اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های افسریه تهران چند؟

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌هایی که در طول پاییز۹۹ در محله افسریه تهران معامله شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین سیده زهرا محمودی؛ افسریه یکی از محله‌هایی است که در جنوب شرق تهران قرار دارد و به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. قیمت مسکن در این محله معمولا پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن در تهران است و با نزدیک شدن به زمستان کاهش قیمت مسکن در این منطقه نیز مشاهده شد. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت مسکن برای معاملاتی که طی پاییز99 در افسریه انجام شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به یادآوری است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی پاییز (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌هایی است که در افسریه انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین نرخ مسکن در محله یادشده نیست.

یک واحد آپارتمان 69متری و 6سال ساخت در افسریه شمالی متری 20میلیون و 289هزار تومان معامله شد. واحدی 15متری و 14سال ساخت در خیابان اردیبهشت دوم نیز متری 20میلیون و 450هزار تومان به فروش رفت.

برای خرید خانه‌ای 65متری و 15سال ساخت در خیابان 15متری دوم 15میلیون و 176هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شده است؛ همچنین یک واحد آپارتمان 120متری و 39سال ساخت در خیابان 15متری اول متری 29میلیون و 166هزار تومان معامله شد.

قیمت مسکن برای خرید واحدی 120متری و 39سال ساخت در خیابان 15متری چهارم 30میلیون تومان در هر متر مربع و جهت خرید خانه‌ای 62متری و 2سال ساخت در خیابان 15متری اول 21میلیون و 989هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

یک دستگاه آپارتمان 135متری و نوساز در خیابان علیرضا سویزی متری 19میلیون و 740هزار تومان به فروش رسید. هزینه مورد نیاز برای خریدن واحدی 73متری و 24سال ساخت در خیابان اردیبهشت نیز 17میلیون و 227هزار تومان در هر متر مربع بود.

در پایان گفتنی است؛ تعداد معاملات نیز در این محله با نزدیک شدن به زمستان سیری نزولی به خود گرفت.

افسریه

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • امینی
  ۰ ۰

  سلام وقت بخیر کیفیت عکسها خیلی پایین هست اصلآ قیمتها تیراژها مشخص نیست

 • ناشناس
  ۱ ۰

  هر چقدر میخواهید تبلیغ این قیمتهای نجومی مسکن را انجام دهید.چون اصل مطلب ( بضاعت مالی مردم)مشکل دار است هیچ فایده ای نخواهد داشت با این قیمتها بروید و در فضا برای فضائیان تبلیغ نمایید شاید اونها بتونند بخرند.

 • مسعود
  ۰ ۰

  مسکن به رکود رفت این قیمت ها برای اوج گرونیه الان ۴۰ درصد قیمت اومده پایین من خودم تو املاک کار میکنم و دلال نیستم کلا مشتری نیست ملت دیگه توان خرید با این قیمتها رو ندارن بازار مسکن خوابید واقعا من خودم برای مستاجرها خیلی ناراحتم انشالله به امید حق شاهد کاهش های بیشتری هستیم