کد خبر 515920

معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد؛

جزییات اخذ مالیات از خانه‌های خالی

محمود محمودزاده با تشریح جزییات اخذ مالیات از خانه‌های خالی، گفت: خانوارها به جز محل اصلی سکونت می‌توانند یک اقامتگاه فرعی نیز داشته باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده با یادآور این‌که 5 آذرماه سال گذشته اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و ماده 54 الحاقیه مرتبط با خانه‌های خالی توسط مجلس تصویب و ابلاغ شد، اظهار کرد: این اقدام با دو هدف شناسایی خانه‌های خالی و شناسایی سکونت هموطنان مبنی بر این‌که در چه واحدی و در چه شهری است، عملیاتی شد.

وی ادامه داد: این کار کمک می‌کند تا ابزار برنامه‌ریزی مسکن در کشور را در اختیار داشته باشیم. بر این اساس تمام سرپرستان خانوارهای شهری و روستایی، مالک یا مستأجر مکلف هستند اطلاعات تمام املاک مورد مالکیت خود را در سامانه ملی املاک و اسکان ثبت کنند.

وی افزود: یک واحد مسکونی به‌عنوان محل اقامت اصلی تلقی شده و یک واحد دیگر هر خانوار در شهر غیر از محل سکونت به‌عنوان اقامتگاه فرعی در نظر گرفته خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ثبت ملک توسط مردم شامل تمام واحدها با  هر کاربری (مسکونی، تجاری، اداری) می‌شود و چنانچه این املاک 120 روز خالی باشند مشمول پرداخت جرایم مالیاتی خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حمید کلباسی
  ۲ ۱

  چرا دولت به جای این کارها که باعث التهاب بیشتر در جامعه میشود در بافتهای فرسوده شهرهای بزرگ شروع به انبوه سازی مسکن با متراژهای مختلف نمی کند تا ایجاد اشتغال شود و کفه ترازوی مسکن را به سمت عرضه سنگین نماید؟

 • حسن
  ۱ ۲

  خونه های ویلایی که دو طبقه هستن برای چی باید مالیات بدهند؟ خونه ویلایی دو طبقه ساخته برای اسایش خودش به همین خیال باشند مردم مالیات دهند.

 • ایرانی
  ۱ ۱

  «بسم الله الرحمن الرحیم» سلام/جالبه مستاجران را تهدید کردند که اگر گزارش وثبت نام نکنید یارانه تان قطع خواهد شد اولا که اصل این گونه حرف زدن توهین به مردم است ثانیا کسانی که خانه های خالی دارند واجاره نمی دهند اصلا نیازی به این 45/500تومانی گدایی از شمابعنوان دولت را ندارند وبقیه ی مردم هم که خانه اجاره می دهند از خداشون هست که سریع مستاجر بیاید وخانه ی شان را به اجاره بسپارند چون یک روز دیرتر هم بضرر آن ها خواهد بود! یا علی