کد خبر 521759

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌های ١٢٠متری تهران چند؟

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای ١٢٠متری که در تهران به فروش گذاشته شده است خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ اگر می‌خواهید بدانید یک خانه ١٢٠متری در تهران چه قیمتی دارد، محله اولین فاکتوری است که در تعیین و تخمین قیمت به شما کمک می‌کند؛ قیمت مسکن در برخی محله‌ها بسیار بالا و در برخی محله‌ها متوسط و در برخی دیگر نیز پایین است؛ البته مشاوران املاک معتقدند با افزایش قیمت مسکن در یک الی دو سال اخیر، دیگر خانه ارزان در تهران وجود ندارد و قیمت مسکن برای تمام واحدها به شکلی افزایش داشته که خرید مسکن برای بسیاری از اقشار به امری بسیار دشوار، تبدیل شده است.

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از واحدهای ١٢٠متری که در بنگاه‌های املاک تهران به فروش گذاشته شده است خواهیم پرداخت؛ گفتنی است که قیمت‌های مذکور تنها نمونه‌ای از واحدهاست که در هر محله به فروش می‌رسد و باتوجه به بازه متنوع قیمت مسکن در هر محله قیمت‌هایی که در ادامه خواهید دید، بیانگر قیمت دقیق مسکن در محله‌ یادشده نیست.

خانه‌های ١٢٠متری تهران چند

یوسف آباد یک محله در مرکز تهران است که در منطقه۶ شهرداری قرار دارد؛ قیمت مسکن در این منطقه از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر بوده و واحدهای نوساز آن از متری ٣۵ الی ۴٠میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود و باتوجه به امکانات به رقم‌های بالاتر نیز می‌رسد. واحدی ١٢٠متری و ٢۵ساله در این محله متری ۴٠میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

پونک محله‌ای دیگر در منطقه ۵ شهرداری تهران است؛ این منطقه از مناطق پرطرفدار تهران برای خرید مسکن محسوب می‌شود؛ یک دستگاه آپارتمان ١٢٠متری و ٧ساله در این محله با قیمت ۴٨میلیون تومان در هر متر مربع به فروش خواهد رسید. همچنین مالک یک خانه ١١٨متری و ۵ساله در قیطریه، قیمت واحد را ٧٠میلیون تومان در هر متر مربع اعلام کرد.

ستارخان از محله‌های غرب تهران در منطقه دو است؛ واحدی ١١٩متری و ١٠ساله در ستارخان متری ٣٨میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین یک خانه ١٢٢متری و ١۵ساله در آجودانیه با قیمت ۶٢میلیون تومان برای هر متر مربع فروخته خواهد شد.

نیرو هوایی محله‌ای در شرق تهران است که قمیت مسکن در آن به طور کل از قیمت مسکن در تهران بالاتر است؛ واحدی ١٢٠متری و نوساز در این محله متری ۴٣میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

برای اطلاع از قیمت مسکن ١٢٠متری در سایر محله‌ها نیز باید به عواملی چون محله،  متراژ، سن بنا، امکانات و... توجه داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • کامیار
  ۱ ۱

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حدوداچهارسال پیش قبل انتخابات خونه مونوفروختیم به امیداینکه خونه بزرگتربخریم 30 ملیون کم آوردیم یهو40 روزنشددیدیم خونه چهاربرابرشدالان چهارسالِ مستاجریم هرماه کلی اجاره خونه میدیم آخرم حسرت خونه خریدن به دل مون میمونه نمیتونیم همون فسقل خونه روهم بخیرم چه رسدبه خونه بزرگتر...😭😭😭

 • مهران
  ۰ ۰

  در تمام کشورهای با اقتصاد آزاد هیچگاه دولت ها قیمت جنس را به بازار تحمیل نمیکنند بلکه با دانش در قیمت تمام شده هرجنس و هزینه های جانبی آن و سود مناسب برای صاحب کالا اقدام به اخذ مالیات از صاحب کالا مینماید .مثلاً اگر قیمت تمام شده یک کالا ۱۰۰۰تومان باشد اگر این جنس ۱۲۰۰تومان فروخته شود که از نظر دولت منطقی است بابت این جنس دولت ۵۰ تومان مالیات میگیرد ولی اگر این جنس ۱۲۰۱ تومان فروخته شود دولت بابت این معامله ۱۰۰ تومان مالیات اخذ میکند .و به این شکل در مورد همه کالاها جلوی افزایش قیمت ها را میگیرد.