کد خبر 505921

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های تهرانسر چند؟/ کاهش قیمت‌ در پی رکود بازار

واحدهای نوساز محله تهرانسر این روزها از متری ۲۵میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر این محله از متری ۱۸میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ تهرانسر یکی از محله‌های غرب تهران در منطقه21 شهرداری است؛ این محله به 4قسمت تقسیم می‌شود که به نام‌های تهرانسر شمال، مرکزی، شرقی و غربی شهرت دارد؛ فرودگاه مهرآباد در نزدیکی این محله قرار دارد؛ بنابراین می‌توان حدس زد که به دلیل آلودگی صوتی ناشی از پروازها، هر چه فاصله خانه از فرودگاه بیشتر باشد، قیمت مسکن بالاتر و هرچه این فاصله کمتر شود، قیمت مسکن نیز پایین‌تر خواهد بود.

قیمت مسکن در محله تهرانسر غالبا از متوسط قیمت مسکن در تهران پایین‌تر است اما واحدهایی که قیمتی بالاتر از متوسط قیمت مسکن در تهران داشته باشد نیز در این محله معامله می‌شود؛ واحدهایی که در تهرانسر شمالی و مرکزی معامله می‌شود نیز قیمتی بالاتر از سایر نقاط این محله دارد.

یک کارشناسان مشاور املاک فعال در محله تهرانسر در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین گفت: قیمت واحدهای تهرانسر برای واحدهای نوساز و یا قدیمی‌تر متفاوت است؛ واحدهای نوساز این محله در بازه متری 25 تا 30میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود؛ قیمت واحدهای قدیمی‌تر نیز در محدوده 18میلیون تومان در هر متر مربع به فروش می‌رسد که براساس شرایط ملک، مالک و خریدار این قیمت بالاتر و پایین‌تر خواهد بود.

به گفته وی یک واحد آپارتمان 125متری و نوساز در نفت جنوبی متری 26میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ همچنین قیمت یک خانه 90متری و 5سال ساخت در بلوار لاله نیز 25میلیون تومان در هر متر مربع اعلام شد. مالک واحدی 81متری و 20سال ساخت در این محله قیمت واحد را متری 20میلیون تومان اعلام کرد.

وی در پایان عنوان کرد: قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر به علت رکود حاکم در بازار کاهشی داشته است، پیش از این واحدهای نوساز با قیمتی بالای 30میلیون تومان در هر متر مربع نیز قیمت‌گذاری می‌شد؛ اما اکنون این طور نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • کامیار
  ۴ ۱

  فقط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که زده میشه نشه به نام دیگری زد و خرید و فروش کرد تا ده سال یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد کاهش میابد

 • ناشناس
  ۳ ۰

  باز هم گران و کاذب خربدار ضرر زیادی متحمل خواهد شد

 • ناشناس
  ۱ ۲

  فقط کسانی که کد ملی ایشان نشاندهنده تهرانی بودن ایشان و یا مشخصات بانکی ایشان اثبات میکند که حد اقل ۵ سال در تهران ساکنند میتواند مجوز معامله در تهران را داشته باشد . و اینکه حتی اگر معامله ای انجام داده حق سکونت در ملک مذکور را نداشته باشد

 • نا شناس
  ۱ ۱

  با این حرف ها فقط دارید روحیه مردم کم در آمد روضعیف ونا امید در خریدن خونه می کنید اگه بلدید خبر خوش بدین به مردم ایران که در حسرتش هستن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ای بابا انگار گره کور که باز شدنی نیست