چگونه می توان صنعت داربست کشور را رونق بخشید؟

صنعت داربست کشور در سالهای اخیر دچار مشکلات زیادی شده است کارگران بسیاری بدلیل عدم ساماندهی درست تغییر شغل داده اند و تولیدکنندکان بسیاری از رونق افتاده اند.

چگونه می توان صنعت داربست کشور را رونق بخشید؟

 سالیان بسیاری است که داربست فلزی و خدمات آن بخش مهمی را در ساخت و ساز کشور تشکیل می دهد و سبب ایجاد اشتغال کارگران زیادی شده است ولی عدم رسیدگی به مشکلات این حوزه باعث شده است تا این صنعت پر سود از رونق بی افتد. در ادامه برخی از این مشکلات عنوان خواهد شد .

د

قیمت گذاری خدمات داربست

یکی از مهمترین مشکلات صنعت داربست قیمت گذاری می باشد که متاسفانه به دلیل عدم وجود اتحادیه مستقل برای داربست فلزی باعث شده است تا هر پیمانکاری قیمت خود را بدهد و به دلیل وجود پیمانکاران غیر مجاز بیشمار این مشکل دو چندان شده است وتفاوت قیمت گذاری در شهرهای مختلف بسیار باهم فاصله دارد و این امر سبب شده تا کارگران از شهرهای خود مهاجرت کنند ودرآمد بیشتری کسب کنند.رونق صنعت داربست موجب اشتغال کارگران زیادی در این حوزه خواهد شد که می تواند به اقتصاد کشور کمک کند.

آموزش

سالانه کارگران زیادی در حوزه کار در ارتفاع جان خود را از دست می دهند و بخش اعظم آن مربوط به داربست می باشد. عدم ساماندهی کارگران این صنعت و ضعف آموزش از دیگر مشکلات آن است . کار در ارتفاع از مشاغل سخت جهان به شمار می رود و اگر فرد آموزش صحیح را قبل از شروع به کار خود نبیند قطعاً ممکن است خطرات بیشماری آن را تهدید کند . متاسفانه در حال حاضر کارگران زیادی با سنین پایین وارد این شغل می شوند بدون اینکه از قبل با ایمنی کار در ارتفاع و داربست بندی آشنا شوند و بی هیچ تجربه ای روی داربست می روند و جان خود را در معرض خطرات بسیار قرار می دهند در حالی که کارگر باید قبل از شروع کار واقعی در ارتفاع  دوره های مختلفی را بگذراند و حداقل یکسال کارآموزی و بعد از آن به عنوان شاگرد در کنار استادکار کار کند.

بیمه

با وجود بیمه کارگران ساختمانی بازهم کارگران حوزه داربست مشکلات فراوانی دارند و خیلی از پیمانکاران این صنعت زیر بار بیمه کردن این کارگران زحمتکش نمی روند . داربست شغلی که با وجود خطرات بسیار دارای کمترین میزان حمایت است .

تولیدکنندگان صنعت داربست

داربست نقش مهمی در صنعت ساخت و ساز جهان ایفا می کند به همین علت مشتریان بسیاری به دنبال تولیدات با کیفیت هستند که با حمایت تولید کنندگان داخل کشور می توان زمینه صادرات آن را فراهم کرد و به اقتصاد کشور کمک فراوانی کرد البته در حال حاضر صادرات در این حوزه وجود دارد ولی محدود است و با حمایت بیشتر می توان صادرات را چندین برابر نمود.

دد

معرفی داربستان

داربستان یک پلتفرم بر بستر اینترنت می باشد که پیمانکاران داربست ، تولیدکنندگان و مشتریان آن را به هم متصل می کند و از کارگران این صنعت حمایت می کند . تا به حال داربستان توانسته اقدامات زیادی در جهت آموزش ایمنی کار در ارتفاع و داربست بندی انجام دهد و توانسته است با پیمانکاران و  تولیدکنندگان مطرح  این صنعت همکاری کند. امکان سفارش آنلاین خدمات داربست و استعلام قیمت گذاری آنلاین داربست نیز از دیگر خدمات داربستان به شمار می رود. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت داربستان مراجعه کنید.

ددد

ارسال نظر