کد خبر 471131

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خبر داد:

ساخت ۱۱۰هزار واحد مسکونی در کشور

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در کشور در حال ساخت است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت دهم شهریورماه در جریان آغاز عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکونی مددجویان و مسکن محرومین در شهر کارچان بیان کرد: این پروژه که امروز شاهد کلنگ زنی آن هستیم در واقع حداکثر ظرف 9 ماه آینده باید تکمیل شود و در بهار سال 1400 باید به بهره برداری برسد.

وی تصریح کرد: با وجود آنکه دولت وظیفه انجام اقدامات زیربنایی مانند ساخت سد، پل، راه آهن و ... را دارد که خوشبختانه در قالب پروژه های بسیار در کشور در حال انجام است، اما شیرینی و حلاوت چنین پروژه هایی که ویژه افراد فاقد توان مالی است، فوق العاده است.

نوبخت افزود: در حال حاضر بیش از 110 هزار واحد مسکونی در کشور در حال ساخت است و ده ها واحد نیز تحویل شده است.

در این آیین رییس کمیته امداد کشور گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت هزار واحد ویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از جانب استانداری مرکزی تامین شده است، همچنین دو هزار واحد مسکن محرومین نیز به منظور رفع نیاز روستایی با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی طبق زمان مقرر شده احداث و تحویل می شود.

سید مرتضی بختیاری افزود: متاسفانه در شهرهای بیش از 25 هزار نفر برای تامین مسکن بویژه مسکن نیازمندان تحت پوشش امداد مشکلاتی وجود دارد که عمده مشکل مربوط به تامین زمین می شود.

در این آیین، سهرابی مدیرکل روستایی بنیاد مسکن کشور نیز گفت: در حال حاضر 88 هزار واحد مسکونی در 20 استان کشور در قالب مسکن محرومین در حال ساخت است، همچنین دو هزار واحد برای ایتام تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در کل کشور با اعتبار بلاعوض 2500 میلیارد تومان و 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مدنظر است که خوشبختانه 24 هزار واحد در سال گذشته به اتمام رسید و امیدواریم مسکن محرومین استان مرکزی به تعداد دو هزار واحد با اعتبار بلاعوض بالغ بر 60 میلیارد تومان و تسهیلات 100 میلیارد تومان طی 9 ماه آینده تکمیل و افتتاح شود.

در این آیین عملیات اجرایی هزار واحد مسکن مددجویی کمیته امداد و دو هزار واحد مسکن محرومین استان مرکزی آغاز شد.

نوبخت پیش از این از روند ساخت بیمارستان ولیعصر اراک، تالار مرکزی، کتابخانه مرکزی اراک و مجتمع حوزوی خاتم الانبیا اراک بازدید کرد، همچنین فاز دوم مدرسه پیش حوزوی المهدی در مقطع ابتدایی و سالن ورزشی مجتمع حوزوی حضور خاتم الانبیا افتتاح و عملیات اجرایی فاز سوم ساخت مدرسه پیش حوزوی و دبیرستان متوسطه اول المهدی و مسجد بقیه الله این مجتمع نیز با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور آغاز شد.

امروز همچنین، ۴۴۰۰مین واحد بازسازی شده از سیلاب فروردین ماه ۹۸ در استان مرکزی در روستای امرآباد اراک به بهره برداری رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر