کد خبر 485194

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی خبر داد؛

بازگشت هواپیما‌های خارجی به آسمان ایران

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور گفت: رایزنی برای آغاز پرواز‌های لوفتانزا را انجام داده‌ایم و به زودی نتیجه آن را اعلام می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابولقاسم جلالی معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه طبق جلسات هماهنگی که با طرف مقابل برگزار کرده‌ایم، شرکت هواپیمایی "لوفتانزا" از اواسط دسامبر سال میلادی  به کشور  ایران خواهد آمد، گفت:  جزئیات بیشتر و نتیجه نهایی پروازهای این شرکت در یکی دو روز آینده بررسی می شود.
جلالی تأکید کرد: ‌اگر شرکت هواپیمایی "لوفتانزا" به ایران پرواز کند به طور  مطمئن سایر شرکت‌های هواپیمایی خارجی پروازشان را به کشور ایران از سر خواهند گرفت.

او توضیح داد: رایزنی برای حضور سایر شرکت های هواپیمایی خارجی هم وجود دارد و در آینده بسیاری دیگر از شرکت های هواپیمایی خارجی حضور پیدا می کنند.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشور های دنیا وجود دارد افزود: هم اکنون کاهش تعداد پروازهای در  بسیاری از شرکت های هواپیمایی دنیا  وجود دارد و این کاهش پرواز تنها مربوط  به ایران نیست.

او با بیان اینکه به هیچ عنوان بلیتی برای  مسافران کرونایی صادر نمی شود، گفت:  ابتدا در زمان صدور بلیت و با ارائه کد ملی و ثبت کد ملی در سامانه مربوط به وزارت بهداشت مشخص می‌شود که آیا مسافر بیمار کرونایی هست یا خیر، از سوی دیگر، در زمان چک کردن بلیت مسافران در فرودگاه و پیش از سوار شدن به هواپیما، مجددا کد ملی مسافران از طریق سامانه وزارت بهداشت که دراختیار شرکت‌های هواپیمایی است استعلام می‌شود و اگر مسافری طبق سامانه وزارت بهداشت کرونا داشته باشد حق سوار شدن ندارد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: ضرورت دارد ۱۴ روز از زمان تست کرونا گذشته باشد و مسافر آزمایش منفی کرونا ارائه دهد.

جلالی بیان کرد: نظارت و بازدید های مستمر انجام می شود و با تخلف شرکت ها در این زمینه برخورد می شود.
او با بیان اینکه تا اطلاع ثانوی فاصله گذاری اجتماعی در تمامی پروازهای داخلی اجرا می شود گفت: این فاصله گذاری اجتماعی طبق دستور و مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده و تمامی شرکت ها ملزم به اجرای آن هستند و برنامه ای برای لغو آن نداریم.

بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی با توجه به شرایطی که ایجاد شده و همچنین با توجه به فاصله گذاری‌های اجتماعی که صورت گرفته است، مجبور به کاهش ظرفیت پروازی خود شده‌اند و با توجه به این شرایط به طور معمول با کلاس نرخی پروازها بازی می‌کنند.
معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری توضیح داد: تمامی ایرلاین‌ها در هر مسیری که پرواز دارند کلاس پروازی متفاوتی ارائه می‌کنند، به طور مثال ممکن است در یک مسیر پروازی کلاس نرخی متفاوتی عرضه شود و برای کلاس‌های نرخ پایین بازاریابی بیشتری صورت گیرد و پس از تکمیل آن اقدام به عرضه کلاس‌های نرخی بالاتر می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر