کد خبر 493550

کلاه برداری جدید برخی آژانس‌های هواپیمایی؛

ماجرای عجیب فروش بلیت پروازی که وجود خارجی نداشت

امروز یکی از مسافران با وجود خرید بلیت پرواز ایران‌ایر از یکی از آژانس‌های مسافرتی در مسیر تهران- همدان با صحنه‌ای مواجه شد که عجیب به نظر می‌رسید؛ او به فرودگاه رفت اما با این مسئله رو به رو شد که این شرکت هواپیمایی امروز پروازی به همدان ندارد!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در پی شکایت این مسافر مسئله را از حسین جهانی –مدیر روابط عمومی ایران‌ایر – جویا شدیم که اینگونه وضیح داد: متاسفانه برخی آژانس‌های مسافرتی، درگاه‌ها و اپلیکیشن‌های خرید بلیت هواپیما اقدام به فروش پروازهایی  می‌کنند که موجود نیست و این مسافر هم با همین مشکل مواجه شده است.

وی اعلام کرد: در پی شکایت یکی از مسافران با آژانس هواپیمایی که تخلف کرده بود و بلیتی را فروخته بود که پروازی برای آن وجود نداشت، برخورد کرده و ارتباط کاری مان را قطع کردیم.

جهانی افزود: این تخلف باعث نارضیاتی مشتریان از شرکت‌های هواپیمایی می‌شود چرا که ساعت‌ها آنها را در شرایطی در فرودگاه‌ها منتظر می‌گذارد که اساسا پروازی برای بلیتی که خریداری کرده‌اند وجود ندارد.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) ادامه داد: پس از اطلاع از این تخلف در راستای حقوق مشتریان ارتباط کاری خود را به صورت کامل با این آژانس مسافرتی قطع کردیم و در آینده اگر مشابه این تخلف از سوی دیگر آژانس‌ها رخ دهد به صورت قاطع با آن برخود خواهیم کرد.

جهانی با اشاره به اینکه مردم برای اطمینان بیشتر می‌توانند در هنگام خرید بلیت هواپیما استعلام آن را از سایت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) دریافت کنند، تاکید کرد: مسافران در صورت برخورد با چنین تخلفاتی حتما موضوع را با دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان هواپیمایی کشوری و ایران‌ایر در میان بگذارند تا سریعا این موضوع در دست اقدام و پیگیری قرار گرفته و با متخلفان برخورد کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر