنها تعلق می گیرد.آیا مثل داخلی ها اگر ثبت نام نکنند از حقوق شهروندی محروم می شوند. چرا درسامانه ثبت اسناد و املاک اشاره ای به آنها نشده است . اینها منبع خوبی برای درآمدهای مالیاتی هستند. لطفا سامانه املاک را برای ثبت نام انها بروزرسانی کنید.

 • ناشناس
  ۲۹ ۰

  یواش‌یواش‌تعدادنفس‌کشیدن‌راهم‌بایدثبتنام‌کنیم‌خسته‌نباشید

 • حقایق
  ۱۸ ۰

  ایرانی ها حدود ۷۰۰۰ خانه در ترکیه خریدند. مالیات بر خانه خالی مردم را به سمت خرید خانه در ترکیه هدایت می‌کند و این یعنی فرار سرمایه از ایران و ساخته و خرید نشدن خانه در ایران و ایجاد نشدن اشتغال !!!!!

 • ناشناس
  ۲۴ ۰

  خدایش خجالت نمیکشید تو این اوضاع تحدید میکنید این یارانه ارزشی نداره اینقدر منت میزارین سر این مردم برین به کارهای مهم تر برسین مردم از فقر و گرونی دارن زجر میکشن

 • ناشناس
  ۱۲ ۳

  باسلام منکه توی حیاط پدرم بخاطر فرزند معلولم دولت ۱۰ سال قبل دوتا اتاق درست کرد وحالا با ۹تا فرزند دارم دردواتاق زندگی میکنم والله بناچاری البته قبلاحیاطمون یکی بود ولی بعدادیوارکردم ویه دربرای خودم جداگانه بازکردم حالا هم نه قول نامه ی دارم ونه هم ملکی ونه مستعجرم باید چجوری ثبت نام کنم دوتا اتاق واسه یازده نفرهم میشه بگم خونه دارم

 • محمود
  ۲۲ ۰

  من هر موقع ببینم اعضای هیئت دولت بی تدبیر املاکشون رو ثبت کردند اولین نفر بعد اونا اینکار رو میکنم ماچیزی برای از دست دادن نداریم که مردم رو تهدید میکنین

 • علی
  ۱۰ ۱

  ما ک خداراشکر همون روز اول رفتیم انصراف دادیم از گرفتن یارانه پول گرفتن از این دولت .....>

 • کسری
  ۸ ۱

  بلاخره نفهمیدیم ما که از این طرح دولت اگه از خانه های خالی مالیات بگیره ایا مشکل من مستاجر که خانه ندارم هل میشه یا دولت میخواد باز از این راه باز مردمروتیغ بزنه .وجیب خودشو پر کنه مثل طرح منع رفت وامد شبانه برای کرونا

 • ناشناس
  ۲۰ ۰

  سلام لابدمیخوان املاک خالی رابه چینی ها اجاره بدن؟؟؟

 • ناشناس
  ۹ ۰

  خدایا خودت کمک کنننننننن

 • ناشناس
  ۷ ۰

  ما روستا زندگی میکنیم منزل پروانه ساخت نداره مستاجر هستیم. بدون قولنامه نشستیم چون فامیل هستیم.

 • قادرغفاری
  ۱۱ ۰

  عزیزان بنده سرپرست خانواده پنج نفره هستم وازقشرضعیف امروزی که روحانی رییس جمهوری برای ثبت نام یارانه فرمودند دوباره ازطریق سایت ثبت نام کنیم خوب ماهم ثبت نام کردیم نمی دانم چطور شده ازبخت بدمان ثبت ناممان توسایت جانافتاده است یعنی عرض شود که هشت سال از یارانه جامانده ایم.جان هرکه رادوست داری بی خیال شیدآخه خدانشناسهابنده با خانواده ام داخل یک اتوبوس درب و داغون توبیرون شهرزندگی میکنیم

 • علیر ضا بهرامی
  ۳ ۶

  من میخوام ثبت نامکنم ولی سایت بسته است

 • ناشناس
  ۱۴ ۰

  مثلا الان از حقوق شهروندی برخورداریم؟ یه بیچاره ای که از این چیزا سر در نمیاره باید بره تو کافی نت کلی پول بده .مگه شما ثبت اسناد و املاک ندارید آخه.

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  خب چرا خودشون نمیتونن از شماره ملی مردم دربیارن آمارهرچیزی رو ؟ الان که همه زندگی مردم کد ملی شون هست....

 • خواننده
  ۱۳ ۰

  روش ثبت نام گورخواب‌ها در سامانه را اطلاع‌رسانی کنید. این گزینه در سامانه املاک نیست

 • هیچکس
  ۸ ۱

  آقا یون بنده آقازاده هستم ی چند ده تایی خونه دارم از صدقه سر بابام کجا ؟ کی.چرا.بگید.چجوری ثبت کنم لطفا راهنمایی کنید

 • ناشناس
  ۷ ۱

  تورو خدا حق شهروندی رو نگیرید
  یارانه روهم قطع نکنید
  خیلی دیگه سخت میشه.
  ا...

 • ناشناس
  ۱۳ ۱

  من نمی دونم چی از جون ملت میخوان

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  حالا اینایی که خونه‌ی پدری زندگی می کنم چی بنویسن
  نکنه با این آمار گیری می خواید به ماها خونه بدین،😄😄😄😄😄

 • ناشناس
  ۸ ۰

  زهرمار

 • یه بازنشسته تامین اجتماعی
  ۹ ۰

  من یه خانه دوواحدی دارم با پسرم شریک هستیم سندبه اسم بنده یه واحدش پسرم نشسه ازدواج کرده پسردیگرم ازواج نکرده حاظرم خانه تحویل دولت جمهوری اسلامی بدم خودمان سربه بیابان بگزام ازاین سیاستهای غلط جمهوری اسلامی راحت بشم این حق مالیکیت مردم کجا رفته توراخدا این قانون کومونیسترا بردارین مشکل جایدیگرست اینقدرنقشه به جیب مردمنکشید مردم به حدکافی بیچاره شدند

 • عدالت
  ۶ ۲۱

  با سلام به همه دوستان این قانونی هست که تو کل دنیا انجام میشه بالاخره برای بهتر شدن وضع مردم باید به روز شد صبر کنید عزیزان توکل به خدا

  • ناشناس
   ۷ ۰

   سلام اقایی که نفست ازجای گرم درمیادومارابادنیامثال میزنی خودت به خوبی اگاهی داری چقدر ازدنیاعقب هستیم اقایی که نام خودت راعدالت گذاشتی هرفردخارجی اززمانی که بدنیامیایدتازمانی که میمیردازطرف دولتش چقدریارانه دریافت میکند

 • دهواری
  ۱۱ ۰

  کجا بود خونه یک اتاق خشتی گلی هم خونه است مسخره خودتون دراوردید این اتاق هم از ابا اجدادمون ب ارث رسیده سن مون تا اینجا رسیده نمیتونیم یک کیلو گوشت بخریم چ برسه به خونه

 • علیرضا
  ۶ ۱

  پس چرا اطلاع رسانی نکردن تواخبار درضمن سایت غراضه تون که بازنمیشه بعدشم من تو خونه مادریم زندگی میکنم که ارثیه هستش و کلنگیه و مادرم فوت شده

 • نادر
  ۱۶ ۱

  هدف کنترل بیشتر ملت هست که هر زمان شبانه روز بخوان بازداشت و زندانی کنن بتونن بیان سراغ ملت ‌ . البته این طرح توی چین و روسیه و کره شمالی و کشورهای کمونیستی دیکتاتوری اجرا شده و حالا به اینجا رسیده. دستور از طرف پدرخوانده صادر شده

 • محمدرضا
  ۱۰ ۰

  یعنی بعد ده سال خونه خالی رو تصاحب میکنید چه جالبه بعد مایی که خونه نداریمم هم باید ثبت نام کنیم ؟؟؟؟چه ربطی به ما داره حقوق من ماهی سه تومن که صد تومنش نمیمونه بعد چطور خونه میلیاردی بخرم خجالت بکشید

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  میگفتین یارانه میخوایم قطع کنیم این بازیا نداشت پول یارانه شما یه تن ماهی نمیشه یا از قیمت بازار خبر ندارید یا خودت به خواب زدین یه میوه فروشی بری چهار تا دونه گوجه یه پیاز یه سیب میشه چهار تا دونه برداریم صدتومن میشه حالا شما این پول میگین قطع میکنن بابا مردم بابدبختی دارن زندگی میگنن پولیکه درمیارن اندازه زندگی روزمره نمیشه به والاه ما وسط برج پول اجاره مجبوریم از کسی قرض کنیم باسیلی صورتمون سرخ نگه میداریم گوشت قرمز از سبد قضایی حذف شد مرغ حذف شدمیوه حذف شد یارانه حذف کنید خیال هم خودتون هم مارو راحت کنید

 • ناشناس
  ۱۵ ۰

  دولت با این قوانین مضحکش پدر ملت را درآورده و در این ۸ سال فقط و فقط به فکر باطل کردن پیشرفتهای دولتهای قبلی بوده
  مسکن مهر را تعطیل کردید
  یارانه خیلیها را به بهانه های واهی قطع کردید
  معیشت و مسکن مردم را گره کور زدید
  دست در جیب ملت کردید
  گرانیها را صدها برابر کردید
  حالا هم به اسم دلسوزی برای ملت میخواهید با این بهانه مالیات بگیرید.
  این همه زمین اگر غرض و مرض ندارید هرکسی خانه ندارد زمینی بهش بدید و با کمک وامهای غیر ربوی دستش بگیرید خانه بسازد و خانه دار شود.
  اینقدر هم با مکرو حیله مردم را سرکیسه نکنید و به رنج زحمت نیندازید.

 • ناشناس
  ۱۶ ۰

  خداوکیلی صدتومن میدم دست ازسرمون بردارید

 • ناشناس
  ۹ ۰

  همه این بازیها کلک وحقه بازیه جدیده.از روز اول زمان احمدی نژاد که یارانه ها تصویب شد هرکی خونه به نام میزد یارانه اش قطع میشد.یعنی کاملا در جریان بودند وپیام هم برایش می امد..

 • ناشناس
  ۵ ۳

  وقتی صاحب خونه اطلاعات ملک رو نمیده از کجا بیاریم ثبت کنیمتو خونه ای که نشستیم سند بنام خانمشه حالا از کجا مشخصات اونو بیاریم ما که با آقا قول نامه نوشتیم

 • ناشناس
  ۱۷ ۱

  قرار بود مسولین املاک ودارای هاشون،را ثبت کنند،چی شد،ورق برعکس شد؟

 • زری
  ۱۵ ۰

  کار برعکس شده قرار بود دولت و مسئولین خود اظهاری اموال کنند

 • علی
  ۱۲ ۰

  الان هم از همه این چیزها محروم هستیم

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  پس زود تر از کشور اخراج مان کنید شاید بتوانیم تو یک خراب شده‌ای بقیه عمرمان مثل آدمیزاد زندگی کنیم.یک خونه خرابه داریم اون هم ارزونیتون .

 • مشیری
  ۴ ۳

  چنانچه در شهرداری ها شرکتهایی مرتبط با ساخت و ساز بصورت مشارکتی با مردم ایجاد شود و در کنار آن دستوری از قوه قضائیه و مجلس و دولت ( وزارت راه و شهر سازی ) مبنی بر اینکه اراضی و زمین های مسکونی ( خرابه ) داخل بافت و کوچه و خیابان‌ها که توسط مالکان در شهر ها جهت سرمایه گذاری دست نخورده مانده اند و سبب مخدوش شدن چهره شهر شده اند میبایست تعیین تکلیف شوند و اگر تا یکی دو سال نسبت به ساخت و ساز اقدامی صورت نگیرد شهرداری این اختیار را داشته باشد که یکطرفه و بدون نیاز به کسب اجازه از مالک زمین به صورت یکطرفه اقدام به ساخت و ساز زمین مخروبه نماید و سهم خودش را به مزایده بگذارد و سهم مالک زمین را نیز تحویل مالک دهد با این روش هم شهر زیبا تر میشود و هم مشکل مسکن تا حدی حل میشود و یک منبع در آمدی برای شهرداری و وزارت راه و شهر سازی نیز خواهد بود ، ضمن اینکه افراد سودجو و فرصت طلب به جای راکد نگه داشتن سرمایه هایشان بصورت زمین و اراضی که هیچ نفعی برای اقتصاد و دولت نداشته و ندارد ناگزیر خواهند بود سرمایه خود را ( زمین مسکونی ) وارد چرخه اقتصادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم نماید.

 • ناشناس
  ۷ ۰

  به جای این کارها مسکن تولید شود

 • علیرضا شاهرودی
  ۶ ۱

  با سلام ، شماره تلفن ۰۲۱۵۹۱۹۸ ، داخلی ۱ که مربو به اپراتور می باشد پاسخگو نمی باشد فقط موزیک انتظار پخش می کند.

 • داووود
  ۱۸ ۰

  فقط اونجاش که گفته یارانه رو قطع میکنیم!اشک تو چشمام حلقه زد😥😂😂

 • ناشناس
  ۱۱ ۱

  سلام
  وقتی مالک ثبت کنه نیازی به مستاجر نیست.چرا اجبار کردن که مستاجر هم ثبت نام کنه؟

 • علی شکری
  ۹ ۰

  این دولتیها یاد گرفته اند همش تهدید بکنند مراجعه کنید به شهرداریها بهتون میگن به چه کسایی مجوز ساخت دادن و کیا کجا ساکن هستند این دنگ وفنگها برای چیه اونی که زندانه اونی که مالیات بدهکاره اونی که حساب وسیم کارتش مسدوده چطوری ملکشو ثبت کنه مستاجری که اصلا گوشی نداره چکار کنه مروت داشته باشید

 • محمد
  ۱۴ ۱

  این قانون،، برای کشور های فوق پیشرفته هست،، که از ابتدا برای یک بچه برنامه ریزی می‌کنند،، تامین اجتماعی آنها همه چیز را تامین می کنند،، بیکاری ندارند نظام مالیات شان منظم است،، نه ایرانی که دولتش با گران کردن ارز جیب ملت رو میزنه در عرض سه سال بعد مجلسش از روی نفهمی یک قانونی تصویب میکنه ودولت برای نارضایتی عمومی آن قانون متعارض با اصل قانون مالکیت رو اجرا و وزیرش،، تهدید می کند مردم را که از حقوق شهروندی محروم میشوی اگر خود اظهاری نکنید خود تهدید جرم است،

 • احندی
  ۳ ۴

  سلام من رفتم کافی نت خونه را ثبت در سامانه املاک کردم در قسمت ثبت اصلی بجای 168 عدد 68 ثبت شد، ویرایش هم نمیشود، تکلیف چیست؟

 • حامد
  ۱۰ ۱

  سلام.وقتیکه برای یارانه ثبت نام کردم پیام اومد که خانه شما فلان ریال وارزد ومدل ماشین رو هم با قیمت به رخم کشیدن .ویارانه تعلق نگرفت .در نتیجه این حضرات از موقع یارانه دادن همه اطلاعات رو پیدا میکنن ،چطور حالا از تهدید بهره میگیرن

 • شمس
  ۱۴ ۱

  اونی که مالیات باید بده دولته ،خونه های هکتاری ،لواسون دماوند نوشهر،پرونده همه ملت هم دست شماست،شما آمار همه چیز و دارید مردم و گذاشتید سر کار

 • مجید
  ۶ ۰

  الان من مستاجر هستم فقط سال اول قولنامه نوشتیم دیگر قولنامه تنظیم نکردیم فقط باهم توافق میکردیم چک کرایه یک سال به صاحب خانه میدادم هرساله به همین صورت بوده الان 7سال اینجا مستاجر م هیچگونه مشخصاتی از صاحب خانه ندارم الان چطوری میتوانم تو سامانه ثبت نام کنم اگر به صاحب خانه بگویم مشخصاتش را در اختیارم بگذارد مطمعنم از خانه بیرونم می‌کند من برای گرفتن پلاک ماشین به صاحب خانه ام گفتم بیاید قولنامه بنویسد فرمودن اگر قولنامه بنویسم من باید هرسال مالیات بپردازم چنین کاری نکرد گفت من نمی‌توانم قولنامه به تو بدهم الان با این شرایط من مستاجر باید چکار کنم نمیتوانم مشخصات صاحب خانه خودرا گیر بیاورم

 • ناشناس
  ۱۱ ۱

  انقدر تهدید نکنید

 • اریانا
  ۱۴ ۰

  تنها چیزی که تو ایران وجود نداره این کشور عزیز و ثروتمند ،حقوق شهروندی است انگار نه انگار این کشور مال ماست، ثروتش مال شما و بدبختیهاش ما مردم ،مردم رو بیشتر از این عصبانی نکنید

 • عباس
  ۹ ۰

  هر وقت این مردم هی سر صف ها هجوم میارن،بایدم این بلا به سرشون بره ،من که ثبت نام نمی کنم،ببینم یارانه ام قطع میشه بابا دارن تهدید می کنند

 • نا صر
  ۵ ۰

  جناب مهندس نا دان من که ازاین کره خاکی یک وجب زمین هم ندارم چی مغربی کنم که محروم شوم

 • ابوالفضل نیکرفتارنوری
  ۵ ۰

  سلام من که نه خونه نه ملک دارم و سرایدار هستم چطوری ثبت نام کنم..

 • ناشناس
  ۶ ۱

  ایاهمه باید ثبت نام کنند

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  خدعاقبت ماروبااین نظام بخیرکنه معلوم نیست چه خوابهایی برای مادیده اند

 • علی
  ۷ ۰

  بابا برین این مسخره بازی چیه نشستین برا خودتون هر روز یه خابی برای مردم میبینید

 • کاظمی
  ۷ ۰

  عیبی نداره یارانه رو قطع کنید مردم هم دست شمارو از این مملکت قطع میکنن

 • کاظمی
  ۷ ۰

  چرا عین سرشماری یه مامور نمیفرستید جلوی در خونه ها اطلاعات مردم رو بگیرن وثبت کنن میترسید خونه های خالی مسئولین وآقازاده ها لو بره

 • مرادی
  ۸ ۰

  اخی من نمیدانم من چه گناهی کردم یه خانه دارم نشستم بیام این همه دنگ وفنگ اچرا کنم شما اگردولتی حکومتی عرضه دارین برای مردم درست کنیدزمین دراختیارشان بزاریدوامهای ارزان قیمت بهشان بدینداین چه سیاست است دستان کردین جیب مردم اقا شما چندتا خانه داری به توچه مربوطه حق مالیکیت داردفشارمیاوریدمیفورش میبرتوامریکا کاندا ترکیه سرمایه گذاری میکند مثل شماها مسولین حکومت سرمایهات درخارج کشورسرمایه گذاری کردین مالیات هم نمیدین مظلومنمایهم میکنید

 • اتباع خارجی
  ۲ ۱

  سلام من مستأجر هستم چگونه اتباع خارجی میتوانند اطلاعات خود را ثبت نام کنند؟

 • مصطفی
  ۸ ۰

  شهروندیییییییییی شما که همه رو فراری دادین شهروندی هم مونده از کدوم بیچاره ای مالیات میخواین

 • آواره
  ۳ ۱

  ملت اینها همه تون اسکل کردن خخخخخخ ۴۰هزار نه ۸۰ هزار کم کنن والله منم مستاجرم زیر نظر م هستم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  یک کسی مستاجر پیدا نکرد،از چین وارد می کنید ؟

 • شهرام
  ۷ ۰

  واقعا ازصبح تا شب فقط باید بفکر ثبت نام فلان چیز بهمان چیز باشیم هرروز یه داستان داریم کاش میشد برگردیم عصر حجر

 • خسرو
  ۷ ۰

  این ها میخواهند مثل موم مردم تو دستشون باشند آن هم مردم عادی اگر بخواهند بدانند کی دارد و کی ندارد برایشان کاری ندارد دنبال چیز دیگری هستند

 • Hamideh
  ۶ ۰

  رای بی رای

 • ناشناس
  ۵ ۰

  سلام.خسته نباشید..من کارتون خوابم .چه کنم.شاید دوستان بگن جیژی نفرست.دراون صورت یارانه ام قطع میشه.

 • ناشناس
  ۵ ۱

  خلتر از مردم ایران ندیدم اینا کد ملیتونو میخوان برا انتخابات برا همینم تا ۱۹خرداد وقت دادن

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  حقوق شهروندی هم داریم مگه 😶
  ماشاالله تو تهران این حقوق شهروندی رو خوب اجرا می کنن
  ما مردم کارگر و پایین شهر جون میکنیم تا اون آدم های که خدا دوست شون داشت اون بالا زندگی مکنن ازش استفاده کنن
  بیاید به مردم بگید پول میخوایدخودمون بهتون میدم
  البته اگه بزارید چیزی تو جیب ما بمونه

 • سعید
  ۱۰ ۰

  اقا تورو خدا من بذارید من شهروند این کشور بمونم.منو دیپورت نکنید نروژ ،من اونجا دلار ۲۵ تومنی نمیتونم زندگی کنم‌اونجا امنیت شغلی واسه کارگری ندارم.لطف کنید بذارید بمونم اینجا تا راحت تر بتونید سرمایه ملیمونو چپاول کنید

 • ناشناس
  ۸ ۰

  کاش شرف داشتید

 • شهرام
  ۱۱ ۱

  شما که این همه موشک دارید همه مردم را بکشید ملت راحت بشن در این 42 سال حتی یک خبر خوش ندیدیم

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  ما ثبت نمیکنیم

 • کاظم
  ۱۳ ۰

  قرار بود سران مملکت املاکشان را ثبت کنند حالا ورق برگشت. مگه حالا حقوق شهروندی داریم که قطع میشه

 • اسماعیل
  ۱۰ ۰

  .حالا که بورس را به گند کشیدند نوبت دارایی مردم شده

 • ناشناس
  ۸ ۰

  نام زمکزهی محل سکونت بیابانهای بلوچستان نوع مسکن تیپ متراژ سه در دو سقف پوشالی با رابیس وکناف

 • ناشناس
  ۷ ۰

  مگه تا الان حقوق شهروندی داشتیم عایا؟

 • بهمن
  ۱۱ ۱

  از اوستان گلستان شهر کلاله
  من ۳۲سال سن دارم ۷سال ازداج کردم و هر ماه پول بیمه تعمین اجتمای واریز میکردم خونه ندارم ماشین ندارم موتور ندارم دوچرخه ندارم و کرونا که اومد کار هم ندارم بخاطر کورنا از کار بیکار شدم حقوق بیکاریم هم یک سال ندادن میرم بیرون کار میکنم روزی ۷۰ تومن همونم میگن الان پول نداریم گاهی همونم نمیدن الان ۳۲ساله خونه پدری زندگی میکنم حالا یارانه منم میخای بگیری بگیر این همه دزدی میشه کسی خبری از اونا نمیگیره من کجا ثبت کنم که ول کنید از کف دست من مو نداره دوباره چی میخای بکنی بیمه بیکاری که نمیدی گرفتنش که ده روز قبل باید واریز میکردم الان بیکار شدم یک سال گذشته هزارتومن بهم پس ندادین یک چی هم میخای بگیری دزدها دوست دارین منم خودتون دزدی کنم دارم جای میرسم که خودم بکشم یا ده نفر بکشم

 • سلیمان موسی زاده
  ۸ ۰

  بگید نمی‌تونیم یارانه بدیم و گرونه مستا جر چرا باید ثبت نام کند

 • ناشناس
  ۴ ۱

  کسیکه خونه ب اسم دو نفر هستش یعنی ۳دنگ ۳دنگ اونها باید چکار کنن .کسی جوابگو نیست تهدید هم میکنید خیلی جالبه

 • علی
  ۹ ۰

  ثبت نام نمیکنم یارانه هم بدین آقازاده ها خرج کنن حقوق شهروندی میخوام چیکار.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  خخخخخخ

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  آخ آخ آخ که روی هرچی روباه و شغاله سفید کردید

 • مهدی
  ۸ ۰

  پول کافی نت نداریم ثبت نام کنیم چرا مردم میذارید تحت فشار

 • وحید
  ۹ ۰

  ایرانم آرزوست تأسف تاسف

 • Alireza
  ۹ ۰

  مردمو بیچاره کردن

 • بدبخت
  ۹ ۰

  آقای وزیرخجالت بکش شما که ازوضع مردم وگرانی مایحتایج مردم خبرنداری تهدید میکنی یارانه قطع میشه یه وزیر هم می اد به مردم ایران اهانت میکنه .وزیر باید خادم مردم باشه نه مغرور که خودش از ایران نیست این بی احترامی به ایرانیان است.

 • ادیب
  ۳ ۷

  در ظاهر قضیه اینطور به نظر میرسه که با کاهش خانه های خالی و تشویق مالکینی که از ملک خالی برای سرمایه گذاری استفاده می‌کنند مجبور شوند اجاره بدهند لذا در مجموع این قانون به نفع مستاجران خواهد بود چون با ازدیاد مسکن اجاره پایین میاد

 • ناشناس
  ۹ ۳

  انهای که شما میگین نیاز به یارانه ندارن همه سر کارن

 • میرباقری
  ۱۱ ۰

  سلام در این چهل سال چه کاری دولت برای رفا حال ما انجام داده اید که دیگر از این به بعد قطع میکنید

 • هه
  ۲۱ ۲

  خخخخخخ،ایرانی ها مگه حقوق شهروندی هم دارن

 • ناشناس
  ۱۶ ۲

  خداوکیلی شماره ساقیتونو بمن هم بدین خخخخخ

 • منتظر المهدی
  ۱۰ ۰

  نه اینکه من خیلی حقوق شهر وندی دارم. امنیت دارم؟شاغل هستم؟بیمه دارم؟ظرف به زور وارد منزلم شده بعد از کلی پول خرج کردن گیر افتاد اما تو کلانتری و دادگاه من رو با متهم عوض کردن چون اون طرف از خانواده پولدار و دولتی بود ومن هیچ حالا حقوق من کجاست...

 • ناشناس
  ۹ ۰

  بنام خدا اگه هر کس توی سامانه املاک واسکان ثبت نام کنه و یا در انتخابات شرکت کنه انگار که از عقب داده با اعمال شاقه از ما گفتن بود.

 • ایرانی
  ۹ ۰

  فقط میخواین مردمو اذیت کنید

 • ناشناس
  ۹ ۱

  ماهم که با این همه بدبختی یه خونه ی ۵۰متری داریم میخواین یه کاری بکنن عین مستاجری ها ب جای اجاره مالیات بدیم

 • ناشناس
  ۸ ۰

  کدام حقوق شهروندی ، اساسا" در ایران چیزی به نام حقوق شهروندی وجود ندارد ، بهتر است بگوید ارباب - رعیتی ! یارانه ۲ دلاری که این قدر تهدید نداره ، قطع کنید !

 • B
  ۱۰ ۱

  بجای درست کردن وضع مردم فقط دنبال سوراخ برای درآمد خود هستین.متاسفم برای خودم و این وضع مملکت.کارهای با اولویت خیلی بالاتر دارین ولی اصلا مهم نیست .

 • رسول
  ۵ ۰

  اگر سرپرست خانوار تلفن همراه نداشت چکار باید بکند؟
  اگر شخصی با خانواده زندگی می‌کند ولی خود سرپرست است و تحت تکفل یا سرپرستی صاحب ملک نیست، چه باید بنماید؟ گزینه های مناسب وی نیست.

 • مرتضی
  ۷ ۰

  من چهل سالمه سرپرست خانوار کارگر ومعلول هستم‌ هیچی هم تو ارزونی نتونستم بخرم چه برسه تواین گرونی مسکنم شاید خابشو ببینم تا بمیرم ای مسولین جان نه نه هاتون انصاف داشته باشین

 • ناشناس
  ۹ ۰

  تمام اینها مسخره بازی هست .مگر اداره ثبت آمار املاک ندارد .مگر اداره دارایی آمار املاک ندارد . شما الان یک بنگاه بری کد ملی میزنه تمام اطلاعات شما میاره. اینها دعوا بین دستگاهها هست که با هم مشکل دارند و گفتن به جای اینکه کارمندان اینها کارها انجام بدهند خود مردم انجام بدهند برای چی هزینه کنیم . وقتی دو دستگاه دولتی یک قیمت مرغ نمی توانند درست کنند و به هم پاس میدهند نتیجه این می شود . حالا شما فکر کن تا قوه می‌خواهند از هم اطلاعات بگیرند چه می شود. کلا چیزی به نام هماهنگی در ایران وجود ندارد. چوبش به چشم مردم بیچاره میرود.

 • ملت
  ۱۱ ۰

  املاک خود مسوولین چرا ثبت نمیکنید

 • احمد
  ۵ ۱

  آقا هر کسی خونه سند دار داره توثبت اسناد ثبته و میتونن آمارشو در بیارین این دیگه نیازی نیست کارو انقدر سخت کنن اگر هم خونه دیگه ای بنام زن یا بچه داره اونم از طریق ثبت احوال میتونن آمارشو بگیرن در رابطه با مستاجران هم اگه قانون کد رهگیری اجرا بشه نیازی به ثبت نیست اینکه مالیات باید پرداخت بشه کار درستیه ولی مشکل شما اینه که قانونی رو که میزارید نمیتونید اجرا کنید اگه میتونستید نیازی به این سامانه ها نبود

 • ناشناس
  ۴ ۰

  با سلام الان یه سال و نیم هست دنبال سند گرفتن هستم دیروز رفتم دیدم ۹۱ میلیون و هفتصد عوارض و جریمه ی شهرداری اومده میگم سند نمیخوام آقا میگه باید بگیری یا میان خونه رو توقیف میکنن تا حالا دو میلیون هم خرج کردیم این کجاش عدالته خونمون هم به خدا بزرگ نیست ۱۴۴ متره به خدا همه چیزش هم تکمیله و مهندسی ساخته شده نمی دونم این جریمه واسه چیه دیگه خودشون هم میگن باید ۱۷ میلیونشو کارت بکشین .با این شرایط بد اقتصادی کسی میتونه این مبلغ رو کارت بکشه؟

 • ناشناس
  ۴ ۰

  زمان ثبت نام چون مستاجر هستم وقتی شناسه برق رو زدیم چون کد ملی برق خونه با کد ملی ما یکی نبود ثبت نشد چکار کنیم لطفا راهنمایی کنید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  وقتی خانم یا فرزندان چندین خانه دارند چون سرپرست حساب نمیشوند ثبت نمیگردد بعد سرپرستی که حتی مستاجر است باید ثبت کند واگر دوتا خانه دارد بعد جریمه شود ومالیات بدهد عجب ط,احی سایتی کردن الان بعضی از خانمها ده تا خانه دارن وشوهر هیچ اونوقت این سامانه فقط سر پرست میشناسد این چطور میشود

 • ناشناس
  ۸ ۰

  مردم را تهدید نکنید عاقبت خوبی ندارد یارانه را می خواهید قطع کنید دنبال بهانه نباشید من که خونه ندارم چطور می فهمید که دارم با ندارم اگر راست میگید به من خونه بدید فقط بلد هستید مردم را سر کیسه کنید

 • ایرانیم
  ۶ ۵

  هر وقت حلقه های بلا تنگ شود فرج نزدیک است

  • ناشناس
   ۷ ۰

   من بجان خودم هیچی ندارم ولی یک قبرچندسال پیش خریدم اونم باید ثبت کنم

 • محمد
  ۱۲ ۰

  با یک تیر دوتا نشان میزنه.. اول میخوان اطلاعات و آدرس محل سکونت همه مردم را داشته باشند که اگر کسی جرمی انجام داد دیگه زحمت به خودشون ندن.. دوم مالیات و یک دکان جدید برای پول درآوردن دولت البته به همین بهانه یارانه کلی از بدبختهای که نه مالک هستند و نه مستاجر و خونه خواهر یا برادری.. فامیل یا کسی دیگر زندگی می‌کنند.. شما ببینید یکبار شد که دولت یک کاری کرده باشد که به نفع مردم باشه.. سازمان اطلاعات اطلاعات و آدرس و محل سکونت مردم را می‌خواد که اگر کسی در آینده دچار جرمی بشه دیگه راحت... خداوکیلی یک یارانه میخوان بدن ببینید چیکار میکنند

 • Meysam
  ۱۰ ۰

  قراربود دولتیها دارایی هاشون روثبت کنند.برگشت خورد به مردم...منت چندل غاز سرمردم میزارین.بترسین از از جوشش مردم

 • ناشناس
  ۹ ۰

  لطفا این موضوع هم اضافه کنید هرکس ثبت نام نکند از کشور اخراجش می کنند بهتره همه دسته جمعی از کشور خارج شوند شاید سیر بشین وقتی میگید حقوق شهروندی انگار مثل کویت و کشورهای حاشیه خلیج فارس حقوق مادام العمر به مردم میدن تو سرتان بخوره با ماهی ۴۵هزار تومان بس کنید چه خوابی برای ما ملت بدبخت دیدید

 • ناشناس
  ۵ ۱

  امیدی به زندگی نیست

 • علی
  ۷ ۰

  تازمانیکه املاک ومستقلات کله گنده های کشور تعیین تکلیف نگردد وبطور علنی به مردم گزارش نشود از مردم انتظار همکاری نداشته باشید یارانه ۴۵ هزارتومنی ارزانی خودتون

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام مدارکی ارائه بدهید که بعد از ثبت نام اگر مالیات بستن بتونیم طبق آن اعتراض کنیم

 • ناشناس
  ۷ ۰

  حقوق شهروندی رو خووب اوومدید!

 • ناشناس
  ۲ ۰

  ما یک اپارتمان 76 متری زندگی می کنیمکه سندش تفکیک شده حالا تکلیف چیه؟

 • ناشناس
  ۷ ۱

  شما چقدر خرید با وضعیت کرونا که کسی بیرون نباید بیاد مردم را وادار می کنید بروند صف پیشخوان ضمنا همش اطلاعات از مردم می گیرید از مسولین ونمایندهای چی شد قرار نبود اموالشان حساب کتاب بشه

 • افشار
  ۷ ۰

  اول اینترنتو درست کن بعد واسه مردم خط و نشون بکشید توی ده سال بنزینو سی برابر کردید ولی یارانه ثابت مونده دنبال بهانه میگردید اونو قطع کنید مواظب باشید ریشه تون قطع نشه با آه مردم/.

 • ناشناس
  ۷ ۱

  ای کاش ای کاش این جوری سفت وسخت جلوی دزدیاتون رو میگرفتین کار ومسکن وازدواجا رو مشکلش رو حل میکردین جلوی قاچاق ومواد فروشا رو میگرفتین ارزون میکردین نون تو سفره ی مردم میزاشتین وخیلی کارای دیگه که اصلا سمتش هم نمیرید ودوست ندارید ایران ایرانی راحت زندگی کنه اینو از وضعیت زندگیامون دارم میگم افسوس وهزاران افسوس که دیگه امیدی به انسانیت نیست

 • ناشناس
  ۳ ۰

  برو بابا

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  راستی شفاف سازی ثروت مسوولای ...مون به کجاها رسید

 • علی
  ۳ ۰

  وقتی سند دفترچه ای باشد وقتی ۳دانگ متعلق به سرپرست خانواده باشدوقتی قبض برق متعلق به مالک قبلی با شد چه با ید کرد از طریق تلویزیون توضیح داده شود

 • عارف
  ۵ ۱

  مگه حقوق شهروندی هم داریم

 • علی
  ۴ ۰

  دراینجا منظورازحقوق شهروندی چیه

 • ناشناس
  ۷ ۰

  چقداین یارانه رابه رخ مردم میکشید .صدبرابرازمردم میگیرید تاچهل وپنج تومن یارانه بدید اینم اینقدر توسرمردم زدن نداره. تاتقی به توپی میخوره تهدیدبه قطع یارانه میکنید .خجالت راازروبرده اید.

 • ناشناس
  ۵ ۰

  اخه مگه مردم دیوانه اند تو این گرونی خانه خالی بزارن اونم بااین اجاره های بالا
  راستشو بگید چه نقشه ای برای مردم دارید.به هر بهونه ای میخواید فقط یارانه هارو قطع کنید امار درامد مردم رو در بیارید تمام.

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  آیااین برنامه شامل حال شهرک نشینهای باستی هیلزهم میشود.آیاشامل ویلاهاوکاخهای چندصدمیلیادی مسئولین هم میشود.یافقط شامل حال افراد بدبخت جامعه است

 • ناشناس
  ۵ ۱

  واقعا" قانونگذار ودولت خودشان را با قطع حقوق شهروندی غیره به زحمت نیندازند وافکار مردم را ناراحت واز بدتر نکنند فقط بگویند مثل کشورهای شرقی کلیه ی اموال به نفع حاکمیت ثبت شد خلاص....

 • ناشناس
  ۶ ۱

  شما یعنی خبر از دارائی مردم ندارین!ملت بدبخت‌از دارائی منقول وغیر منقول شما خبر ندارد ما که هر چه اندوخته بودیم در این چند سال خوردیم به لطف دولت مردان ،دست از سر مردم وردارین بسه دیگه.....

 • محمد
  ۶ ۱

  هر کسی مالک باشد ملک او در اداره ثبت املاک به ثبت رسیده است .
  مگــــــــــــــــــــــــــــــر آنکه شما به اداره ثبت خودتان اطمینان نداشته باشید.
  هر کسی مالک باشد ملک او در اداره ثبت املاک به ثبت رسیده است .
  مگــــــــــــــــــــــــــــــر آنکه شما به اداره ثبت خودتان اطمینان نداشته باشید.
  هر کسی مالک باشد ملک او در اداره ثبت املاک به ثبت رسیده است .
  مگــــــــــــــــــــــــــــــر آنکه شما به اداره ثبت خودتان اطمینان نداشته باشید.

  هر کسی مالک باشد ملک او در اداره ثبت املاک به ثبت رسیده است .
  مگــــــــــــــــــــــــــــــر آنکه شما به اداره ثبت خودتان اطمینان نداشته باشید.


 • آرمان
  ۹ ۰

  ما احمقیم یا روی پیشونیمون نوشته؟؟؟
  دو تا نکته کاملا مشخصه.
  نکته اول: قطع حقوق شهروندی باید قانون بشه و نمایندگان مجلس بهش رای بده. نویسنده متن توجه نکرده که گذشت آن دوران که دروغ هر چه بزرگتر بود عوام راحتتر باور میکردند. قانون اساسی کشور خلاف متن گزارش می‌باشد و نمیشود هر حرفی را زد.
  نکته دوم: شهرداری، اداره راه و شهرسازی، ادارات آب و برق و گاز و تلفن و خود اداره مالیات تمامی اطلاعات شهروندان را دارند. جدای از این موضوعات بانکها اطلاعات مردم را کامل دارند. اگر کسی بگوید که مردم یکبار دیگر باید خود اظهاری کنند فقط باید به نیت گوینده شک کرد.

 • رضا
  ۵ ۱

  من در خانه پدری دریک اطاق زندگی میکنم ایا باید درقسمت مستاجر ثبت نام کنم یانه؟

 • احمد
  ۷ ۰

  حقوق شهروندی؟؟میشه بگین چی هست؟؟ خوراکی پوشاکه چیه

 • سید مجید
  ۸ ۰

  سند مون از بقالی سر کوچه نگرفتیم که..سازمان ثبت اسناد نمی دونه کی سند داره کی نداره..چرا زور میگن ب مردم ..مردم‌ نجیب ایران...

 • ناشناس
  ۶ ۰

  آب و برق همه رو قطع کنید که خودتون ضرر میکنید، قیمت آب و برق و که تازه افزایش داده بودید

 • ناشناس
  ۲ ۱

  چه خبره واسه ثبت نام ۲۰ تومن پول می گیرند خودتان که زوری کردید بایدثبت نام را رایگان می کردید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  با سلام اگر کسی سرپرست خانوار است اما ملک را با نام خانمش اجاره کرده چکار کند

 • کارگر زاده نگران بچه کارگر
  ۴ ۱

  مضحکه . برای خونه ای که دولت نه زمینش رو داده نه تسهیلات کم بهره داده . همه هزینه هاش روی دوش مالک بوده میخوان مالیات چی بگیرن؟!!!
  بماند از طرفی کسانی که قبلا توان ساخت و ساز بیشتر و چند واحدی داشتند دیگه هیچ زمینه و انگیزه ای برای ساخت مسکن و اجاره آن به غیر ندارند . و این یعنی آغاز دربه دری و بیچارگی قشر ضعیف و مستاجر. ثبت ملک برای طبقه ضعیف و متوسط که ناچارند روی یارانه و معیشتی و وام و قسط و ... حساب کنند واجبه اونی که ملاکه و پولش از پارو بالا میره دور و بر ثبت املاک خود نخواهد رفت . از طرفی مطمئنا ثبت اجاره های صوری و دروغین هم زیاد خواهد شد . وای بر برف و وای وای بر روز بعد از برف.....

 • عالم بهرامزهی
  ۵ ۰

  خداازتون نگذره چه مشکلات که برای این ملت درست نمیکنی بازم ماسرمون پایینه

 • ناشناس
  ۶ ۰

  خدایی چقدر ما مردم بدبختیم که واسه ۴۵تومنی که پول دوتا چیپس نمیشه،چپ و راست تهدید به قطع کردنش میکنم.بابااااا به چپم که قطع کردین.دوتا بستنی کمتر میخوریم.کدوم املاک رو ثبت کنیم؟اثاثم وسط کوچه پهنه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  باز دولت پول کم آورده الان موقع رفتن دست از سر مردم نمی گیرد

 • خودتی
  ۵ ۰

  جانبازم.بدون یک ریال حقوق.مستاجرم.۲/۷۰۰کرایه میدم.قبض تلفن نتونستم پرداخت کنم.مخابرات زحمت کشید وجمعش کرد.حالا من تلفن ثابت ندارم.........چیکارکنم؟؟؟؟؟ثبت نام شماره ثابت میخواد.شماره نهادریاست جمهوری رو بنویسم؟؟؟؟روحانی شماره تو بگو بنویسم.خدایی روی هرچی پرروئه سفیدکردید

  • مجید
   ۱ ۰

   زحمت نکش همون تلفن ثابت هم قبول نمیکنند

 • ناشناس
  ۶ ۰

  مردم اگر ملکی دارند زحمت کشیدن و به بدبختی صاحب خانه شدن. مقامات و بالا دست ها باید اموال و املاک شون رو برا مردم شفاف سازی کنند و بگن از چه راهی به دست اوردن. یارانه هم ماله خودتون بعنوان صدقه

 • امین
  ۶ ۰

  - پاشو آقا این قبری که توش خوابیدی باید توی سامانه ثبت کنی وگرنه یارانه ات قطع میشه و باید همه ی اعضای داخلیت رو بفروشی تا بتونی جریمه دولت رو بدی .
  - جریمه چی ؟ یارانه دیگه چیه؟ حالا چیکار باید بکنم؟
  - کاری نداره . فقط باید اطلاعات قبرت رو بصورت صد در صد دقیق بنویسی . دولت خودش اطلاعات قبرت رو داره اگه بخوای سر دولت کلاه بزاری و اطلاعات غلط بدی ، علاوه بر اعضای داخلی خودت ،اعضای داخلی یکی دیگه از خانواده ات رو باید بدی .
  این داستان 《چگونه با استفاده از گورخوابها میلیاردر شویم》

 • بلوچستان
  ۵ ۰

  باعرض سلام آقایون مسولین در بلوچستان همه خونه ها گلی وخشتی هستند واکثر خونه ها تکی به متراژ ۱۴متر هستند ویلا ندارند چکارکنند

 • یک ایرانی
  ۱۲ ۱

  بابا جمع کنید این مسخره بازی رو پول یه کیلو مرغ میدید برا اونم هرروز هزار تا بازی درمیارید
  ما کی حقوق شهروندی داشتیم که الان بخوایم ازش محروم بشیم ما هیچ اطلاعاتی به دولت و حکومت دروغ گو نمیدیم چون بهش هیچ اعتمادی نداریم
  ما هم رای نمیدیم تا جونتون دربیاد

  • جانباز سرافراز
   ۵ ۱۱

   توهین نکن اخوی

 • ش
  ۸ ۴

  سلام مسئولین باید بجای جریمه وتهدید به فکر مردم باشند،مردمی که برای دفاع از میهن واسلام وامنیت کشور چه در جنگ تحمیلی و مدافعان حرم،شهید دادن ووضع کشور ایران باید این باشد؟ # خدایا به حق شهدای کربلا و شهدای وطنمان و این ماه مبارک رمضان ( ظهور امام مهدی عج را برسان ) آمین.

 • شهروند
  ۸ ۱

  پول یه کیلو گوجه خیار میخواید قطع کنید میخواید نکنید
  ما هم فقط یه کار میکنیم رای نمیدیم
  شما اول بیارین مالیات اختلاس هاتون رو بدید بعد از ما طلب مالیات کنید

 • محبوبه
  ۱۰ ۰

  خب شماها که شعار میدی اینقد واقعاا بیاین رای ندیم همه باهم همدل بشیم تا کی بدبختی و بیچارگی

 • یه بازنشسته تامین اجتماعی
  ۱۰ ۱

  خیل وقت دورسر۴۵تومان میگردین بهانه پیدا نمیکردین خوب بهانه شد روزدربورس یه روزدرمالیات گرفتن جیب مردم بیچاره خالی میکنیدتا کی

 • ح
  ۱۰ ۰

  کامنتای مردم رو بخونید خجالت بکشید اگه خجالت سرتون میشه

 • حسام
  ۸ ۰

  سلام و دورود بر دست اندرکاران ملت و کسانی که به ملت خدمت میکنند.

  میگم که اگه میخواین رایانه مردم رو قطع کنید به نظرم قطع کنید; دیگه این مسخره بازیا چیه در اورید.
  والا به قران.
  هر روز هر روز ی تزی از خودتون میدید واسه این دو ریال.
  بابا دست بردارید از این مسخره بازیا و کثافت بازیا.

  ی نگاهی به دولتهای دیگه بکنید ببینید واسه مردمش چیکار که نمیکنند.
  ی نمونش دولت کویت که همسایه ایرانه که در شرایط کرونا چقدر کمک به مردمش کرد.

  بخدا کسایی مثل خاوری و ایکس و وای به دردتون میخوره که هر چی پوله جمع کنه و بره.

  ی بچه دو ساله بهتر از شما میتونه مملکت داری کنه تا شماها.
  ب نظرم مملکتو بدید ب ی بچه دو ساله.

 • حسن
  ۵ ۰

  سلام برای دولت خوبه دنبال پول میگرده
  بحال مستعجران هیچ تفاوتی نمیکنه غیراز بدبختی باهاش مواجه هستیم
  بیشترخانه هارا افغانیها اجاره میکنم
  بخاطر همین قیمتها بالاست دولت هم بنازم هزارتومان بدهکاران باشی گیرت میاره اما هیچ جا نظارت نداره

 • خاکه رو
  ۵ ۱

  اول این قوانین بی سر و پایتان را برای 1۰۰۰نفر آزمایشی اجرا کنید اگر لا اقل حدود صد نفر به این قوانین مسخره تون پایبند شدند ، پس اجرا کنید

 • ناشناس
  ۵ ۰

  نه آپارتمان دارم نه ویلا جمع کنین این مسخره بازی هارو

 • Asal
  ۹ ۲

  ۴۳ سال هست که از حق شهروندی محروم شدیم ما رو از چی میترسونید

 • جعفر
  ۶ ۰

  نه که تا حالا خیلی حقوق شهروندی داشتیم

 • بهمن زارع
  ۵ ۱

  توی این مملکت ما هیچ حقوق شهروندی نداریم
  فقط آقازاده ها هستن که حقوق شهروندی دارن

 • کیهان
  ۴ ۱

  از کجا اطمینان نکیم املاک ثبت کنیم دولت نره بفروشه کل مملکت فروخته الان چین امارشو میخاد داره بهش میده

 • علی
  ۴ ۱

  این مشکلات چیه برای مردم درست میکنید ؟؟

 • محمد
  ۶ ۱

  آخه مث عربستان ماهی ۸ میلیون یارانه میدید که میخاید قطعش کنی ،اینم قطع کنید بدید به اقازادهاتون تو خارج کشور

 • ناشناس
  ۵ ۰

  من که مستأجرم و هرساله دارم جابجا میشم این چه مسخره بازیه هستش باز من الان تو خرج خودم موندم و دارم با این یه قران دو هزاری که بهم ماهیانه میدم شکم زن و بچه ام رو سیر میکنم اونوقت بیام اینکار رو هم کنم که از این بیچاره تر بشم تو رو جون مادرتون دست از سر مردم بردارید

 • علیرضا
  ۸ ۰

  واقعا چه مملکتی داریم .الان سال هاست طرح اعلام دارایی مسولان مسکوت مانده است اما در عرض سه ماه سامانه دقیق اعلام دارایی مردم طراحی و اجرایی گردید .زیبا نیست

 • ناشناس
  ۳ ۱

  سلام برای یک ثبت‌نام 30 هزارتومان چه خبر پول یک هفته
  نون خونه بدیم که شما دولت مفت خور کم نیارید،

 • بنده خدا
  ۲ ۳

  ما مثلا شیعه حضرت علی هستیم حضرت علی)بنهانی کمک می‌کرد منت سرکشی نداشت هرروزی سازی نمیزد بااین کروناوضعیت معیشتی مردم به دادمردم باشیدنه نمک روی زخم مردم بریزید

 • فراهانی
  ۶ ۱

  اول املاکی که خودتون دارینوروکنین بعددنبال بقیه باشین بااینکارانه خونه ارزون میشه نه کرایه های فکراساسی بایدبشه چجوری خونه ازمترپنج تومن شدپنجاه تومن منی که ی زن تنهام بادوتابچه مستاجرم چجوری بااین گرونی کرایه بدم کل درآمدم میدم به صاحبخونه مگه مصالح ازخارج واردمیشه که انقدرملک بالارفته ارزوی هرچیزی به دلمون مونده فقط نفس میکشیم تازودتربمیریم راحت بشیم

 • ناصر
  ۲ ۲

  من موقع ثبت نام به مشکل خوردم و پیغام براشون ارسال کردم جوابی ندادن تماس تلفنی گرفتم ولی یا اشغال هست یا جواب نمیدن چه وضعشه مردم را مسخره کردن

 • حجت
  ۹ ۱

  تا همه مسئولین اموالشون رو نگن ما هم نمیگیم
  تا همه مسئولین اموالشون رو نگن ما هم نمیگیم
  تا همه مسئولین اموالشون رو نگن ما هم نمیگیم
  تا همه مسئولین اموالشون رو نگن ما هم نمیگیم
  تا همه مسئولین اموالشون رو نگن ما هم نمیگیم

  • ناشناس
   ۵ ۰

   مگه بالاتر از سیاهی هم رنگی هست هیچکس ثبت نکنه چه داشته باشی و چه نداشته باشی واسه چی باید ثبت کرد اصلا اول دلیل واقعی بیارید راه دیگه برا درامدشون نبود دستور جدید صادر کردن

 • خلیل
  ۳ ۱

  هرکاری میکنین بکنین یارانه رو قطع نکنین 😉

  • گلی
   ۶ ۰

   ینی اینقدر دستگاه نظارت ضعیف که باید مردم اعلام کنن خوب با ی کد ملی که همه چی میاد بالا برید استعلام بگیرید دیگه چرا تو این اوضاع از مردم‌میخاید بعدشم شما بزرگترا اول اعلام کنید املاکتون تا ما کوچیکا از شما یاد بگیریم‌

 • Ali
  ۳ ۰

  چهل سال شده نتونستین مسئولین رو وادارکنید دارایی هاشون روشفاف کنند به مردم زور میگین اگر بااین همه اداره مثل ثبت اسناد بنیادمسکن شهرداری سازمان مسکن اگر اطلاعات مردم رو ندارین پس چه غلطی میکنن اول از رئیی جمهور شروع کنید تا برسه به بقیه

 • علی
  ۶ ۰

  کسی ندونه میگه ببینی چه حقوق شهروندی داریم! آخه حقوق شهروندیمون کجا بود؟ یا مثلا یارانه قطع شه یانه! چه توفیقی به حال ما داره..

