کد خبر 472545
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛

کاهش ۸۰درصدی درآمدهای هوانوردی کشور

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از کاهش ۸۰درصدی درآمدهای هوانوردی خبر داد و تاکید کرد:‌با این حال از تمام ظرفیت ها برای مقابله با کرونا در فرودگاه های کشور استفاده شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «سیاوش امیرمکری» در جلسه با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران تاکید کرد که با وجود کاهش ۸۰ درصد درآمدهای هوانوردی شرکت، همه فرودگاه‌ها از تمام ظرفیت‌های موجود برای تامین امکانات و منابع لازم برای پیشگیری و مقابله با بحران کرونا استفاده کردند.

 نشست مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا با هدف ارایه گزارش از اقدامات شرکت فروگاه‌ها در مقابله با کرونا و دریافت توصیه‌ها و پیشنهادهای مرتبط برگزار شد.

«سیاوش امرمکری»، در این جلسه با بیان اینکه مدیریت و راهبری ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت و نیز مدیریت ترافیک هوایی آسمان ایران را در اختیار داریم،گفت:  نخستین بخشنامه‌های مرتبط با پیشگیری از ویروس کرونا را پنجم بهمن سال گذشته یعنی قبل از شیوع بیماری در ایران، صادر کردیم و سپس وارد مراحل عملیات اجرایی و انجام اقدامات جدی در راستای شدیم؛ با این حال فرودگاه‌ها درعین داشتن زیرساخت‌های انتقال سریع مسافران در صورت عدم اتخاذ تمهیدات لازم، ظرفیت انتقال سریع بیماری کرونا را نیز داراست.

وی تاکید کرد: مدیران فرودگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند مانع گسترش ویروس کرونا شوند و باید تمام سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط در این زمینه همکاری کنند.

امیرمکری با اشاره به جابه جایی ۴۵ تا ۵۰ میلیون مسافر سالانه در فرودگاه‌های کشور گفت: تمام مسافران ورودی و خروجی در بدو ورود به فرودگاه‌ها غربالگری می‌شوند و از جمله اقدامات پیشگیرانه می‌توان به ضدعفونی و گندزدایی سطوح، رعایت فاصله گذاری و نظارت و کنترل اجرای پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد.

وی همچنین از اختصاص حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین محصولات شوینده مورد نیاز فرودگاه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های استان‌ها با وجود شرایط دشوار کاهش ۸۰ درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت خبر داد و افزود: با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی تلاش کردیم که مانع وقفه در خدمت رسانی فرودگاه‌ها شویم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایش دایمی وضعیت سلامت نیروهای عملیاتی هوانوردی عنوان کرد: با تعریف دستورالعمل‌های ویژه، کارکنان مشکوک به ابتلا با مشورت پزشک به آزمایشگاه طرف قرارداد معرفی می‌شوند و تا زمان بهبود کامل اجازه بازگشت به محل کار را ندارند.

ارسال نظر