کد خبر 490065

رییس اتحادیه مشاوران املاک خبر داد؛

کاهش ۱۵درصدی قیمت مسکن در تهران

رییس اتحادیه مشاوران املاک از افزایش ۷۲ درصدی قراردادهای مسکن کشور طی ۹ ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: قیمت مسکن در تهران، ۱۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مصطفی قلی خسروی با اشاره به آمار معاملات مسکن شهر تهران از ابتدای امسال تا 22 آذرماه اظهار کرد: از تاریخ اول فروردین 99 تا بیست و دوم ماه جاری 236 هزار و 669 فقره قرارداد (مبایعه نامه و اجاره نامه) در سامانه کد رهگیری ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 29 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در مبایعه نامه و اجاره نامه نیز به ترتیب شاهد رشد 44 و 20 درصدی هستیم افزود: در 9 ماهه سال گذشته کل قراردادهای مسکن شهر تهران 184 هزار و 721 فقره بوده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک به آمار قراردادهای مسکن کل کشور نیز اشاره کرد و افزود: از تاریخ اول فروردین 98 تا 22 آذر 98، 814 هزار و 573 فقره قرارداد در کل کشور ثبت شده این در حالیست که از مدت مشابه امسال کل قراردادها یک میلیون و 397 هزار و 521 فقره قرارداد در سامانه کد رهگیری ثبت شده است این تعداد حاکی از افزایش 72 درصدی قراردادهای مسکن طی 9 ماه امسال است.

قلی خسروی با اشاره به ثبات بازار مسکن گفت: ثبات در بازارهای اقتصادی باعث کاهش حدود 15 درصدی قیمت مسکن تهران شده است. این اتفاق در حالی روی داده که در شهر تهران قراردادها 29 درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  فقط الکی حرف میزنید....وقتی مافیای مسکن وماشین وقانون مالیات بر افرادی که چند خانه دارند تصویب نشود.....وبر کسانی این بازارها بوجود اوردند محاکمه نشوند .....مسکن وماشین ارزان نمیشود

 • ناشناس
  ۰ ۲

  مسکن در تهران حواقل ۱۲۰۰ دلار متری و حداکثر ۶۰۰۰ولار مسخره اس چرا از همه جای دنیا باید گرانتر باشد البته این هم از شاهکار های دیگر اقتصاد ما است جز سه کشور اخر جهانیم تو فشلی و تو گرانی اول

 • ناشناس
  ۲ ۰

  حتما دلالها دارن میرن سراغ یه کیس دیگه ،البته من فکر نکنم این خبر صحت داشته باشه،با این اقتصاد ویران ما