 • سعیده
  ۲ ۰

  مردم با یارانه دارین تهدید میکنید واقعا جای تاسف داره که امار جیب مردم دستتون بیاد خودتون چی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خداوند از این مسئولین بی کفایت راضی نباشه کدام یارانه قطع میکنن یارانه ای که یه دانه مرغ نکنه هی قطع کنی هر بار میرویم برای ثبت نام پول دو یارانه هزینه میکنیم

 • از اورمیه
  ۲ ۲

  صاحب خانم اجازه نمیده ثبت نام کنم
  میگه اگه ثبت نام کنی میندازم بیرون
  ما مستجرها.چه گناهی کردیم الانم از پارسال تا الان ۱۵۰۰ گذاشته رو اجاره یکی نیست به درد ما برسه آخه چند یارانه میدید که اونم ۳طع کنید فقط اون مونده چادر بزنیم جلو شهرداری زندگی کنیم ......

 • ناشناس
  ۴ ۰

  تو این اوضاع کرونا و بدبختی مردم فقر و بی چیزی
  مجلس انقلابی ( با رای اکثریت!) به فکر سرکیسه کردن مردمه
  مزون مردم بیچاره باید با این همه مشکلات پول کافی نت هم تهیه کنند
  شکمشون سیره
  راست میگین برین دکل نفتی را پیدا کنید و....

 • ناشناس
  ۴ ۰

  همونهایی که میشناسید چندصدتا چند صدتا خونه دارن رو ازشون مالیات بگیرید مشکل حل میشه
  ولی شما میخواهید بجای اونا از مردم بدبخت و اجاره نشین مالیات بگیرید

 • ناشناس
  ۲ ۱

  همه اش الکی وسرکاریه

 • محمد رضا حسینی
  ۳ ۱

  درود
  اتاق فکر شماها کجاست ؟ چه کسی تصمیم گیرنده است؟بر چه اساسی این طرح و برنامه ها میخواد اجرا بشه ؟ چرا دقیقا شفاف سازی نمی‌کنید؟ اهداف طرح ..گفتگو با مردم ...مارگزیده از ریسمان سیاه‌وسفید می‌ترسه ...مث جریان بورس وووو...هیچیتون اصولی نیست ...لااقل مرزها رو آزادو باز بگذارید برده داری نوین

 • سید مسعود
  ۶ ۰

  اگر چند روز بعد از ثبت اطلاعات در سامانه املاک شخصی ملکی را فروخت چگونه تغییر ثبت کند ؟؟ سیستم تاکید میکند که تغییر اطلاعات ممکن نیست .

  • ناشناس
   ۰ ۰

   ج

 • مجتبی
  ۹ ۰

  قرار بود مسولان دارایی خودرا اعلام کنند
  صورت مسله را طوری نوشتند مردم با خودشان درگیر شوند
  بزرگان به راحتی در بروند احسن به اینها

 • علی
  ۴ ۰

  این هم از بدبختی مردم فقیر وزجر کشیده ایران که باید مبلغی چهت اینترنت پرداخت شود

 • امید
  ۵ ۰

  ما که تو گاوداری ودامداری زندگی میکنیم چی بنویسیم چی ثبت کنیم

 • ناشناس
  ۵ ۱

  لعنت برپدر مردم ازار

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تلفن که اعلام شده اصلا جواب نمی‌ده ، دائما اشغال است ، پیامک هم جواب نمی‌ده!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۱

  اللهم عجل لولیک الفرج

 • محمد
  ۳ ۰

  از همه چیز ما را محروم کرده اید یارانه 45 تومنی هم تهدید داره بقیش هم روزیمون از خداست...

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اینقدر قانونمند هستید برا هر چیزی ثبت نام میخاید چرا برا ثبت نام ما خانواده های کارگر که از سهام عدالت جا موندیم هیچ فکری نمیکنید

 • ناشناس
  ۵ ۱

  دست از سرمون بردارید من نمیتونم وارد سایت بشم واسه چی مردمو اذیت میکنید بیایید اموال خودتونو شفا سازی کنید

 • ناشناس
  ۷ ۲

  مسؤلین چرا لایحه ثبت اموال خود را تصویب نمی‌کنند. از جان مردم چه می‌خواهید!؟؟

 • ناشناس
  ۴ ۰

  من بعنوان یک ایرانی به این قانون اعتراض دارم اول خود مسئولین دولتی بیان املاک ومستغلات و دارایی های بانکی وغیربانکی شون را به مردم بگن همیشه مردم باید به دولت پاسخگوباشن یه بارم دولت ازین کارا بکنه تابه مردم ثابت بشه مسئولانشان درستکاروراستگوهستند

 • رضا ابراهیمی
  ۶ ۰

  پدر من سالها از حقوقش مالیات پرداخت کرده. ازشکم وتفریح بچه هاش زد و خونه ساخت.هنگام ساخت هم بابت خرید مصالح مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرد. بعد که فوت کرد وراث برای انحصار وراثت همون خونه مالیات بر ارث پرداخت کردند وسند تفکیکی گرفتیم و مادرم که سند بنامش نیست داره زندگی میکنه.الان برای همون خونه باید برای بار چهارم مالیات بدیم. این انصافه؟؟؟؟
  رفتم ماشینمو بیمه بدنه کردم گزینه ای داره به اسم مالیات سلامت و پول گرفتن. مگه وقتی مریض میشیم دولت رایگان کمک میکنه که الان مالیات سلامت میگیره؟
  همش مالیات مالیات مالیات....

 • علی
  ۴ ۰

  شما چرا در زندگی مردم کنکاش میکنید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  من مادرم سرپرست خانواره ولی نه خونه داره و نه سندی بنامشه توخونه پدریم زندگی می‌کنه که فوت شده تکلیف چیه

 • ناشناس
  ۵ ۰

  تکلیف اون سرپرستی ک ی بچه داره و خونه اجاره ایی مادرش زندگی میکنه چیه اونم ثبت نام نکنه کارهای دولتی و بانکیش انجام نمیگیره
  لطفاجواب بدید چ غلطی بکنیم ؟
  نشستین تو خونهای میلیاردیتون شکماتون سیر فقط فتواواسه مردم بدبختی میدید ک ب نونشون محتاجن

 • سجاد
  ۵ ۱

  من دریک اتاق خواب که بابام داده زندگی میکنم چطوری ثبتش کنم بلوچستان

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خانه ندارم ولی ثبت نام هم نمیکنم . اول مسولین داراییهاشون رو اعلام کنند بعد مردم.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  میخوایدمالیات چندصدهزارتومنی بدیدکه ۴۵۵۰۰ تومانتون قطع نشه؟!!!!!هربلایی سرتون بیادحقتونه

 • محمد رجبی
  ۵ ۰

  با سلام و قبولی طاعات و عبادات
  قرار بود مسولین املاک ودارایی هایش ثبت شود. برعکس شد. مردم داراییها شان را ثبت کند. ومسولین بی خیال

 • علی
  ۵ ۰

  بی عرضگی در کنترل قیمت ها و خدمات که خود دولت در این افزایش ها دخیل است و باعث افزایش بی رویه قیمت مسکن و اجرا شده و عدم توانایی و جرات در برخورد با گردن کلفتها باعث این اقدام مزخرف شده

 • میثم
  ۱۰ ۰

  یه روزنوبت ملت بخت برگشته هم میشه که تمام ظلمی که به مردم کردین رو ازخجالتش دربیارن.

 • ایرانی
  ۶ ۰

  چراقانون معرفی اموال روسای قوا نمایندگان مجلس ومدیران دولتی اجرانمیشود

 • مرجان
  ۸ ۰

  مسئولین محترم خودشون چندتاخونه ماشین،کارخونه دارن روکنن

 • ناشناس
  ۷ ۰

  شهروند شما نباشیم کیو باید ببینیم متاسفم که در این دوران در ایران زندگی میکنم شفاف سازی برای مردم عادی بود یا مسئولین

 • رضا
  ۵ ۰

  قرار بود مسئولین اطلاعات املاک و دارایی خود را اعلام کنند ،
  کجا با این عجله با مردم برخورد میکنید،
  من ۲۰ سال است هنوز اجاره نشین هستم ،بعداز ۲۰ سال حیاط کلنگی خریدم و دادم مشارکت تا سازنده ۳ واحد بسازد ویکی را به من دهد، متاسفانه خلاف کرده و شهرداری حکم تخریب داده ،
  سازنده ۲واحد خودش را هم فروخته و فرار کرده و الان نیمه کاره مانده وبا حکم تخریب ،
  ۱۰سال هم باید در دادگاهها پول خرج کنیم، که نداریم خرج کنیم،
  الان سند هم بنام من است،
  به من بگوید که در سامانه خود به چنین چیزی پیش بینی کرده،
  ،

 • ناشناس
  ۶ ۱

  درود بر شما - چه خدماتی میدهید؟ مدرسه دانشگاه بیمارستان و... همه پولی هستند .کجا را آباد کرده اید که ما باید پول پرداخت کنیم .مثلا آقایانونی که تو ولنجک خانه ویلای1000 متری دارند و لواسان انها هم واقعا مالیات میدهند یا ما باید مالیات انها را بدهیم؟

 • ولی الله
  ۴ ۱

  تیتر خبر گمراه کننده است . لازم بود کلمه ( اگر ) به اول جمله اضافه شود در غیر اینصورت معنی خبر اینستکه تا ۴۰ روز دست نگهدارید و بعد اقدام نمایید . یک رسانه باید تمام موارد را برای تمام گروه های مختلف از نظر اطلاعات عمومی را رعایت کند .

 • من
  ۱ ۰

  ممیخوایین یارانه روهم بریزید جیبی خودتون بریزید اغا دیگه این اداها چیه؟؟؟مستاجرم هیچییم ندارم نه وسیله نه ملک دیگه حالا برید قطع کنید یارنه روهم ....واگذارتان کردیم بخدا

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اول از خونه هایی خودت شروع کن بعد مردم ثبت نام میکنند دیگه برای نفس کشیدن هم باید مالیات داد

 • بدبخت
  ۳ ۰

  هرچندمنتشرنمیکنین به ضررتونه. از ماست که برماست رای ندین عزیزان اینالیاقت رای ندارن. بهمون هرلحظه ثابت میکنن اینو

 • Sr
  ۰ ۰

  باسلام ...من مستاجرهستم آیا نیاز است ثبت کنم وکجا؟با تشکر....

 • حشمت
  ۱ ۰

  ما که یک ملک به درد نخور داریم سند نداره الان اونی که ۳۶۰۰۰ واحد بنامش هست میاد همه را ثبت میکنه جمع کنید بابا

 • احمد
  ۱ ۰

  سلام...آقامن تو خونه پدری دارم بازن وبچه ام زندگی میکنم نه مالکم نه مستاجر چیکارکنم

 • ناشناس
  ۳ ۰

  نصف ایران مال خودشون هست بعد چشمشون دنبال مال مردم هست

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دزدان عزیز

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام خسته نباشید من 14 سال مستاجرم ولی برادر شوهرم به خاطر وام مسکن رو بگیره خونه اش به نام شوهرم کرده
  باید چه کار کنم راهنمایی کنید

 • محمد
  ۳ ۰

  بسه دیگه چقدرمی خواهید مردم راتحت فشارقراردهیداول دارایی‌های خودتون رو مشخص کنید

 • حیدر
  ۳ ۰

  مگه تا حالا از حقوق شهر وندی محروم نبودیم
  بابا شما چقدر از خود مچکرید .
  راستی راستی خجالت نمیکشید یا خودتون را به کوچه علی چپ زدید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  هر زمان به قضیه املاک نجومی وحقوقهای نجومی واختلاسها وسرقت اموال مردم در بورس وداراییهای مسعولین رسیدگی شد ورسانه ای شد ما هم ثبت نام میکنیم .

