کد خبر 493515

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

آغاز مرحله سوم ثبت‌نام مسکن ملی از چند روز دیگر/ حذف شدن متقاضیان بدحساب

تا یک هفته آینده ظرفیت‌های جدید و باقیمانده برای مسکن ملی در شهرها و استان‌های مختلف و تاریخ بازگشایی سایت برای ثبت نام مجدد را اعلام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، محمود محمودزاده با بیان اینکه مهلت واریز وجه آورده اولیه مسکن ملی (40 میلیون تومان) دیگر تمدید نمی‌شود، اظهار داشت: برای مهلت واریز وجه، تمدیدهای سه گانه‌ای صورت گرفت و در هر بار زمان واریز وجه تا یک ماه تمدید شد بنابراین دیگر مرحله اول تمام شده‌است و زمان واریز وجه دیگر تمدید نمی‌شود.

معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه وشهرسازی افزود: در حال پالایش نهایی هستیم که تا گزارشی از ظرفیت باقیمانده را در جلسه‌ای که فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی و تمام استان‌ها برگزار می‌‌شود ارایه و اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه ثبت نام مجدد انجام خواهد شد، گفت: با توجه به حجم تقاضاها به ویژه در شهرهایی که پیش از این به دلیل نبود زمین ثبت نامی انجام نشده، سایت طرح اقدام ملی مسکن برای ثبت نام مجدد بازگشایی خواهد شد. سومین مرحله ثبت نام مسکن ملی انجام می‌شود. دو مرحله قبل در سال گذشته انجام شد و مرحله سوم را تا چند روز آینده شروع می‌کنیم.

محمودزاده ادامه داد: تا یک هفته آینده ظرفیت‌های جدید و باقیمانده در شهرها و استان‌های مختلف و تاریخ بازگشایی سایت برای ثبت نام مجدد را اعلام می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تعدادی از متقاضیان هم از دوره ثبت نام قبلی ذخیره شده‌اند که آن‌ها هم می‌توانند در دور جدید ثبت نام‌ها، اطلاعات خود را تکمیل کنند و این افراد از سامانه حذف نشده‌اند. افرادی در لیست ذخیره قرار دارند که در دوره‌ قبل ثبت‌نام انجام دادند اما با تکمیل ظرفیت و بسته شدن سایت به مراحل بعد راه نیافتند.

وی گفت: از ابتدا در طرح اقدام ملی مسکن قرار بر این بود که 400 هزار واحد ساخته شود که 100 هزار واحد از این تعداد در گروه نوسازی بافت فرسوده بودند. برای این 300 هزار واحد، بیش از 430 هزار واجد شرایط متقاضی وجود دارد که حدود 130 هزار نفر مازاد هستند اما سیاست وزارت راه و شهرسازی این بوده که تمام افرادی که واجد شرایط محسوب می‌شوند اگر نسبت به تکمیل مدارک و آورده اولیه اقدام کنند، تامین ظرفیت و زمین برای این افراد انجام شود و در این بخش محدودیتی قائل نیستیم.

محمودزاده با اشاره به حذف متقاضیان بدحساب اظهار داشت: نکته مهم این است که تمام پروژه‌ها با مشارکت و آورده مردمی پیش می‌رود بنابراین لازم بود که تکلیف متقاضیانی که نسبت به تکمیل آورده خود اقدام نکردند، روشن شود و این افراد از پروژه حذف خواهند شد تا برنامه ریزی دقیق‌تری برای ادامه پروژه‌ها انجام شود.

وی درباره انگیزه برخی از متقاضیان از انصراف گفت: از برخی از متقاضیانی که در کلانشهرها ساکن هستند تمایلی به مهاجرت به شهرهای جدید ندارند که البته در تهران کمتر با این موضوع مواجه بودیم و سال‌ها است که تمام برنامه‌های مسکنی در شهرهای جدید اطراف تهران به اجرا می‌رسد. از سوی دیگر در کلانشهرها با مشکل تامین اراضی دولتی مواجه هستیم و همچنین اساسا دیگر سیاست دولت بر گسترش کلانشهرها نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  چرا نظرمان راثبت نمیکنید؟؟

 • رحیم
  ۰ ۰

  امیدوارم ،اینار ثبت نام شدن مسابقه ای نباشه و سایت باز باشه تا کسانی که واجد شرایط هستن و حتی پول شون برای واریز مهیا هست از گردونه عقب نمونن ،و یک سری که اصلا هزینه اولیه رو هم ندارن ،ثبت نام میکنند و با گذاشتن مهلت ۳ باره باز هم مبلغ واریزیشونو نمیارن و جای بقیه رو تنگ می کنند ، ما همه شرایط داشتیم و ساکن تهران بودیم ،اما شهر پردیس فوری پر شد ،کاملا به ناحق کنار گذاشته شدیم به علت مسابقه ای بودن ،واقعا درست نیست

 • ناشناس
  ۰ ۱

  امیدوارم ک هر چه زودتر شروع کنن و تحویل بدن

 • عباس کاظمی اوغاز۰۹۰۲۵۳۰۳۷۰۹
  ۰ ۰

  س من زمان احمدی نژاد۳۰هزارتومان هذینه ثبت نام وتهیه مدارک کردم هنوزپولی ندادم که پیمانکارفرارکردمن بی مسکن موندم ازاون زمان تاحالاهروقت رفتم ثبت نام کنم نشده چطوری بایدثابت کنم که من هیچ مسکنی ندارم ونگرفتم

 • امیررضا بندرابادی
  ۰ ۰

  سلام وخسته نباشید
  وضعیت من که نوشته تایید نهایی درخواست چیه؟
  اخه پولم رو اماده کردم نمی دونم چیکار باید بکنم
  حذف شدم یا نه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خخخخ عجب حالا یمدت دوباره با این روش مردم غارت کنین لعنت به همتون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اخه چه بد حسابی مگه مردم پول دارن شما باید به مستجران ونیازمندان کمک کنید وگرنه بقیه خونه دارن ونیازی به مسکن ملی ندارن

 • ابوذر ناصری
  ۰ ۱

  سلام ببخشید ما استان مازندران و شهر نکا هستیم پیامک برای واریز وجه برامون نیومد بس چه جوری وقتش تموم شد برای تهران تموم شد یا برای همه استان ها که هنوزم اینجا شروع نشده؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خب اگه مردم بیچاره مستاجرن پول ندارن اگه داشتن خونه میگرفتن چرا بیان مسکن مهر ثبت نام کنن خودشم اینکا ماهی دومیلیون باید قسط بدن یه کارگر چقدر حقوق داره هم کرایه بده هم قسط بده