کد خبر 490307

وزیر راه و شهرسازی پاسخ داد؛

اقساط مسکن ملی افزایش می‌یابد؟

وزیر راه و شهرسازی گفت:​ برآورد اولیه‌ای که برای پروژه‌های طرح ملی مسکن اعلام شد همچنان ملاک و معیار پرداختی‌های مشمولان این طرح است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد اسلامی در حاشیه جلسه کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران افزود:​ هنوز قیمتی برای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن اعلام نکرده ایم و تنها برآوردی اعلام شده که در حال حاضر متاثر از شرایط بازار که قیمت‌ها با حباب مواجهند، نمی‌توان به صورت هیجانی تغییری را برای این برآورد در نظر گرفت.

وی گفت: البته مشمولان این طرح باید در پرداختی هایشان تسریع کنند چرا که هنوز حدود ۱۰۰ هزار نفر هستند که تنها تا پایان آذرماه فرصت دارند که افتتاح حساب کرده و قسط اول خود را واریز کنند تا پروژه هایشان فعال شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: کسانی که پروژه هایشان زودتر فعال شده هم باید قسط دوم را پرداخت کنند که این موضوع برای برخی این تلقی را ایجاد کرده که مبلغی اضافه بر مبلغ قبلی از آن‌ها درخواست می‌شود در حالی که ۴۰ میلیون تومان دریافت شده از آن‌ها قسط اول طرح بود و ۴۰ میلیون تومانی که در حال حاضر از آن‌ها تقاضا شده قسط دوم است و سازنده هم آورده خود را به موقع وارد مدار پروژه کرده و امیدواریم پروژه‌ها در زمانبندی از قبل پیش بینی شده، به مشمولان تحویل شود.

اسلامی همچنین در خصوص تخصیص بودجه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و جاده‌ای اضافه کرد: فرصتی که در قانون بودجه وجود دارد همان تبصره ۱۸ است که از محل صندوق توسعه ملی پایه گذاری شده و امسال هم برای راه آهن مورد استفاده قرار گرفت.

وی گفت: ستاد ملی کرونا مصوبه خاصی داشت که بر اساس آن پنج هزار دستگاه اتوبوس شهری برای تهران و کلانشهر‌ها در نظر گرفته شد تا از تراکم مسافران کاسته شود که این مصوبه ستاد ملی کرونا در لایحه ۱۴۰۰ هم قابل تکرار است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر