کد خبر 515431

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های ۱۳۰متری تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای ۱۳۰متری که طی بهمن ماه۹۹ در شهر تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ در بهمن ماه سال گذشته تقریبا 2هزار معامله در تهران انجام شد و از این مقدار، حدود 120معامله، مربوط به واحدهایی بود که حدود 130متر داشتند؛ باتوجه به اینکه واحدهایی با متراژ بالا در جنوب تهران و مناطقی که متوسط قیمت مسکن در آن‌ها پایین است کمتر معامله می‌شود، می‌توان گفت واحدهایی با این متراژ در مجموع با قیمت‌های بالایی معامله می‌شود.

قیمت واحدهای 130متری نیز مانند سایر آپارتمان‌ها به سن، محله، کوچه، خیابان، امکانات واحد و... بستگی دارد؛ برای مثال قیمت یک واحد 130متری در شمال شهر بسیار بالاتر از واحدی با همین متراژ در جنوب شهر است؛ در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از واحدهای 130متری که طی بهمن ماه99 در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی بهمن ماه (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌ واحدهای130متری است که در بهمن ماه99 در تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین قیمت مسکن در محله‌‌ یادشده نیست.

قیمت واحدهای 130متری تهران

الهیه یکی از محله‌های منطقه یک شهرداری تهران است که متوسط قیمت مسکن در آن بسیار بالاست؛ واحدی 128متری و 39سال ساخت در محله الهیه متری 109میلیون و 557هزار تومان معامله شد؛ همچنین هزینه مورد نیاز جهت خرید یک واحد آپارتمان 127متری و 2سال ساخت در جنت آباد 50میلیون تومان در هر متر مربع بوده است.

تهرانپارس محله‌ای در شرق تهران است که در منطقه 4شهرداری قرار دارد؛ یک واحد 128متری و 2ساله در این محله متری 51میلیون و 562هزار تومان به فروش رسید؛ همچنین برای خرید یک خانه 134متری و 4سال ساخت در قیطریه 8میلیارد و 750میلیون تومان هزینه پرداخت شد.

فردی برای خرید یک دستگاه آپارتمان 127متری و 2سال ساخت در ارامنه 22میلیون و 499هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت کرد؛ قیمت مسکن جهت معامله یک واحد 133متری و 25ساله در یوسف آباد نیز 5میلیارد و 600میلیون تومان بود.

صادقیه از محله‌های معروف تهران در منطقه2 شهرداری است؛ واحد 135متری و 2سال ساخت در این محله متری 40میلیون تومان معامله شد؛ گفتنی است که درختی از دیگر محله‎های منطقه2 است که متوسط قیمت مسکن نیز در آن بالاست؛ یک واحد 133متری و 31سال ساخت در درختی با قیمت 8میلیارد و 300میلیون تومان به فروش رسید.

واحد 130 متری

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۶ ۰

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

  • هدیه
    ۳ ۰

    واقعا تو این بی پولی و اوضاع بد اقتصادی این خونه های میلیاردی رو کی خریده ؟؟؟ خدایی کی خریده ؟؟؟