کد خبر 509771

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌ های شمال تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌‌هایی که طی یک ماه اخیر در شمال شهر تهران معامله شده است، می‌پردازد؛

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ منطقه‌های یک، سه و برخی از محله‌های منطقه2 جز گران‌ترین مناطق پایتخت محسوب می‌شود که در شمال شهر تهران قرار دارد. در یک ماه اخیر غالب آپارتمان‌های این مناطق قیمتی بالای 50میلیون تومان در هر متر مربع داشته و واحدهای متراژ پایین کمی نیز در بین معاملات این مناطق دیده می‌شود. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت مسکن در هر یک از مناطق شمالی تهران خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های آپارتمان‌های شمال تهران است که در یک ماه اخیر انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله‌های یادشده نیست.

خانه‌های شمال تهران چند

قیمت مسکن در منطقه یک

منطقه یک شمالی‌ترین نقطه تهران محسوب شده و با نام شمیران نیز در میان مردم شناخته می‌شود؛ قیمت مسکن در این منطقه بالا بوده و زعفرانیه، نیاوران، فرمانیه، ولنجک، باغ فردوس، محمودیه، قیطریه، فرمانیه، تجریش و... از محله‌های معروف آن به حساب می‌آید.

یک دستگاه آپارتمان 109متری و 4سال ساخت در قیطریه متری 74میلیون و 728هزار تومان معامله شد؛ واحدی 177متری و 16سال ساخت در زعفرانیه نیز برای خرید به 66میلیون و 290هزار تومان در هر متر مربع سرمایه نیاز داشت.

یک خانه 221متری و 11سال ساخت در ولنجک متری 79میلیون و 124هزار تومان، واحدی 135متری و 15سال ساخت در تجریش متری 58میلیون و 263هزار تومان، خانه‌ای 213متری و 3سال ساخت در فرمانیه متری 88میلیون و 246هزار تومان و آپارتمانی 137متری و 7سال ساخت در نیاوران متری 67میلیون و 621هزار تومان معامله شد.

قیمت مسکن در منطقه سه تهران

منطقه سه از دیگر مناطق شمالی تهران است که قیمت مسکن در محله‌های آن نیز بالاست؛ جردن یکی از محله‌های گران قیمت در این منطقه به حساب می‌آید و واحدی 132متری و 15سال ساخت در آن متری 60میلیون تومان به فروش رسید. واحدی 77متری و 9ساله در قلهک نیز متری 58میلیون و 159هزار تومان معامله شد.

یک واحد 180متری و 20سال ساخت در ونک متری 52میلیون و 809هزار تومان فروخته شد؛ همچنین قیمت مسکن جهت معامله یک دستگاه آپارتمان 77متری و 12سال ساخت در اختیاریه 58میلیون و 960هزار تومان برای هر متر مربع بوده است.

سعادت آباد و شهرک غرب نیز از دیگر مناطق شمالی تهران است که در منطقه2 شهرداری قرار دارد. یک خانه 80متری و یک سال ساخت در سعادت آباد متری 85میلیون تومان و یک خانه 136متری و 8سال ساخت در شهرک غرب متری 62میلیون تومان به فروش رفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • اصغر
  ۳ ۱

  انشاالله قیمتش بیاد زیر یک میلیون خدا چی دیدی

 • کامیار
  ۷ ۲

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • ناشناس
  ۰ ۱

  عجب قیمتهایی حتما هستن کسایی که این پول ها رو دارن بدن که تقاضا باشه قیمت هم بالا می ره حال باید دید بر اساس چه معیار های دیگه ای باعث این قیمتها شده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  هر کی هر چی پول داشته تبدیل به ملک کرده میشه این

 • مستعار
  ۲ ۰

  شمال تهران به ما چه؟اصلا هدفتون از آوردن این قیمتهای نجومی چیه؟غیر از اینکه می خواهید بدمید به این آتیش گرونی که به جون مردم افتاده؟

 • نا شناس
  ۱ ۰

  سلام چرا می گید گران شد بدتر اعصاب منو خورد می کنید عمل کنید ارزان شه خسته شدیم مستجر هستیم اما انها که داران از گران شدن خوشحال میشن من ندارم دیابتم میره بالا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرق بین کشورهای خارجی یک با کشورهای درجه سه همینه که اونجاها دلال بازی نیست و هرگز روز بروز قیمتها بالا نمیره به امید روزی که ما هم از همه نظر یک کشور درجه ؟یک بشیم

 • اروین
  ۰ ۰

  یه خونه با سیمان ۵۰ تومنی حالا هزینه ساختش ۲ ۳ تومنه من نمیدونم مصالح خونه هارو با طلا درست میکنن یا چی