کد خبر 516090

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

یک خانه ۵۰متری در تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای ۵۰متری که طی بهمن ماه۹۹ در سطح شهر تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ واحدهای ۵۰متری در تهران واحدهای کوچک و نقلی‌ هستند که عموما یک خواب داشته و در مناطق جنوبی تعداد آن‌ها بیشتر است؛ برای مثال منطقه۱۰ یکی از مناطقی است که واحدهای ۵۰متری زیادی در آن معامله می‌شود. قیمت مسکن برای این واحدها نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که محله‌ای که واحد در آن استقرار یافته یکی از مهم‌ترین این عوامل است و سن، مواد و مصالح به کار رفته در واحد، طبقه، امکانات ساختمان، نور و... از دیگر عوامل موثر در تعیین قیمت این واحدها به شمار می‌آید.

در بهمن ماه۹۹ نیز واحدهای زیادی با این متراژ در تهران معامله شد و تقریبا بیش از یک چهارم معاملات به واحدهایی با این متراژ اختصاص داشته است. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از واحدهای ۵۰متری که طی بهمن ماه۹۹ در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی بهمن ماه (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌ واحدهای ۵۰متری است که در بهمن ماه۹۹ در تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین قیمت مسکن در محله‌‌ یادشده نیست.

جردن یکی از محله‌های تهران در منطقه۳ است؛ واحدی ۴۹متری و ۲۴سال ساخت در این محله با قیمت ۲میلیارد و ۶۴۵هزار تومان به فروش رفت. واحدی ۵۱متری و ۱۵ساله در محله دخانیات نیز ۱۵میلیون تومان در هر متر مربع قیمت داشت.

یک دستگاه آپارتمان ۵۱متری و ۲۸سال ساخت در سلسبیل شمالی متری ۱۸میلیون و ۶۹۴هزار تومان، واحدی ۵۰متری و ۱۵سال ساخت در هفت چنار متری ۱۶میلیون و ۴۹۵هزار تومان، یک خانه ۴۸متری و ۱۰ساله در وحیدیه متری ۲۶میلیون و ۸۸۱هزار تومان و واحدی ۴۶متری و ۱۹ساله در خواجه نظام‌الملک متری ۱۷میلیون و ۶۰۸هزار تومان معامله شد.

قیمت مسکن جهت معامله یک دستگاه آپارتمان ۵۴متری و ۲۰ساله در کارون شمالی یک میلیارد و ۸۰میلیون تومان بوده است؛ همچنین برای خرید یک خانه ۵۲متری و ۱۸سال ساخت در عباس آباد یک میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان هزینه پرداخت شد.

آپارتمان 50 متری

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  افتضاحه خجالت داره قفس با این قیمت؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟

 • سعید
  ۹ ۱

  خدا جواب باعث و بانی شو بده 50 متر تو سلسبیل 1 میلیارد. امان از آه مظلوم که بلند شده

 • کرایه نشین
  ۱۱ ۱

  بازم قیمتش نثبت به (کردستان .شهربانه.محل تقلب ومارک دسکوب و.....مناسبتره)خداحق این مردم مظلومو مگیگیره

 • ابوافضل
  ۸ ۱

  درجواب عزیزبانه. یکی ازقربانیان خرید ازبانه منم.هم ازسویت گران وکثیف وهم جنس اشغال و.....توروخدا منتشر کن کسی مثل من کلاه سرش نره

  • مسلم
   ۱ ۰

   ازخشم خدا بترسید مسولین.مسکن مهر به فقیر نرسید بیشترش درغرب کشوربه دلالان بنگاها رسید که خالی بگذارندوقیمتش راخدا تومان کنند

  • سخیداد
   ۱ ۰

   بی گله و شکایت وقتشه ای مردم یه تکونی به خودشون بدند
   چون قرار نیست دولت کاری برا مردم بکنه
   بریدیم دیگه کاش ظهور بشه

 • کیوان
  ۷ ۲

  با این کار کردن خونه بی خونه پیش به سوی حلبی آباد امان از آه مظلوم

 • کامیار
  ۶ ۵

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

  • ناشناس
   ۲ ۰

   دیدیم با هر کد ملی یک خودرو دادن قیمتش آمد پائین این گرانی ها هم از افتخارات روحانی

 • عباس
  ۱۵ ۴

  دیگه نسل‌های ماباید چکار کنند خونه که نمیشه خریید مسجد که مکروهه نمیشه خوابیدتو پارک هم که نمیشه چادر زد! فقط یک راه داریم اونهم خودکشی خانوادگی! 😭😓😓😓🏴🏴🏴🏴🏴🏴

 • ناشناس
  ۴ ۱

  خوش به حال سران کشور کجای دنیا مردمش اینقدر بدبختن که حاضرند یه سوراخ موشو به قیمت میلیاردی بخرن

 • ناشناس
  ۸ ۲

  ناراحت نباشید تاچند وقت دیگه اصلا کشوری نام ایران روی نقشه جغرافی وجود نخواهد داشت وبه جاش چین رونقشه میاد

 • احا
  ۷ ۲

  هرکدملی یکخونه.تنها راه چاره.هرکدملی یکخانه تنها راه چاره.مسولین. هر. کدملی یکخانه

 • ناشناس
  ۷ ۱

  خداوکیلی این قیمتا روازکجا میگیرین ؟کجای جردن آپارتمان ۵۰متری رو ازقرارمتری۵۳میلیون میشه خرید؟حتما خبرنگارشما به چندتا املاکی که سرزده گفته ارزونترین آپارتمان که دراین منطقه فروخته شده چنده بهش گفتن ۵۳میلیون دیگه نپرسیده آیا زمینش وقف بوده؟یامعارض داشته یا توی یه کوچه دومتری بوده وفاقد آسانسور وطبقه پنجم وبدون پارکینگ وانباری وسند وهمچنین مشکل دار توی جردن آپارتمان بدون مشکل زیر۷۵میلیون گیرنمیاد.

 • جلال حقی
  ۵ ۰

  واقعا ادم از برنامه ریزی دولت حیران میماند این چه دولتی است که کشورم را ویران کردن اپارتمان بیست ملیون شده یک میلیارد تومان مرگ بر این حکومت بی وجدان

 • ناشناس
  ۲ ۰

  یعنی اینایی که مسکن مهر یا پایین شهریا شهریار یا ورامین... زندگی می کنند گرسنگی می کشن یا با شرمساری زندگی می کنند؟؟؟؟

 • امیر
  ۳ ۰

  والا من هنوز نفهمیدم اینهمه زمین بایر تو کشور داریم خوب دولت بیاد اینها را مجانی در اختیار مردمی که خانه ندارن قرار بده قال قضیه کنده بشه در اینصورت کلی مردم طرفدار نظام جمهوری اسلامی خواهند شد ...این نکته را دولتمردان فراموش نکنند ما در هرچی تحریم باشیم در زمین که تحریم نیستیم پس چرا معطل می کنید زودتر زمین به مردم واگذار کنید مطمئن باشید بیشتر مشکلات اقتصادی خانوارها حل خواهد شد ان شاء الله ..بدون اینکه نیاز باشه با خارجیها مذاکره کنید پس چشمتون را باز کنید واز این ثروت عظیمی که در کشور به نام زمین هست به نفع مردم استفاده کنید.یاعلی.

 • کاظم
  ۱ ۰

  خدا جوابشونو بده خاندانشونو از روی زمین برداره

 • فریبا
  ۲ ۰

  خوب نمونن توتهران چیه وسبیدن ب تهران ک،فقشط بگن تو پایتخت زندگی میکنن حیف نیست چهارروز عمروتو قفس باشی ودود بخوری

  • مریم رحیمی
   ۱ ۰

   واقعا حرفتون بی منطقه...شما از اون دسته ادمایی هستید که میگید تو کشتی من فقط دارم جای خودمو سوراخ میکنم وو بقیه بمن مربوط نیستن...عزیز قیمت خرید خانه در همه جای کشور به نسبت ناحیه مربوطه بالا هست و فقط تهران اینطوری نیست, درک کنید اینو...بسیاری از مردم هم اصالتا تهرانی هستن و من نمیدونم برخی از شهرستانی های محترم چرا با تهران و تهرانی اینقدر خصومت دارن!!!

 • مرتضی پاشا
  ۱ ۰

  امان از دست این بانکها که روزگار مردم را سیاه کردند