کد خبر 517798

معاون دفتر امور اقتصادی وزارت راه و شهرسازی؛

اجاره‌بها در تهران افزایش می‌یابد

معاون دفتر امور اقتصادی وزارت راه و شهرسازی گفت: مستاجرانی که بعد از تیرماه قراردادشان تمام می‌شود به صورت خودکار تمدید می‌شود.میزان اجاره‌بها در شهر تهران ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شبکه خبر، "قائدی" در خصوص تمدید خودکار اجاره‌نامه‌ها در سال ۱۴۰۰ توضیح داد: قرارداد مستاجرانی که بعد از تیرماه تمام می‎‌شود به صورت خودکار تمدید می‎‌شود.

معاون دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه موجر به دلیل تمدید خودکار قرارداد، نمی‌تواند حکم تخلیه بگیرد، گفت: بعد از پایان قرارداد مستاجر موظف نیست خانه را تخلیه کند و توسط مراجع قضایی حکم تخلیه صادر نمی‎‌شود.

او افزود: امسال میزان افزایش اجاره‌‎بها در تهران ۲۵ درصد، کلانشهر‌ها ۲۰ درصد و سایر شهر‌ها ۱۵ درصد است.

قائدی گفت: در شرایطی که موجر قصد ساخت یا فروش واحد مسکونی خود را داشته باشند یا واحد مسکونی را برای فرزند خود که تشکیل خانواده داده است بخواهد، همچنین اگر مستاجر برای چند ماه اجاره‌بها را پرداخت نکرده باشد، امکان صدور حکم تخلیه وجود دارد.

معاون دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی در خصوص وام ودیعه تصریح کرد: پرداخت وام ودیعه مسکن به لحاظ شرایط کرونا در صورت موافقت مجدد ستاد مقابله با کرونا در سال ۱۴۰۰ هم ارائه خواهد شد.

حجم ویدیو: 4.82M | مدت زمان ویدیو: 00:01:17
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    پس این هم می گویند مسکن ارزان شد این بود
    این وضعیت مسکن دوباره گران خواهد شد انشا... گران نشود جوانان یک مسکن داشته باشن اقای احمد نژاد بیایید
    و وزیر محترم اقای نیکزاد خیلی مردم را خانه دار کردن