کد خبر 496248

سازمان هواپیمایی کشوری؛

‌با ۲سایت‌ غیر مجاز فروش بلیت‌ هواپیما برخورد قضایی شد

سازمان هواپیمایی کشوری برای برخورد قضایی با سایت‌های غیر مجاز فروش بلیت «چارتر ۷۲۴» و «safarme.com» پیگیری‌های قانونی را انجام داد.

‌به گزارش اقتصادآنلاین ، پیرو دریافت گزارش مبنی بر گرانفروشی بلیت هواپیما و رصد این سازمان، سایت های غیر مجاز فروش بلیت «چارتر 724» و «safarme.com»، بدون اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به فروش غیر قانونی و بالاتر از نرخ مصوب کرده بودند که در راستای تکالیف قانونی این سازمان به دستگاه قضایی جهت پیگرد حقوقی معرفی شدند.

همچنین به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شد فروش بلیت مستقیم یا غیر مستقیم آن شرکت‌ها توسط سایت‌های نامبرده غیر قانونی بوده و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

از هموطنان‌ تقاضا می شود با توجه به فعالیت غیر مجاز سایت چارتر 724 و safarme.com، از خرید بلیت از این دو سایت خودداری کنند؛ همچنین در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گرانفروشی، خارج از نرخ نامه مصوب و مندرج در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی، مراتب را از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس cao.ir اعلام تا با متخلفان برخورد قانونی انجام شود.

ضمنا هر گونه سایت فروش بلیت هواپیما با پیشوند یا پسوند 724 نیز غیر قانونی است.

*  تعلیق پروانه فعالیت 4 شرکت خدمات هوایی به علت گرانفروشی بلیت توسط سازمان هواپیمایی

همچنین طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، پیرو رصد درگاه‌های فروش بلیت هواپیما توسط این سازمان و دریافت گزارش مبنی بر فروش بالاتر از نرخ مصوب بلیت، پروانه فعالیت شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی «مقتدرسیر ایرانیان کیش» در شهر کیش، «عتیق گشت اصفهان» در شهر اصفهان، «آرش پرواز آذر آبادگان» در شهر ارومیه و «سپند پرواز شرق» در شهر تهران به مدت ۳ ماه تعلیق شد.

همچنین به شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شد فروش بلیت مستقیم یا غیر مستقیم آن شرکت‌ها توسط دفاتر فوق غیر قانونی بوده و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

از هموطنان گرامی تقاضا می شود با توجه به تعلیق فعالیت دفاتر فوق به مدت ۳ ماه، از خرید بلیت از این دفاتر خودداری کنند؛ همچنین در صورت مشاهده هرگونه تخلف و گرانفروشی، خارج از نرخ نامه مصوب و مندرج در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی، مراتب را از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس cao.ir اعلام تا با متخلفان برخورد قانونی انجام شود.

فعالیت مجدد دفاتر فوق منوط به رعایت کامل مقررات و صدور گواهی توسط سازمان هواپیمایی کشوری است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر