کد خبر 476150

با همکاری بنیاد مستضعفان انجام می‌شود:

نسخه وزیر راه برای کاهش قیمت مسکن

وزیر راه و شهرسازی از تفاهم با بنیاد مستضعفان برای کاهش قیمت مسکن خبر داد و گفت: تاکنون ۱۸۰هزار پرونده وام ودیعه مسکن در بانک‌ها تشکیل شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی با اشاره به ثبت نام 200 هزار نفر در مرحله دوم ثبت نام وام ودیعه مسکن، اظهار کرد: واجدین شرایط این مرحله پس از غربالگری به لیست 430 هزار نفری مرحله اول اضافه و برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی خواهند شد.

وی افزود: هم‌اکنون 180 هزار پرونده به منظور دریافت وام ودیعه مسکن در بانک ها تشکیل شده و 60 هزار نفر تاکنون این وام را دریافت کرده‌اند.
وی همچنین با بیان این‌که وزارت راه و شهرسازی به دنبال انجام تمهیدات جایگزین برای تامین آهن آلات، سیمان و دیگر اقلام با نرخ های مناسب تر است، تصریح کرد: این اقدام کمک می‌کند قیمت تمام شده ساخت مسکن در کشور مهار شود.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: خوشبختانه با بنیاد مستضعفان تفاهم شده از کارخانه های تولیدی این مجموعه نهاده های تولید ساختمان را با قیمت‌های مناسب‌تر و با شرایط اعتباری تامین تا نرخ تورم حباب گونه و کشنده در کشور بیش از این قیمت تمام شده تولید مسکن را متاثر نکند.
اسلامی یادآورشد: این وزارتخانه از انجام اقدامات تورم آفرین در حوزه مسکن به شدت پرهیز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسکن دلاریزه شد مثل همه چیز های دیگه.

 • یعقوب رامسیری
  ۰ ۰

  الحرف و بلحرف و والحرف

 • محمد
  ۱ ۰

  سلام خوشالحال انهاییکه یه الونگ وسرپناهی ازخودشان دارنددردبی پولی ونداری ازیک طرف ودرداوارگی ورنج کشیدن ازدست صاحبخانهاارطرف دیگه داره نابودمان‌ میکنه خدایاچکارکنیم.