کد خبر 507254

اسلامی خبرداد؛

پرداخت ۲۰میلیون تومان به زلزله زدگان کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت وام بلاعوض به زلزله زدگان کهگیلویه و بویراحمد براساس برآورد ستاد بحران تدوین و هفته آینده مصوبات مربوط به آن ابلاغ خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وزیر راه و شهرسازی از پرداخت ۲۰میلیون تومان به زلزله زدگان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: هفته آینده مصوبات مربوط به پرداخت وام بلاعوض ابلاغ می‌شود.

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده سی سخت اظهار کرد:‌ تسهیلات ارزان قیمت پس از ارزیابی دقیق میزان خسارت به مناطق زلزله‌زده دنا تخصیص خواهد یافت.

وی با تاکید بر یکپارچگی در بحث خدمات رسانی به مردم افزود: بنده از طرف رییس جمهور حامل سلام ویژه و پیام به مردم عزیز و با کفایت استان کهگیلویه و بویراحمد هستم.

وی هدف از این سفر را ارزیابی وضعیت برای برنامه‌ریزی جهت تخصیص اعتبار به مناطق زلزله عنوان و تصریح کرد: خسارات باید به شکل دقیق ارزیابی شود تا بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت تخصیص دهیم‌.

اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف وضعیت قبوض آب، برق و گاز اضافه کرد: تا زمان اسکان دائم مردم و جایگزینی منازل آنها پرداخت آنها به تعویق می‌افتد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیگیر مشکلات زیست محیطی محور سی سخت_یاسوج هستم، گفت: عملیات پروژه محور سی سخت - یاسوج از سر گرفته می‌شود. مردم در ساخت خانه‌ها برای استحکام سازی دقت کنند تا در چنین بحران‌هایی گرفتار نشوند.

وی تصریح کرد: از رییس سازمان نظام مهندسی خواستیم که خانه‌های نوساز بررسی شوند و با کارشناسانی که نظارت بر ساختمان ها داشتند و کوتاهی کردند برخورد شده و به کمیته انتظامی نظام مهندسی معرفی شوند.

وی همچنین با اعلام این‌که پرداخت تسهیلات عقب مانده مردم دنا به زمان دیگری موکول می شود از پرداخت 20 میلیون تومان به زلزله‌زدگان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت:  سازمان نظام مهندسی ساختمان موظف به رعایت مقررات ملی ساختمان است. چنانچه برخی واحدای مسکونی روی گسل قرار داشته باشد بنیاد مسکن و راه و شهرسازی استان این موضوع را مشخص و نسبت به جابجایی اقدام کنند.

به گفته وی، وام بلاعوض براساس  برآورد ستاد بحران تدوین و هفته آینده مصوبات مربوط به آن ابلاغ خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر