به‌دلیل شیوع کرونا؛

تردد مسافرین از مرزهای افغانستان به ایران متوقف شد

به گفته مقام‌های محلی هرات، گذرگاه مرزی ایران به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، برای ورود مسافران افغانستان به خاک ایران مسدود شده است.

تردد مسافرین از مرزهای افغانستان به ایران متوقف شد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مقام‌های محلی هرات اعلام کردند گذرگاه مرزی ایران برای ورود مسافران افغانستان به خاک ایران، مسدود شده است.

سیدوحید قتالی، والی هرات، در گفت‌وگو با روزنامه ۸صبح گفت که مقام‌های ایرانی مسدود شدن مرز را به آنان اطلاع داده‌اند.

به گفته او، مسافران از ایران می‌توانند وارد خاک افغانستان شوند، اما از افغانستان نمی‌توانند به ایران سفر کنند. این مقام محلی هرات افزود، در صورت افزایش تهدید کرونا، دولت افغانستان نیز در رابطه با منع ورود مسافران از ایران، تصمیم خواهد گرفت.

از سوی دیگر، امین‌الله آزادانی، رییس نمایندگی ارتباط خارجه در هرات، گفت که منع ورود به خاک ایران تنها برای مسافران عادی است و رانندگان خودروهای باربری می‌توانند به ایران سفر کنند.

وی افزود: «طبق مصوبه ستاد کرونا جمهوری اسلامی ایران، به دلیل شدت ویروس کرونا در آن کشور، امکان تردد مسافرین از طریق کلیه/تمامی مرزهای جمهوری اسلامی افغانستان به جمهوری اسلامی ایران، به استثناء تردد رانندگان با وسایط ترانزیتی، تا اطلاع ثانوی متوقف می‌باشد.»

سال گذشته نیز در پی افزایش شدید همه‌گیری کرونا در ایران، مرزهای زمینی و هوایی این کشور با افغانستان برای چند روز مسدود شد، اما دولت افغانستان مجبور شد مرزها را دوباره بازگشایی کند.

برخی کشورهای جهان پس از افزایش شمار قربانیان «ویروس جهش‌یافته هندی» در کشور هندوستان، محدودیت‌های تازه‌ای برای مهار کرونا وضع کرده‌اند.

ارسال نظر

آخرین خبر ها