کد خبر 498263

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های ۱۵ساله تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌های ۱۵ساله‌ای که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ مدتی است که عرضه واحدهای نوساز کاهش شدیدی داشته و تعداد آپارتمان‌های نوسازی که معامله می‌شود نیز با کاهش روبه رو بوده است و در مقابل قیمت مسکن برای این واحدها افزایش داشته است؛ از این رو بسیاری از افراد برای خرید واحد، آپارتمان‌های سن بالاتر را انتخاب می‌کنند؛ در ادامه این گزارش به بررسی قیمت آپارتمان‌های 15ساله که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

قیمت مسکن برای آپارتمان‌های 15ساله نیز مثل سایر واحدها به متراژ، محله، امکانات ساختمان و... بستگی دارد؛ این واحدها به علت سن معمولا قیمتی پایین‌تر از آپارتمان‌های نوساز دارد؛ لازم به یادآوری است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌هایی است که در این یک ماه برای خرید آپارتمان‌های 15ساله انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

یک واحد آپارتمان 69متری در محله مجیدیه متری 25میلیون و 732هزار تومان معامله شد؛ برای خرید واحدی 42متری در جرجانی 780میلیون تومان هزینه پرداخت شد؛ همچنین قیمت مسکن جهت خرید یک خانه 73متری در تهرانسر یک میلیارد و 580میلیون تومان بوده است.

خانه‌ای 48متری در ارامنه متری 16میلیون و 625هزار تومان، یک واحد آپارتمان 71متری در کن متری 28میلیون تومان، واحدی 147متری در ونک متری 53میلیون و 220هزار تومان و یک دستگاه آپارتمان 47متری در بریانک متری 13میلیون و 617هزار تومان به فروش رفت.

قسمت مسکن برای واحدی 85متری در جنت آباد متری 34میلیون و 117هزار تومان بود. یک واحد 47متری در سلیمانی نیز متری 19میلیون و 539هزار تومان به فروش رسید.

آپارتمان‌های 15ساله

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کامیار
    ۰ ۰

    فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت