کد خبر 505758

در جلسه علنی امروز اعلام شد؛

مصوبه جدید مجلس درباره ساخت مسکن

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت راه و شهرسازی را موظف به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن به صورت اجاره ۹۹ ساله کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با ۱۱۹ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در جلسه با ماده ۷ طرح جهش تولید و تامین مسکن موافقت کردند.

بر اساس این مصوبه، وزارت راه و شهرسازی موظف است برای اجرای برنامه‌های حمایتی نسبت به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن به صورت اجاره ۹۹ ساله اقدام نماید.

همچنین در تبصره این ماده آمده است که مبلغ اجاره بهای سالانه اراضی اجاره ۹۹ ساله این ماده حداکثر معادل ۲۰ درصد قیمت منطقه‌ای زمین مسکونی متناسب با قدرالسهم هر متقاضی در همان سال یا یک درصد ارزش کارشناسی روز زمین در ابتدای سال واگذاری (هرکدام کمتر باشد) تعیین می‌گردد.

در ادامه جلسه، وکلای ملت ماده ۸ این طرح را به تصویب رساندند که به موجب آن، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و مراجع ذی صلاح تغییر کاربری اراضی در استان‌ها، مکلفند حسب اعلام وزارت راه و شهرسازی نسبت به بررسی و تعیین تکلیف خارج از نوبت پرونده‌های ارسالی حداکثر دو ماه (یک ماه مراجع ذیربط استان‌ها و یک ماه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران) پس از تاریخ وصول، اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  طرح های لوکس!
  با منابع پولی در انحصار و هزینه تولید در انفجار؟

 • خدا کنه مجلس درمورد وام ۱۸ درصدی مسگن ملی هم ی کاری بکن
  ۱ ۰

  خدا مجلس محترم درمورد وام ۱۸ درصدی مسگن ملی هم ی تصمیمی بگیرن خییییلی زیاد

 • تعاونی مسکن ایران زاک
  ۰ ۰

  با توجه به ثبت نام کارگران در این طرح یعنی مسکن کارگری از 46 نفری که ثبت نام کرده اند حدود 30 نفر از کارگران بدلیل نداشتن پول پیش پرداخت یا ناتوانی در اقساط آن در حال انصراف میباشند و این نشان میدهد علی رغم نیاز به مسکن امکان ثبت نام را ندارند.