اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

آپارتمان‌های شمال شهر تهران چند؟/ کاهش معاملات مسکن

گزارش پیش رو به بررسی قیمت آپارتمان‌هایی که طی یک ماه اخیر در شمال تهران معامله شده است، پرداخته است؛

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ شمالی‌ترین منطقه تهران، منطقه یک شهرداری است. قیمت مسکن در این منطقه تفاوت بسیار زیادی با متوسط قیمت مسکن در تهران دارد و آپارتمان‌های این منطقه در قیمت بالایی قیمت‌گذاری می‌شود. بخش‌هایی از منطقه3، دو و 4 نیز در شمال تهران قرار دارد (سعادت آباد در شمال غرب و پاسداران در شمال شرق). قیمت مسکن در هر یک از محله‌های شمال تهران متفاوت است؛ عواملی چون متراژ، سن بنا، امکانات ساختمان، تعداد واحدهایی که در هر طبقه قرار دارد و... از عوامل موثر در قیمت مسکن است. همچنین لازم به ذکر است؛ در شمال تهران به علت لوکس بودن برخی واحدها، ممکن است اختلاف قیمت زیادی بین برخی از آپارتمان‌ها وجود داشته باشد؛ در ادامه این گزارش به بررسی جزییات معاملاتی که طی یک ماه اخیر در شمال تهران انجام شده است، خواهیم پرداخت.

قیمت مسکن در تهران

واحدی 121متری و یک سال ساخت در پاسداران، متری 74میلیون و 620هزار تومان معامله شد؛ واحدی 148متری و 14سال ساخت در اختیاریه نیز متری 51میلیون و 953هزار تومان به فروش رسیده است.

قلهک یکی از محله‌های منطقه3 شهرداری تهران است. قیمت مسکن برای واحدی 112متری و 25سال ساخت در این محله 54میلیون و 734هزار تومان در هر متر مربع بود. یک واحد آپارتمان 87متری و 12سال ساخت در اقدسیه متری 56میلیون و 869هزار تومان معامله شد. برای خرید واحدی 146متری و 20سال ساخت در قیطریه باید 42میلیون و 761هزار تومان در هر متر مربع معامله شد.

واحدی 109متری و 16سال ساخت در جردن متری 57میلیون تومان، یک خانه 174متری و 9سال ساخت در فرشته متری 79میلیون و 592هزار تومان و یک دستگاه آپارتمان 135متری و 49سال ساخت در میرداماد متری 60میلیون و 622هزار تومان فروخته شد.

هزینه مورد نیاز برای خرید واحدی 45متری و 21سال ساخت در دروس 45میلیون و 424هزار تومان در هر متر مربع بوده است. زعفرانیه، نیاوران، ولنجک، محمودیه، سعادت آباد و... از دیگر محله‌های شمال تهران محسوب می‌شود. قیمت مسکن در هر یک از این محله‌ها متفاوت بوده و برخی از این واحدها با ارقامی بسیار نجومی قیمت‌گذاری می‌شود. گفتنی است تعداد معاملات در شمال شهر تهران به تبع دیگر مناطق کاهشی بوده است.

* لازم به ذکر است؛ قیمت‌های یادشده براساس معاملاتی است که طی یک ماه اخیر انجام شده است.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۳

  فقــط دوتا قانون مستحکم میخواد یکی هر کدملی یک خانه یعنی اگر کسی خونه دوم یا سوم داره باید نصفشو مالیات بده و دومیش اینکه هرسند تازه ای که خرید و فروش میشه تا ده سال نشه دوباره بنام کس دیگری زد و معامله بشه یعنی دلال بازی تموم براحتی قیمت ملک شصت درصد دیگه کاهش پیدا خواهد یافت

 • علیرضا
  ۲ ۴

  سلام بزودی بهترین آپارتمان در بهترین نقطه میشود ۶میلیون تومان عزیزان تهرانی تا برج ۴ سال ۱۴۰۰ملک نخرند .

 • علی
  ۵ ۰

  عامل گرانی همین اخبار و اطلاعات ساختگی با محوریت بنگاه های معاملاتی املاک است،با این کار می خواهبد چی را ثابت کنید،؟دل مردم را بسوزانید و امید های خانه دار شدن را قطع کنید ،یا انتظار داربد مردم به خرید رو آورند و جیب شما را پر کنند ،با این اخبار امید را از جوانان نگیرید

 • سردار ایرانی
  ۳ ۳

  دوستان تا چهار ساله دیگه در تمامی بازارها فقط و فقط رکود حاکم خواهد بود

 • ناشناس
  ۳ ۰

  این حرفا همه پوچه وقتی پول تو جیب اکثریت مردم نیست!!!!!!!

آخرین خبر ها