کد خبر 514202

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های کلنگی قلب تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای قدیمی که طی بهمن ماه سال جاری در منطقه۶ شهرداری تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین سیده زهرا محمودی؛ منطقه6 شهرداری تهران از جمله مناطقی است که در مرکز پایتخت قرار دارد؛ قیمت مسکن در این منطقه به طور معمول از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است؛ در این محله آپارتمان‌های نوساز و قدیمی زیادی دیده می‌شود؛ واحدهای نوساز عموما قیمتی بالاتر دارد؛ به همین جهت بسیاری از افراد که تمایل به خرید مسکن در مرکز تهران دارند، واحدهای قدیمی را ترجیح می‌دهند.

در بهمن ماه سال جاری حدود 160 آپارتمان در منطقه6 تهران معامله شده است؛ در این بین حدود یک سوم معاملات، یعنی 65معامله برای واحدهایی با سن بیش از 20سال بوده است. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت واحدهای بالای 20سال که طی بهمن ماه سال جاری در قلب تهران (منطقه6) معامله شده است، می‌پردازد.

قیمت مسکن در تهران

 لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی بهمن ماه (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خریدوفروش‌ واحدهای قدیمی است که طی بهمن ماه سال جاری در منطقه6 انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین قیمت مسکن در محله‌‌های یادشده نیست.

یک واحد آپارتمان 290متری و 31سال ساخت در محله شیراز متری 55میلیون تومان معامله شده است؛ همچنین یک دستگاه آپارتمان 143متری و 28سال ساخت در یوسف آباد متری 45میلیون و 916هزار تومان به فروش رسید.

واحدی 100متری و 20سال ساخت در میدان جهاد متری 31میلیون و 799هزار تومان، یک خانه 65متری و 32سال ساخت در فاطمی متری 28میلیون و 746هزار تومان و آپارتمانی 67متری و 25سال ساخت در دانشگاه تهران متری 31میلیون و 343هزار تومان به فروش رسید.

عباس آباد از دیگر محله‌های منطقه6 تهران است؛ واحدی 38متری و 25سال ساخت در این محله متری 41میلیون و 569هزار تومان فروخته شد؛ همچنین قیمت مسکن جهت معامله یک خانه 118متری و 50سال ساخت در ولیعصر 4میلیارد و 800میلیون تومان بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • عباس
    ۱ ۰

    خدائی که تو این مملکت باید جلو گرانی مسکن را بگیری وبا کدوم درامد میشه خونه خرید اونی که پول داره بازم خونه میخره وبی پول هرگز

  • ناشناس
    ۰ ۰

    خدایی بازم خیلی بالاست باید فکری به حال ارزانی مسکن کرد