کد خبر 489763

دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن؛

خبری از خارجی‌ها در بازار مسکن خوزستان نیست

دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن گفت: حداکثر قیمت ملک در خوزستان زیر ۱۰ میلیون تومان است و این استان رکورددار گرانی مسکن نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، فرشید پور حاجت دبیر انجمن انبوه سازان کشور، با بیان اینکه آماری که چند روز پیش در رابطه با رشد جهشی قیمت مسکن در استان خوزستان مطرح شد به صورت کامل رد می‌کنم، گفت: به هیچ عنوان چنین آماری را قبول ندارم  چرا که این اطلاعات غلطی که در رابطه با رشد جهشی قیمت‌ها در این منطقه ارائه شده به صورت اشتباه بوده است.

به گفته دبیر انجمن انبوه سازان کشور هم اکنون قیمت مسکن در استان خوزستان به طور میانگین زیر ۱۰ میلیون تومان است.

او با اشاره به اینکه هم اکنون املاک موجود در بهترین منطقه در شهر اهواز متری ۱۵ میلیون تومان هستند و این آماری که چند روز پیش منتشر شده است، خود باعث ایجاد اعتراض برخی از سازندگان و هم چنین فروشندگان شده است، گفت: تنها یک بلوک در شهر اهواز حداکثر متری ۲۰ میلیون تومان است که این واحد‌ها هم به دلیل مصالح ساختمانی و تجهیزات خاصی که در ساخت آن‌ها استفاده شده، گران هستند.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور بیان کرد: در شهر اهواز به هیچ عنوان چنین قیمت‌هایی وجود ندارد و حتی آماری هم که در رابطه با مناطق مختلف تهران اعلام شده با واقعیت کاملا متفاوت است.

هیچ ملکی در خوزستان به خارجی‌ها فروخته نشده است

پور حاجت همچنین در رابطه با این موضوع که سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه اهواز اقدام به خرید مسکن کرده‌اند، گفت: طبق قانون اساسی به هیچ عنوان حق فروش زمین و یا ملک به اتباع خارجی را نداریم و این صحبت که حضور سرمایه‌گذاران خارجی باعث افزایش قیمت مسکن در این منطقه شده کاملا غلط است.

او توضیح داد: اگر ملکی توسط یک شخص خارجی خریداری شده به طور قطع ازدواجی بین اتباع ایرانی و اتباع خارجی صورت گرفته و ملک فروخته شده هم به طور قطع به نام تبعه ایرانی ثبت شده است.

پور حاجت بیان کرد: سرمایه‌گذاری خارجی تا کنون در این منطقه هنوز به شکل چشمگیری رونق نگرفته و حتی خرید و فروش هم در این منطقه همانند سایر شهر‌های کشور با رکود روبه‌رو است، بنابراین نباید اطلاعات غلط بدون هیچ پیگیری اعلام شود؛ چرا که همین اقدامات سبب شوک قیمتی می‌شوند.

چند روز پیش محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی دلیل افزایش متوسط قیمت مسکن در خوزستان را ورود خارجی‌ها (از ملیت‌های مختلف) به بازار مسکن و خرید واحد‌های مسکونی در این منطقه اعلام کرد و گفت: افزایش قیمت برای استان خوزستان پیامد‌های بسیار زیادی دارد و در حوزه سیاست‌گذاری و پژوهشی اقدامات بسیار زیادی در این زمینه باید انجام گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر