اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

با ۳میلیارد تومان کجای تهران می‌توان آپارتمان خرید؟

گزارش پیش رو به بررسی جزییات برخی از معاملات مسکن که در یک ماه اخیر با قیمت کمتر از سه میلیارد تومان در تهران انجام شده است، می‌پردازد.

اقتصاد آنلاین – سیده زهرا محمودی؛ شاید تا کمتر از دو سال پیش با بودجه 3میلیارد تومان در تمام تهران امکان خرید مسکن وجود داشت؛ اما افزایش قیمت مسکن در یک سال اخیر آنقدر زیاد بود که در شمال تهران تقریبا امکان خرید مسکن با این بودجه وجود ندارد؛ در مناطق دیگر نیز شاید محدودیت‌هایی برای خرید مسکن با این بودجه وجود داشته باشد.

امکان خرید مسکن با بودجه‌ای کمتر از 3میلیارد تومان در جنوب تهران بسیار بیشتر از سایر مناطق است. در ادامه این گزارش به بررسی برخی از آپارتمان‌هایی که طی یک ماه اخیر با قیمت کمتر از 3میلیارد تومان معامله شده است، خواهیم پرداخت.

یک واحد 64متری و 18سال ساخت در باغ صبا متری 26میلیون و 561هزار تومان و مجموعا یک میلیارد و 710میلیون تمپومان معامله شد. همچنین قیمت یک واحد آپارتمان 60متری و 9سال ساخت در محله آبشار یک میلیارد و 90میلیون تومان بوده است.

واحدی 67متری و 7سال ساخت در دخانیات یک میلیارد و 235میلیون تومان و واحدی 108متری و 13سال ساخت در محله مجیدیه 2میلیارد و 800میلیون تومان به فروش رفت.

برای خرید واحدی 50متری و 13سال ساخت در بیمه یک میلیارد و 780میلیون تومان و جهت خرید خانه‌ای 80متری و 16سال ساخت در محله ابوذر یک میلیارد و 950میلیون تومان پرداخت شده است.

از دیگر واحدهایی که با قیمتی کمتر از 3میلیارد تومان معامله شد، می‌توان به واحدی 110متری و 19سال ساخت در حکیمیه اشاره کرد. این واحد 2میلیارد و 800میلیون تومان فروخته شد. همچنین قیمت یک واحد 56متری و 21سال ساخت در کوی ارم 2میلیارد و 230میلیون تومان بود.

یک واحد آپارتمان 74متری و 11سال ساخت در کاظم آباد متری 39میلیون و 727هزار تومان و واحدی 78متری و 24سال ساخت در محله فاطمی متری 32میلیون و 365هزار تومان معامله شد.

لازم به ذکر است این قیمت‌ها براساس واحدهای معامله‌شده در یک ماه اخیر بوده و بیانگر قیمت برای واحدهای یک محله نیست؛ همچنین آپارتمان‌های ارزان‌تر از 3میلیارد تومان در سایر محله‌های شرق، غرب، جنوب و مرکز تهران نیز وجود دارد که ممکن است در این گزارش به آن‌ها اشاره نشده باشد.

آپارتمان 3میلیاردی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  باسلام ما تو روستا مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد شهرستان دهدشت وتوابع آن نمی توانیم جای یک قبر بخریم عده‌ای بفکر مرکز نشینان هستند

 • ناشناس
  ۱۲ ۳

  خدا ازتون نگذره باعث این گرانی شماها هستین. الان توپول نونمون موندیم. َسه تومن نداریم. نان بخریم. گرفتار بشین انشالله. اگه به فکر مردم هستین. ای گرونی مسکنو بیارین پایین

 • عبدالله کریمی
  ۶ ۲

  اره عمم هم با من نمیتونیم بخریم. این چه وضعش هستش اخه

 • M
  ۷ ۴

  به کجااااا چنین شتابان!!!

 • جواد
  ۱ ۲

  برای آخرت فکر کنیم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  عزیز من بروید بنگاه بپرسید قیمتهای شما غیر واقعی است ....ای کاش اینجوری بود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  فکر کنم مسولین این ۳ میلیارد براشون ۳ میلیون میباشد کی میتونه ۵۰ میلیون جور کنه چه برسه۳ میلیارد نفستون از جای گرم در میاید پدر مردم در امد با این قیمتهای الکی که خونه بدون دلیل موجه گران شده

 • حسن
  ۰ ۰

  خوش به حالتون میلیاردی فکر میکنین پس ما باید بریم بمیریم