 • ناشناس
  ۲ ۰

  چرا از تشکیلات ثبت اسناد که مخزن کلیه اطلاعات املاک کشور را دارد کمک نمیگیرید همه چی در اونجا ثبت شده است

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام.احتمالان‌‌میخوان‌برای‌برادران‌وخواهران‌چینی‌مسکن‌اماده‌کنن

 • اصغر
  ۵ ۱

  اگه مردم ثبت نام کنن که شرف ندارن

 • ناشناس
  ۲ ۰

  همه اموال مردم ثبت شده چه نیازی به این کار هستش منظوردولت چیه ازین کار

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اینم یه راه پول دراوردنه دیگه. علی برکت الله

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بورس چی شد؟؟؟؟؟؟؟
  قبل این قانون بورس قرار داره و خیلی از این مهم تره
  اول به اون رسیدگی کنین بعد برین سر چیزای دیگه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اگه مسوولین اعلام کردن مام پشت انها اعلام میکنیم

 • ناشناس
  ۲ ۱

  واقعا خیلی سامانه مزخرفی طراح کردید بااین سوالای در پیتی .فکر کنم فقط خود طراح سوال میتونه جواب سوالاشو که طرح کرده جواب بده واقعا بیسواد ومردم ازار بوده ادم سوالا رو که میبینه قبض روح میشه

 • کامران
  ۰ ۱

  با سلام، من تو خونه ای زندگی میکنم که سند نداره، یه قولنامه داره اونم ب اسم پدرم هست باید چیکار کنم چجوری ثبت نام کنم؟ و اینکه یه اونایی که عشایرن تکلیفشون چیه؟

 • ناشناس
  ۲ ۲

  سلام تا مابیاییم مثل دنیا فرهنگ سازی کنیم یک قرن گذشته وباز هم ما از دنیا عقب میمانیم برای هر چیزی یاد گرفتیم زجه وناله کنیم بهتره بریم از کسی که اطلاع درست داره بپرسیم تا کسی که همیشه دلشوره ونگرانی برای مردمون میاره

  • جواد
   ۳ ۰

   تنها راهش ثبت نام نکردن هست هیچکس ثبت نام نکنه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  و این بار برای خانه هایمان نقشه کشیدند 🤔🤔🤔🤔

 • ناشناس
  ۲ ۲

  حقوق شهروندی

  • خدا
   ۲ ۰

   غلط کردید تا چیزی میخوان انجام بدن یارانه قطع میشه کدوم حقوق بشری لجن این یک راهی برای دزدیاتوته

 • بد بخت روزگار
  ۳ ۰

  خدا می‌دونه آنها چه کلکی میخواهند بز مند مردم هوشیار باشید

 • بهنام
  ۲ ۰

  سلام به نظر جیب دولت خالی شده اینبار رفته سراغ مسکن هر چند که مسکن تو این تورم بی سابقه رشد کرده😳

 • ی
  ۲ ۰

  بابااین دیگه چه مسخره بازیه دراوردین مردم کم بدبختی دارن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ما که حقوق شهروندی نداریم پس حق رای دادن هم نداریم.مرسی که هستید😁😁

 • ناشناس
  ۴ ۰

  لططفا اول اقای روحانی و جهانگیری و اهل دولت ثبت نام کنند. اگر چیزی موند باقیش رو من به تنهایی گردن میگیرم.

 • عرفان
  ۰ ۲

  احساس میکنم خیلی ها مثل من چند تا خونه دارند و زورمون میاد که اطلاعاتمونو وارد کنیم که بعد گرفتار مالیات دادن بشیم
  خداییش ترس نداره؟!😜

 • ناشناس
  ۴ ۰

  ابن ها میخوان ببینند چی داری مالیات بگی ند و یارانه ندن
  خودشان حقوق های کلان میگیرند

 • ناشناس
  ۲ ۰

  ۴۵ تومن میدن اونم قطع کنید دست از سرمون بردارید

 • بهنام
  ۱ ۰

  کدوم حقوق شهروندی ما الان هم معلوم نیست شهروند کدام کشوریم که این وضعمونه یه یارانه هست قطع کنین

 • ناشناس
  ۳ ۱

  سلام.آقایون مسولین مملکت چه بالای بالا چه پایین.:::مثل بچه آدم اول بیایین لیست داراییها و خانه ها و وبلاها و ماشینها و پولهایی رو که چاپیدین و شغالزاده هاتون دارن حیف و میل میکنند رو به مردم اعلام کنید که در این42سال چی به سر این مردم و مملکت آوردین.بعد بیایین حرف مفت بزنین.یارانه و خدماتتون هم تو سرتون بخوره

 • من
  ۳ ۰

  دقیقا محرومیت از کدوم حقوق شهروندی
  اینها جوک میگن😀

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ای انسان خیلی یارانه می دهید و خیلی برای مردم ارزش قائل هستید که وعده حذف حقوق شهروندی می دهید واقعا که روی شما سنگ پا ی ق است

 • امیر
  ۴ ۰

  بعدازده سال قیمت ارزش ملک را میگیرن،خب الان مردم را ازکشوراخراج کنیدبهتره،،،،برده داری نوین.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  شما خیلی پررو هستید که ملت و تهدید میکنید

 • ناشناس
  ۵ ۰

  ۶ماهه نتونستم یه کیلو گوشت واسه خونه بخرم، برید به جهنم با این ۴۵ هزار تومنتون مسخره کردید مردمو به جای این کارا بررسی کنید ببینید کی داره از گشنگی میمیره چهارتا بی لیاقت نشسته واسه مردم تصمیم میگیره

 • حسین
  ۵ ۱

  سنگ بزرگ علامت نزدنه . اداره ثبت اسناد واملاک کشور دست دولت نیست خوب آمار رو از اونجا بگیرین .چرا سراغ حضراتی که چند هزار واحد دارن نمیرین . دروغ دروغ دروغ چرا بامردم بازی می کنین هیچکس ثبت نام نمیکنه

 • ادیب
  ۲ ۱

  این شیوه جمع اوری اطلاعات به مشکل خواهد خورد بهتر است به هرنحوی که به مصلحت میدانند پرسشنامه در اختیار مردم قرار داده شود تا در مدت زمان مناسب انرا تکمیل و به ارگان ذیربط تحویل نمایند تحریر و اعلام اطلاعات خواسته شده نیاز است به مدارک مربوط نظیر اسناد مالکیت و غیره دارد

 • ناشناس
  ۴ ۰

  این فقط ی ترفنده برای رای جمع کردن فقط میخوان از مردم امضا الکترونیکی بگیرند موقع انتخابات امضا جعل کنن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  شما از کدوم حقوق شهروندی حرف میزنی خوب قطع کنید

 • سید علی نیازاده
  ۱ ۰

  من در شرکتی نگهبان هستم قول نامه هم ندارم
  چکار باید بکنم

 • ناشناس
  ۱ ۱

  ما که جزو امار نیستیم باید کجا پناه ببریم .شناسنامه ی ما را باطل کنید .یه زلزله ۵۰ ریشتری هم نمیاد .کره ی زمین نابود بشه همه راحت بشن از دست این مسئو لین

 • بابا
  ۰ ۰

  مابدبخت که هیچی تودنیانداریم زیرفقرفقرحتی ۱مترزمین هم نداریم چی راثبت کنیم کاش بتونین به این طریق به فقرهادست پیداکنیدببینیدواقعن کی داره کی نداره من عین واقیتوگفتم ارس پدری هم ندارم تودنیایک ماشین آردی دارم بجزاین چیزی داشته باشم لعنت برپدرم که برای من هیچی نزاشته بایدهمیشه نان خشک بخورم به نسلم هم انتقال بدهم این فقیری را کسی نیست ازدست مثل آدمهای نیازمندواقعی ماازدستمان بگیره لعنت به روزگار

 • ناشناس
  ۳ ۰

  دوزار میخوان رایانه بدن اونم نخواستیم

 • خاکه رو
  ۳ ۱

  اول این قوانین بی سر وپایتان را برا ۱۰۰نفر آزمایشی اجرا کنید تا ببینید چند نفر از این قوانین مسخره تون استقبال میکنند.
  لطف کنید اموال مسئولین را اول برای ملت شفافسازی کنید
  در هیچ جایی از دنیا هیچ کشوری چنین قوانینی را برای مردمش وضع نمکنند. ابا این مردم بیچاره چکار دارید . چوب خدا صدا ندارد

 • امیرعلی
  ۲ ۲

  بازم فرقی نمیکنه بحال کارگرای بدبخت چون ازدوطرف هم فشارروی کارگره یطرف دولت یطرفم صاحبخونه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سایت بسیار مبهم و تلفن ها اشغال و پشتیبانی سابت و پیام کوتاه هم جواب نمی دهد. مستاجرین بر چه اساسی باید شماره موبایل و کدملی و اسم و فامیل صاحبخانه را درج کنند . چرا حق ویرایش را سلب کردند .در حال حاضر خیلی از خانم ها منزل به نامشان هست ولی سرپرست نیستند . لازمه مدیران سایت دقیقا برای مردم توضیح دهند .

 • ناشناس
  ۳ ۱

  😅😅😅باز چه خوابی دیدین برای مردم بدبخت که به دست شما به خاری وذلت کشیده شدن

 • رسول
  ۱ ۰

  سلام .مامستاجرهستیم.من پسرم وبرادرم خواستیم ثبت نام کنیم صاحب خانه میگه نه البته خودش هم مستاجر شده اینجارواجاره داده به ماخودش جای دیگه اجاره کرده ماخودمون میتونیم بریم کافی نت ثبت نام کنیم ممنون راستی آقای روحانی وبقیه مسئولین هم ثبت نام میکنن مثلا لواسانات یافشم یا میگون یاجاهای بکر دیگه یاعلی

 • ناشناس
  ۴ ۰

  هر وقت مسئولین اومدن خونه های شمالشون و ثبت کردن اونوقت منم الونک مو ثبت می کنم

 • غفار
  ۶ ۰

  شما به قول خودتان اطلاعات رادارید ویا به راحتی می توانیداز اداره ثبت واسناداطلاعات رابدست بیاوریدپس هدف جهت کنترل قیمتها نیست قضیه چیز دیگری است که نمی خواهید واقعیت رابه مردم بگویید چون این دولت درشروع کارش یک دروغ بزرگ درقضیه یارانه هاگفت که من الآن نزدیک به ۸ ساله که یارانه نمی گیرم وحلال نمی کنم

 • حمید
  ۴ ۰

  یارانه پول ۱۰ تا سنگک ،حق شهروندی خخخخخ، ترسیدیم به مولا

 • ناشناس
  ۴ ۱

  مردم ایران را مسخره کردن آخه شماره ای که گذاشتین میگه اشتباهه سیستم تون مثل خودتون کارنمیکنه دنبال بهانه‌ای هستیدیارانه ندین یک بار بگید غلط کردیم.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  رضایت خدا دررضایت خلق خداست مسعولین چه میکنید مردم آنقدر ناراضی هستند؟

  • ناشناس
   ۲ ۰

   این دولت ب اصطلاح اسلامی تا مارو کارتن خواب نکنن راحت نمیشن
   چون نزدیک انتخاباته دارن مردمو ی جوری سرگرم میکنن خدا ازشون نگذره

 • علی
  ۱ ۰

  من نمیدونم من به عنوان پدر4سال هستش پول اجاره خانه ندارم و در خانه پدری زندگی میکنم یکی بگه الان چی رو باید بنویسم که یارانه قطع نشه؟!این مسخره نیست که یارانه من قطع بشه

 • محمد
  ۵ ۱

  به درک هر غلطی میخواهید بکنید .آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب

 • رسول امین پور
  ۲ ۰

  ثبت قبض برق الزامیه، حتما متحضرید که ساکنان حومه ی اکثر کلانشهرها امتیاز برق ندارند؟؟ حالا چاره چیست؟؟؟ تکلیف ما که یکسال ه از هزینه ی انشعاب گرفتن و هنوز برقمون وصل نیست. چیه؟؟ از ارومیه

 • علی آزاد
  ۸ ۰

  برعکس شده قرار بود مسولین محترم دارایی شون رو شفاف بگن الان ملت بیچاره و اسیر

  • ناشناس
   ۴ ۰

   مسعولان کشور خجالت بکشید .این همه باغ پسته این همه باغها دارایی مردم هستن با درامد هنگوفت یکی از این باغها مشخص نمیشود مال کی هست برید اول باغ و ویلاهای مسعولین و را تکلیفش را روشن کنید بعد امر عاص شید

  • در صف مانده
   ۱ ۰

   آقا تعدادشونو زیاد کنید اینقدر تو صف وانسیم

  • ناشناس
   ۰ ۰

   آیا خانه های اوقافی هم نیازه درسامانه ثبت بشه؟

 • مجتبی
  ۰ ۰

  اگه اطلاعات املاک ثبت نام کنم یارانه ک حدود ۱۲ ساله قطعه رو وصل میکنید ؟؟؟در صورت مثبت بودن بگید تا ثبت نام کنم

 • فرهاد
  ۳ ۰

  مثل اینکه قرار بود مسولین کشور اموال و دارایی و املاک خودشان را به مردم بگن الان برعکس شده صورت مسئله رو عوض کردن@به یارد یک نفر@ چه خبرتونه.....

 • محمد
  ۱ ۰

  با سلام .
  تمتم کشورهای پیشرفته دارند مالیات میدن.اما اونا به نون شب محتاج نیستن و درآمدشون خیلی بیشتر از ما هستش .چرا مردمی که از شکم خودشون زدن و طلاها و تمام اندوخته خودشون رو جمع کردن یه خانه نقلی خریدن یا دو تا باید مالیات بدهند.مالیات رو از کسانی بگیرید که دستشون به دهنشون برسه .مردم خمس زکات رو ندارن بدهند چه برسه به مالیات.

 • محمدعلی تولایی
  ۰ ۰

  من ثبت نام کردم ولی دردوقسمت اشتباه کدملی سرپرست بازیر مجموعه شده ثبت نهایی هم کردم ولی امکان ویرایش نیست مگه میشه امکان وبرایش نباشه هرثبت نامی امکان ویرایش داره اینجا کسی پاسخگو نیست اون شماره هم کسی جواب نمیده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یارانه حق ملت شریف هست.و حق بیت اامال محسوب میشود.طبق قانون رد بیت المال مجازات داره.اینکار خط قرمز مردم هست.
  وظیفه مردم نیست که آمار بدهند پس شما حقوق چی کارو میگیرید همه کارو ما بکنیم.

 • سعید
  ۲ ۰

  این قانون از اشتباهات فاحشی دارد ، اول باید قانونگذار این قانون را تشریح کند ، مثلا کسیکه دوتا آپترتمان پنجاه متری دارد ، باید برای یکی مالیات بپردازد ، ولی کسیکه در بهترین نقطه سهر یک منزل دوبلکس با هزار متر زیر بنا دارد از مالیات معاف است !!!!

 • علرضا
  ۰ ۰

  بنده یک اپارتمان خریدم و الان بتازگی ساکن شدم ولی هنوز پایان کار و سند نیامده و قبوص هم اختصاص نیافته و در این سامانه برای افرادی مثل من هیچ گزینه ای در نطر نگرفته .کی راهنمایی میکنه الان من نه مستاجرم و نه مالکم .میشه توضیح بدید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  شما که خود را مالک جان و مال مردم می دانید یه راه میانبر . همه خونه ها رو از مردم بگیرید و بعد به تناسب قیمت بهشون کرایه بدهید اینجوری هم عدالت اجرا می شه و همه مشکلات دیگه هم همینطور. هر کی هم نخواست بره

 • کارگر
  ۲ ۰

  خونه هایی که ۱۰ سال پیش شروع به ساخت سده و هنوز تموم نشده چی چطور باید ثبت بشه

 • طاها
  ۱ ۰

  اصلا وارد سایت ثبت نام املاک نرین اطلاعات ندین. آگه واقعا گیر همون یارانه هستین ثبت نام کنید.خدا به داد فقیر فقرا برسه. بدبخت کردن همه را..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  م

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام
  کسی که چهارتا زن داره سه تاش سرپرست خانواده هست خونه بنام شوهرشون هست خوب اگه بخوان حقوق شهروندی قعطع نشه تکلیفشون چیه صاحب خونه نیستن منتها سرپرست هستن چه بایدبشه .

 • سید
  ۰ ۰

  قطع کن انگار دلاری یارانه میدن
  دوتا مرغ باهاش نمیشه خرید

 • وحید.
  ۱ ۰

  دولت روحانی از روزی که سرکار اومد با افزایش مالیات، افزایش نرخ نان، افزایش تعرفه ها برق، آب، تلفن افزایش قیمت بنزین خلاصه اینحور بگم دست کرد تو جیب ملت بیچاره، تا هر جور شده خودشو دولتش رو سرپا نگه داره خلاصه همه میدونند اون بودجه ای که دولت به مجلس میفرسته و با درامدهاش همخوانی نداره (با صادرات نفت) همه کسریها از جیب ملت مظلوم باید تامین شه

 • رضا
  ۲ ۰

  دولت به جای اینکه بخواد ببینه کی خونه داره بهتره ببینه کی خونه نداره با این کارها مشکلات دولت حل میشه ولی به مشکلات ملت اضافه میشه اجاره خونه ها سر به فلک میزاره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  با سلام بنده مسکن مهر ساکنم فقط از خانه فقط کارت پرداخت اقساط قبض آب وبرق گاز وتلفن دارم مابقی خواسته های شما بزرگواران را از کجا پیدا کنم سندی نداریم هرچه هست در گرو بانک مسکن است لطفا بگویی چه چیزی را ثبت کنیم اگر ممکن است مواردی درخواست کنید که مردم بتوانند ثبت کنند واقعا گیج کننده است جایی که پیدا کردن موارد ممکن نیست چه را ثبت کنیم

 • جوادبرومند
  ۲ ۰

  سلام به همه دوستان میدونین چه خبره نفری چههههل هزارررررتومن یارانه میدن میخان ۵۰تومن مالیات صاحب ملک بودن ازتون بگیرن چقدرخوشبختین شماها کجابرم خرج کنم پولی که دولت میده اخه زیاده گاوصندوق بانکها جانداره براسپرده گذاری میگه جانمیشه

 • ناشناس
  ۲ ۱

  یه سامانه دارایی برای 50 هزار مسئول بالادستی درست نتونستن درست کنن، بعد برای 80 میلیون آدم در عرض 1 ماه سامانه درست می‌کنند.
  خیلی جالبه!
  #مسیول فاسد
  # ملت بی بخار

  • ناشناس
   ۲ ۰

   ایول حرف حق گفتی✌✌❤

 • نرگس نارده نژاد
  ۱ ۰

  من سرپرست خانوارنیستم ؛ من قرین ۴۰ ساله که دارم زجروعذاب میکشم یک خانه ازخودم ندارم ؛انقدر کرایه خانه بالا رفته ممکن است چادرنشین شوم بدادم برسید.

 • ی بدبخت
  ۲ ۰

  عجب بدبختی گیر کردیما خدا یا چکار کنیم. من خونمو گذاشتم واسه فروش چکار کنم الان تکلیف من چیه. فردا مس فردا فروخته میشه . خب؟؟؟!!! اونوقت تکلیف چیه‌ چرا اذیتمون میکنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  با روحانی تا 1400..خخختخخ

 • من دربه در
  ۲ ۰

  الله اکبراینهمه جفا، الله اکبر اینهمه فشار،الله اکبر،خوبه این رفتارها و برنامه های فشار هیزم آتش رو زیاد وبیشترمیکنه،حالا ببینیم کی بااین آتیش میسوزه انجام بدین اونم باتهدیدوارعاب،مگه این مردم بدبخت چیزی برا ازدست دادن دارن،

 • علی
  ۲ ۰

  واقعاً خجالت آوره...کدام مسکن..کدام خونه...من که تو روستا زندگی میکنم وهیچ خونه ای ندارم..اکثر مردم هم خانه هایشان سند ندارن...خدا خیرتون بده مشغولیت عزیز..چرا خودتان شفاف سازی نمیکنید.خجالت هم خوب چیه..

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من با ستا بچه و شغل ازاد که بزور شکم فرزندانم رو پر میکنم در خانه پدری با سه خانواده دیگر در یک اتاق زندگی میکنم هیچی از خودم هم ندارم چی رو ثبت کنم اخه چی بنویسم

 • بابک
  ۲ ۰

  اقا با یارانه کاری نداشته باش. تمام برنامه ریزی هام بهم می‌خوره . می‌خواستم با پول یارانه یه ویلا لاکچری انتالیا بخرم . بی خیال یارانه شو

 • احمد
  ۲ ۰

  والا برای تکمیلش باید چند ساعت برای سرپرستان کلاس بذارن سوالات مبهم است اگه سهوا پاسخ اشتباه باشه هم طرف را نقره داغ میکنند

 • آراد
  ۲ ۰

  با این کارهاتون توقع دارید اون عده قلیل هم در انتخابات شرکت کنن

 • طاهر
  ۲ ۰

  عجب گفته ،هرکه بامش بیش برفش بیشتر،،فردی 260واحد آپارتمان دارد،،آخه چه خاکی توسرش کند،
  مشتری نیست بفروشد،،مستاجرنیست اجاره دهد،
  لااقل مالیات اجاره ای دهد،نه جریمه چندین برابری

 • باوی
  ۱ ۰

  سلام لطفا بجای اینهمه کارتراشی واسه مردم فکری به حال صنف بنگاهداران کنید ،بابای من چندسال پیش فوت شدن قبل از اون هم کارش مشاوره املاکی بود اما بعداز ۴ سال ک رفتم ازروی کنجکاوی بپرسم ک آیا جوازکسب باطل شده یا خیر بخدا من ازرفتارای بچهای صنف شوک شدم تازه اونا میپرسیدن کی آقای باوی فوت شدن گفتم مگه شما آنلاین نیستید ناسلامتی دردنیای پرازادعا زندگی میکنیم گفتن شما باید اطلاع میدادید گفتم تازه من اومدم ازشما بپرسم ک آیا جواز کسب بابام همچنان میشه کسی ب طور مخفیانه ازش استفاده کرد اونا هم گفتن بله ک میشه گفتن جواز کسب رو بیارید یا یکی از ورثه میتونه دنباله رو کاره باباتون باشید گفتم مشکل اینجاست ک همه خانواده از جواز کسب خبری ندارن وفردا هرگونه معامله ی غیرقانونی به ضرر همه ی ما میشه و من هنوز نتونستم این مشکل بابای خدابیامرزمو حل کنم واقعا متاسفم واسه صنف بنگاهدارا دراهواز

 • محمد
  ۱ ۱

  سلام ، هرکسی یه خونه بیشتر نباید داشته باشه ،

 • محمد
  ۳ ۰

  می‌خوان بهانه ای داشته باشند برا قطع یارانه اونم ارزانی شما ولمان کنید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  کی می‌خواین دست از سر مردم بر دارین

 • ناشناس
  ۴ ۰

  چرا تاوان بی سر و سامانی اطلاعات سازمان ثبت اسنلد و املاک ، وزارت نیرو و سازمان ثبت احوال و بقیه ادارات رو باید مردم بدن . سال ساخت خونه و شماره دفترخونه و کد پستی و کد ملی و شماره موبایل به نام و کد یکتا و پلاک اصلی و پلاک فرعی و اختلاف مالکین با مساجرین و تهدید اونها و .... هیچ ربطی به شناسایی خونه های خالی و مالیات نداره . اونهم در مدت دو ماه و بادقت بالا و بدون حق ویرایش و با تهدید به قطع حقوق شهروتدی و یارانه و .... /آخه این عدالته که هرجای دولت که ناقصه باید با تهدید این ۴۵ تومن درست بشه . یه برنامه تلویزیونی بزارین به جای تهدید و ارعاب به مردم درست توضیح بدین .قوه قضاییه ورود کنه .

 • محمد
  ۴ ۰

  درباره این حقوق شهروندی که بهش تاکید دارید توضیح بدید .. اینا حقوق شهروندی نیست..

 • بهرام
  ۰ ۹

  این طرح بسیار عالی و قانونی و انقلابی در جهت رفاه اقشار مختلف مردم هست به راحتی و با شادی ثبت نام کنید قطعا مثل دیگر اقدامات رفاهی دولت همه آحاد مردم کمافی السابق از رفاه مطلق برخوردار خواهند شد همه میدانیم که امنیت و آسایشی که الان در کشورما هست نتیجه تلاش شبانه روزی دولتمردان باتجربه ماست که سپاسگزاریم

  • من
   ۳ ۰

   سلام شرمنده میخوام بدونم دقیقا کدوم حقوق شهروندی قطع میشه

 • رسول
  ۴ ۰

  واقعا اینا خجالت نمی کشن هرکسی که سند ملکی داره تمام مشخصات ملک و غیره توی دفترخانه قوه قضاییه ثبت شده برن از اونا آمار بگیرن مردم را سرگردان کردن فقط میخوان مردم را تلکه کنن

 • کوثر
  ۳ ۰

  بخاطراین یارانه دوره احمدی نژادالآن بیش از۸ساله هردفعه بایک بهانه میگین قطع میکنیم هی تواسترس خداخانواده باعث وبانی این نقشه ها راتوترس قراربده(سیرچه میدونه به مردم گرسنه چی میگذره)...

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اونایی که تو کپر یا چادر یا حلبی آباد زندگی میکنند چگونه باید نام نویسی کنند اگه نکنند مشمول مالیات میشن حتما چون چیزی برای دادن ندارن دیگه حق نفس کشیدن ندارن

 • امیرمردی
  ۳ ۰

  سلام ماخونه راخریدیم ولی سندبنام نکردیم به وکالت خریدیم اخه اینجازیادهمه باوکالت خریدفروش میکنند،ومن این وکالت رابه نام خانمم کردم که هروقت سندهم زدیم به نام خانمم خواهم زدپس من چطورمیتونم ثبت نام کنم

 • Sh
  ۴ ۰

  با این طرح میخواستن تعداد ملکهای چندین میلیاردی سرمایه داران رو در بیارن چه شد که زورشون به قشر ضعیف رسید!

  • ناشناس
   ۲ ۰

   عالیه فقط خواهشاً به حقوق شهروندی اون شرکت در انتخابات روهم اضافه کنین تا نتوانیم تو انتخابات شرکت کنیم

 • سعید
  ۲ ۰

  از حقوق شهروندی محروم میشیم پس ؟؟ 🤣🤣🤣🤣🤣😋

 • محمدعلی دهدشتی
  ۱ ۰

  خانه هایی که سندندارندچکاربایدکرد؟ هیچ توضیحی دراین زمینه داده نشده است، مثلاً؛ منزل مسکونی قبلا زمین مشکل داربوده ازاراضی دولت بوده حالا بنابه دلایلی10سال پیش ساخته شده والان مشکل سندی حل شده اماسنددریافت نشده،، این نوع خانه هاچه بایدبکنند؟

 • به تو چه
  ۴ ۰

  کسی که ذات نداشته باشه ازش نباید انتظار انسانیت داشت قابل توجه حضرات پر ادا

 • ناشناس
  ۵ ۰

  ایا این طرح شامل مسیولین واافراد بانکی هم نیشه؟ یا فقط زورتون به بد بخت بیچاره میرسه اخه خونمون کجا بود

 • ناشناس
  ۴ ۰

  قرار بود مسوولین اموالشان رو شفاف سازی کنن. دست پیش رو ميگيری که پس نیونفتی. این سیستم ها مال کشورهای پیشرفته است که یک نظام مشخص و هماهنگ دارن نه اینجا.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خیلی عا لیه همه چی زیر نظر شون هست

 • H
  ۱ ۰

  مگه الان حق شهروندی داریم

 • ناشناس
  ۰ ۵

  مردم چرا همه چیز رو سخت میگیرید این قانون به نفع خود کشور هست الان در همسایگی ما یه آقای هشت واحد خونه ساخته اونم یک سال پیش کامل آماده کرده ولی اصلا نه میفروشه نه اجاره میده اینجور آدما که باعث تورم و گرانی تو کشور شدن زیاد هستن با این طرح یا مجبور میشن مالیات بدن یا خونه هاشون رو به بازار عرضه کنن

 • ناشناس
  ۶ ۰

  این قدر مردم اذیت و ازار نکنید

 • مهدی
  ۳ ۱

  باید گریه کرد به حال مردم ، مملکت رو طوری اداره کردند که ملت و نیازمند و محتاج ۴۵ تومان یارانه کردند به اشکال مختلف هم تهدید میکنند قطع می کنند ، خیلی راحت کافی بود از اداره ثبت لیست خانه را میگرفتید الانم از مالک در خواست ثبت نام میکردید و آمارها و باهم تطبیق میدادید ، به مستاجر بدبخت چه ربطی داره همچین میگید حقوق شهروندی انگار چیه جز دوندگی و این در اون در زدن از حقوق شهروندی چه عاید مردم شده

 • حجت
  ۲ ۱

  فقط دنبال گرفتن هستید آخه بی انصافها چقدر میخواهید مردم رو بدوشید اونهایی که چندتا چندتا دارند خود شما هستید بهر شکل که شده فقط میخواهید بدوشید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چندساله‌که‌میگین‌مسعولین‌تمام‌دارایی‌شونو‌ثبت‌کنند‌کی‌اینکارروانجام‌دادند‌مهلت‌چهل‌روزه‌به‌ما‌میدن

 • ماندگاری از یزد
  ۳ ۰

  خودشان با یک کد ملی تمام اطلاعات مردم را دارند جراتی که از بزرگان املاک و خانه های میلیاردی لواسان و بالای شهر تهران که برای مسولین و فرزندانشان است را مالیات بگزرند ندارد دستشان کردند تو جیب مردم بدبخت و بیچاره کار گر و کارمند که چند سال با نخوری صاحب یک خانه ای شدند مالیات بگریند شرم و حیا هم خوب چیزی است .زمان شاه تغذیه رایگان می داند .الان غذایی خودشون از یفره مردم بر می دارند وقتی گفتند ما می‌خواهیم پول نفت بیاریم یر سفرتون من گفتم سفره ما از پلاستیک است کاری کردند که دیگر مردم نمی توانند سفره بیندازند

 • تلاش
  ۰ ۰

  اونایی که هفت نفرند وهرکدوم ازخانه پنجاه متری پدری ارث میبرند.چجوری سبت نام کنند.خداازتون نجذره.بحق علی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما مستاجریم اما صابخونه بخاطر مالیات خودش نمیذاره ما ثبت نام کنیم.این مسخره بازییا رو راه انداختین طرف میگه بلند شین وسایلتونو جمع کنین برین!واقعا چرا سیرمونی ندارین؟چی از جون مردم میخواین؟

 • محمد حسین
  ۱ ۰

  چرا با. تادید کردن مردم میخواهید کار کنید انهای که صدها خانه خالی دارند که اصلا برا شون مهم نیست. پس اعتماد را دوباره برکردانید

 • بنده ی خدا
  ۲ ۰

  من مستاحر ویک زن سرپرست خانوارم کد ملی من همه چیز را نشان میدهد مالکی که شماره همراه ندارد به دلیل نابینایی مستاجر چه کار باید بکند که نمیتواند در سامانه ثبت کند با این مشکل چه کار کند مستاجر بیچاره

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام اونا که دو الی سه خونه دارن نیازی به یارانه ندارن که یه طوری دیه جریمه شون کنید .یکی مثل ما بدبخت آرزو دوتا اتاق داریم که مال خودمون باشه.خداخودش همه کارها درست کنه.

 • محسن
  ۱ ۰

  سلام به همه ایرانیان
  اول اینکه مالکیت خصوصی درقانون اساس تعریف شده وباید به رسمیت شناخته بشه
  شما وقتی مالیات دادین رفتید با پول زخمت کشی دوتا خونه خریدید به دولت چه مربوطه که بیاد مالیات بگیره .
  ثانیا دولت نباید مالیات مضاعف بگیره
  این طرح باعث فرار سرمایه از کشور وگرونی بی حدوحساب ملک وخونه میشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام این طرح شامل حال روستایی ها رم میشه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نوید۱۴۰۰/۰۲/۱۳ ۱۸:۳۳ ۱۴ ۲۲
  آقای نوید شما به چه حقی مردم را لجباز خطاب می کنین وقتی دیروز اعلام میکنن خدمات هرمن مربع زمین بدون ساخت یک میلیون گرون شده یعنی ی آپارتمان هفتاد متری هفتاد میلیون گرون تر این چه معنی دارهوقتی سرمایه دارای پولهای هنگفتشون را سر به زنگار از بورس میکشم بیرون و با اون قیمت زمین و مسکن را عمدا میبرم بالا تا ماکای دیگه شون گرون تر فروش بره و پول مردم بدبخت تو پوری دود میشه چی را باید باور کرد شما حق نداری به این مردمی که حتی قدرت خرید یک آپارتمان شصت متری راهم ندارن توهین کنین این اعتراضه نه لجبازی بپرسیم همون مسکن ملی را چند نفر میتونن ثبت نام کنم و اقساطش را بپردازند (واقعا جای تعجب هست ملتی که مدعی داشتن تاریخ ....)

 • ناشناس آشنا
  ۰ ۰

  خونه بنام خانممه،منم خیرسر سرپرست خانواده،الان من چی حساب میشم؟

 • mehran
  ۳ ۰

  واقعا مسئولین خجالت نمی کشند. دارم از ایرانی بودن خودم خجالت می کشم. دولت کویت و عربستان کلی پول نفت به مردمش میده اونوقت مسئولین مملکت ما از جیب مردمش اونم مردمی که با هزار بدبختی با حقوق های کم دارند زندگی خودشون را می گذرانند برمی دارد. مسئولین محترم، اول بزرگتر بعد کوچکتر. اول خودتان آمار زمین، ویلا، خانه خود و همسر و فرزندانتان که داخل و خارج از کشور دارید را اعلام کنید بعد بروید سراغ مردم. ضمنا دولت آمار همه چیز مردم را دارد. در آخر خجالت هم خوب چیزیه مگه یارانه چقدره که از قطعش حرف می زنید. ما هیچی حداقل تو محافل خارجی از این حرفها خجالت بکشید....

 • نادر
  ۱ ۰

  اینا دیگه چیزی برای خوردن ندارند یارانه رابهانه کردند بخورید اگه سیرنشدید بازهم چیزهای دیگری است تابدهیم بخورید
  جمع کنیدبابااین دلقک بازیهایتان را خودتونو مسخره کانالهای دنیاکردید بسه دیگه حیاچیزخوبیه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  حق اونایی که با رقص به کنسرت رای دادند همینه

  دفعه بعد یا درست رای بدین یا کلا رای ندین که همین شما مردم نادان باعث بدبختی یه کشور شدین

 • مصطفی
  ۱ ۰

  واقعامتاسم برای کشوری که مردمش ازبس به دولت بی اعتمادهستن که هرچی دولت بگه مردم باورندارن.چرابرای هرکاری که دولت می خواهدانجام بده مردم کشورو تعدیدمی کنه اگه این کارنکنی یابکنی فلان کارسرت میاریم اخه دولت مردها چرامردم کشورموبایارانه حقوق شهروندی تعدیدمی کنید.آیا صدآیا شماآقازادها بادولت مردهای این کشوربی درپیکرامام زمانی خودشون هم ثبت نام می کنن یعنی آقای روحانی یاریسی قالی بفت هم دراین طرح هاثبت نام می کنن

 • مصطفی
  ۰ ۰

  به نظرمن دارو مرگ موش بریزین داخل آب سدها همه مردم کشوربکشین وتمام دارای مردم که همش دست خودتونو برداری ولی هرروزبه طریقی مردم آزارندین دولت مردهای ماجای راکارهای درست حسابی گرو کشی می کنن اگه این کارنکنی یارانه قطع میشه فلان میشی وفلان می کنیم

 • علی
  ۱ ۰

  سلام
  بنده شهروندی هستم که چندین سال که درگیر پرداخت مالیاتم هستم متاسفانه فسادی که در نظام مالیاتی کشور می بینم این روش در آینده امکان بالا کشیدن اموال مردم توسط دولت مردان در نفع شخصی و... را ایجاد می نمایند یعنی خرج حقوقهای نجومی انتسابات غلط و خانوادگی در پستهای کلیدی مملکت میشود.
  مردمی که در ناآگاهی و عدم اطلاع رسانی و حتی نبودن مکانهای جهت مشاوره مالیات از قانون های حقوقهای خود اهم از اجتماعی، مالیات و غیره ... نیست راه بسیار مناسبی برای درآمد دولت بدون اعتراض است.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  من آگارتمان دارم ثبت نام هم نمیکنم. دولت هر کاری دلش میخاد بکنه. نیازی به دولت نداریم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  دولت اگه از خونه های کابینه خودش مالیات بگیره دیگه نیازی نداره که بخواد از مردم مالیات بگیره.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من خانه ای ندارم وتوانی که اجاره بدم را ندارم پدرم یک اتاق دراختیارم گذاشته که ۵نفری جا نمیشیم من چیکارکنم چی ثبت کنم ایا یارانه من هم قطع میشه

 • علی
  ۳ ۰

  سلام فقط خدمت مردم . من کارمند اداره ثبت هستم .اطلاعات کل املاک در سامانه املاک در اجرای طرح کاداستر بنام مالک ثبت شده و در سامانه مدیریت کشوری املاک موجود هست . پس این ثبت نام مسخره دیگه چه بازی هست سر مردم در میارن . اصلا نیازی به ثبت نام نیست . این طرح هدف دیگه ای دنبال میکنه مطمئن باشید .