کد خبر 509314

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بزرگ‌ترین خانه‌های تهران چند؟ / معامله آپارتمان ۷۶میلیاردی در محمودیه!

گزارش پیش رو، جزییات معاملات آپارتمان‌های متراژ بالایی که در یک ماه اخیر به فروش رفته است را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اقتصاد آنلاین سیده زهرا محمودی؛ تعداد آپارتمان‌های متراژ پایین روز به روز در حال افزایش است که یکی از دلایل آن به افزایش قیمت مسکن بازمی‌گردد؛ با این وجود همچنان واحدهای متراژ بالا خریداران خود را دارد و از 2000معامله انجام‌شده در یک ماه اخیر حدود 200معامله برای واحدهایی بوده که متراژی بالای 200متر داشته است.

واحدهای متراژ بالا غالبا در بخش‌های شمالی تهران قرار دارد و به همین دلیل از یک‌سو قیمت بالای مسکن در مناطق شمالی و از سویی دیگر متراژ بالای واحد سبب شده تا اکثر خانه‌های متراژ بالا قیمت‌های بسیار بالا و عجیبی داشته باشد؛ برای مثال یک دستگاه آپارتمان 959متری و 14سال ساخت در محمودیه (یکی از محله‌های منطقه یک شهرداری تهران)، متری 79میلیون و 959هزار تومان و در مجموع 76میلیارد و 700میلیون تومان معامله شد.

بزرگترین خانه‌های تهران چند

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت سایر آپارتمان‌های بالای 200متر که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌های آپارتمان‌های متراژ بالایی است که در یک ماه اخیر در تهران انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله‌های یادشده نیست.

واحد 233متری و 25سال ساخت در محله پاسداران متری 59میلیون و 462هزار تومان معامله شد؛ واحدی 213متری و 3سال ساخت در فرمانیه نیز با قیمت 88میلیون و 264هزار تومان در هر متر مربع به فروش رسید.

یک خانه 229متری که یک سال از ساخت آن می‌گذرد و در محله یوسف آباد قرار دارد با قیمت 54میلیون و 148هزار تومان در هر متر مربع فروخته شد. همچنین قیمت مسکن جهت معامله واحدی 217متری و 19سال ساخت در زعفرانیه 14میلیارد و 600میلیون تومان بوده است.

واحدی 200متری و یک سال ساخت در جمشیدیه متری 135میلیون تومان و یک خانه 200متری و 36سال ساخت در بازار متری 17میلیون و 500هزار تومان به فروش رفت و این امر به خوبی حاکی از تفاوت قیمت مسکن در محله‌ها و مناطق مختلف است.

یک دستگاه آپارتمان 200متری و یک سال ساخت در اوین متری 63میلیون و 500هزار تومان معامله شد و هزینه مورد نیاز برای خرید واحدی 222متری و 18سال ساخت در دروس 12میلیارد و 100میلیون تومان بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۲ ۰

    فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدمل ی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم د اره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینک ه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام د یگ ری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعن ی د لال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت در صد ک اهش میابد

  • ناشناس
    ۰ ۰

    واقعا این پولهایی که برای خرید این خانه های میلیاردی با راه درست بدست آمده یا در خون ملت زده شده